28°C ve stínu? Je čas na inteligentní zahradu!


13 září, 2012 in Know How

Fleky na trávníku, sluneční záření, překropeno!

Loxone Miniserver, jako srdce Vašeho inteligentního domu, dokáže udělat obrovský kus práce i na Vaší zahradě. Podobně jako v inteligentním domě, existuje i na zahradě velké množství příležitostí, kde Vám Miniserver pomůže.

Na následujících řádcích naleznete myšlenky, které naši zákazníci využívají na vlastních zahradách. Co je pro někoho maličkost, je pro jiného nezbytnost. Nechte se inspirovat a vyberte si to, co vyhovuje právě Vám. Vytvořte si takovou zahradu, která bude vypadat jako od profesionálního zahradníka, ale nebude Vás stát žádné úsilí.

Následující sérií příspěvků jsme pro Vás připravili ve spolupráci s našimi zákazníky a partnery. Věříme, že se Vám budou líbit:

Část 1: Automatická závlaha
Část 2: Osvětlení
Část 3: Automatické sekání trávy
Část 4: Stínění
Část 5: Bazénová technika

Inteligentní závlahový systém

Na mnoha zahradách je k vidění závlahový systém. Řízení však pokulhává. Současné systémy počítají pouze s možností časového nastavení, ale již nekalkulují s počasím, prázdninami, vlhkostí a dalšími aspekty, které jsou rozhodující při péči o trávník. Z toho důvodu mnozí následně vypínají automatický režim závlahy a zalévají ručně.

Když automatická závlaha, tak plně

Pokud chcete mít Váš trávník krásně zelený po celé léto, přemýšlejte o automatickém závlahovém systém pomocí Loxone Miniserveru.

vlhkost

Senzory v zemi měří aktuální vlhkost a poskytují důležitá data Miniserveru.

 

kapka

Jakmile je země vysušená a dlouho nepršelo, aktivuje se automatická závlaha. Tímto způsobem dostane trávník tolik vody, kolik právě potřebuje k tomu, aby mohl být pořád ve skvělé kondici.

 

automatické zavlažování Loxone

Pokud chcete, můžete do automatické závlahy kdykoliv zasáhnout a přerušit kropení nebo jej zapnout.

 

cestování bez starostí díky Loxone

Pokud jste právě na dovolené, nemusíte se bát, že se vrátíte k překropené nebo nekropené zahradě. Nechte práci na Miniserveru, zvládne to.

 

Pokud máte dešťový senzor nebo meteostanici, lze je samozřejmě také velice pohodlně do zakomponovat a využít. meteostanice Loxone

Veškerý přehled o zahradě budete mít na displeji Vašeho mobilního telefonu. Údaje o teplotě, vlhkostí trávníku nebo například o spotřebě posledního kropení. Nemusí být nutně na displeji telefonu, ale můžete se na statistiky podívat i na tabletu nebo PC.

ovládání závlahy pomocí Loxone App

A pokud si chtějí Vaše děti zrovna hrát na zahradě a mělo by dojít ke kropení? Můžete kdykoliv závlahu odložit nebo vypnout – děti jsou přeci důležitější.

A malý přídavek…

Systém Loxone tvoří dokonalý základ pro závlahu fotbalových stadionů. Příklad, jak je používán náš systém v praxi pro profesionální závlahu hřiště:

  • 2x týdně se automaticky spustí kropící program ve 22:00
  • Pokud nepršelo v uplynulých 2 dnech, systém se také automaticky spustí
  • Automaticky se také spouští krátce před každým fotbalovým utkáním

Systém se osvědčil nejenom na fotbalových hřištích, ale také na tenisových kurtech nebo golfových hřištích.

 

Využijte bezplatné konzultace vašeho projektu!

Získejte rady pro svůj chytrý dům, tipy k úsporám energie, na zvýšení bezpečnosti či větší pohodlí při bydlení a mnohem více. Naši odborníci vám zdarma poradí ideální řešení pro váš projekt a případně rovnou doporučí vhodnou instalační firmu. Také dohlédnou, aby vše klaplo až po nastěhování.

Chci rady zdarma

Chci být informován o novinkách