Využite fotovoltiku na maximum! Prečo by ste mali používať Loxone k ovládaniu meničov Fronius?


20/08/2020 in Technológie

Výroba vlastnej elektriny je výhodná v momente, kedy je používaná nepretržite alebo ak je skladovaná pre neskoršie použitie (vo forme batérií alebo horúcej vody). To znamená, že počas najproduktívnejších hodín, t.j. keď svieti slnko, by mala byť vyrobená energia efektívne využívaná pomocou rôznych zariadení. Väčšina z nás je, ale bohužiaľ počas dňa mimo domova. Zvyčajne nie je výhodné vrátiť prebytočnú energiu do siete a zakúpiť ju neskôr. Ako sa ale dostať von z tejto situácie? Loxone a Fronius spoločne vyvinuli spoľahlivé riešenie.

Zvýšte svoju spotrebu energie pomocou inteligentnej automatizácie

Loxone, popredný výrobca riešení pre automatizáciu budov s využitím Miniservera a Fronius, priekopník vo fotovoltickej technológii, už nejakú dobu spolupracujú na vývoji spôsobu, ako efektívne riadiť spotrebu vyrobenej elektriny. Vďaka tomu je možné zvýšiť sebestačnosť budovy, lepšie riadiť vlastnú spotrebu energie a zároveň ušetriť náklady.

Fronius vyrába špičkové striedače prúdu. Striedač zabezpečuje, že vyrobený jednosmerný prúd je premenený na striedavý prúd.

Miniserver Loxone reguluje všetko v budove, od ovládania žalúzií po kúrenie. V kombinácii so solárnym FV systémom a striedačom Fronius poskytuje majiteľovi domu pohodlnú správu energie. Tým umožňuje lepšie využívať vlastnú energiu, a to vedie k rýchlejšej návratnosti prvotnej investície a väčšiu nezávislosť na ostatných dodávkach energie.

Aké úlohy zvládne Loxone?

Sleduje množstvo vyrobenej energie. Vie, či môže byť použitá a za akým účelom.

Ukazuje, koľko energie bolo vyrobené a koľko bolo spotrebované. Rozdiel je energia zo siete, za ktorú budete musieť zaplatiť.

Nastavuje prioritu zariadenia. Pokiaľ nie je dostatok energie, zapnú sa iba najdôležitejšie zariadenia.

Pri dostatočnom množstve energie sa spustí práčka, začne nabíjať auto alebo batéria. Akumulačná nádrž sa zahrieva až pri značnom prebytku energie.

Vie, kedy má zmysel zapnúť konkrétne zariadenie. Zohľadňuje bezpečný čas spustenia, nečinnosť atď.

Podľa počasia sa môže rozhodnúť, kedy stojí za to čakať na vlastnú energiu a kedy použiť platené zdroje.

Funkčný blok pre efektívne riadenie energie

Softvér Loxone Config obsahuje špeciálny funkčný blok s názvom Energetický manažér. Môžete pracovať s prioritami v bloku. Čím vyššiu má zariadenie prioritu, tým je pre systém dôležitejšie a bude spustené skôr ako zariadenie s nižšou prioritou. Blok umožňuje zadať rôzne parametre pre všetky použité výstupy každého pripojeného zariadenia, napr. doba aktivácie, minimálna doba bežania, minimálna doba vypnutia, minimálna doba bežania za deň, vstupný výkon, ktorý musí byť vyšší, aby sa výstup mohol zapnúť atď. Ďalšie informácie sú k dispozícii v našej technickej dokumentácii (CZ).

Energetický manažer

Ponúknite svojim zákazníkom rozsiahle energetické riadenie

Striedač Fronius možno ľahko pripojiť k Loxone Miniserveru. Zákazníkom sa tak ponúka mnoho praktických aplikácií, ako je napr. ovládanie rôznych zariadení v závislosti od množstva vyrobenej energie alebo nabíjania elektrického automobilu.

– Staňte sa partnerom Loxone –

Partner Loxone na školení

Pripojte sa a staňte sa
Loxone Partnerom


Chcete svojim zákazníkom ponúknuť spoľahlivý systém riadenia energie s Miniserverom? Kontaktujte nás a využite silnú spoluprácu s Loxone, lídrom na trhu v oblasti automatizácie budov.

Chcem byť informovaný o novinkách