7 funkcií inteligentného domu pre Vaše deti


25/04/2020 in Know How

Domy nestaviame len pre seba a svojich partnerov, ale aj pre naše deti. Vytvárame im izby, prispôsobujeme im nábytok, zavádzame detské poistky. My Vám ponúkame niekoľko tipov (serióznejších, aj menej vážnych), ako môžete prispôsobiť inteligentný dom potrebám Vašich detí.

Domy nestaviame len pre seba a svojich partnerov, ale aj pre naše deti. Vytvárame im izby, prispôsobujeme im nábytok, zavádzame detské poistky. My Vám ponúkame niekoľko tipov (serióznejších, aj menej vážnych), ako môžete prispôsobiť inteligentný dom potrebám Vašich detí.

V mnohých prípadoch býva ťažký pre deti najmä začiatok týždňa, či príchod zimy. Keďže aj medzi nami Loxonautmi je niekoľko rodičov, tieto rady sú priamo od nich:

trenner_wecker

Tip č.1 Budík

Prebuďte svoje deti tým najjemnejším spôsobom s inteligentným, svetelným budíkom – vytiahnu sa žalúzie a do izby sa dostane svetlo z vonku. Ak sa vaše deti radi budia pri hudbe, použite multiroom audio systém. Pre najmenších skúste ich obľúbené piesne, pre starších, ktorí radi vstávajú 15 minút pred odchodom autobusu, odporúčame Metallicu.

trenner_tvsperre

Tip č.2 TV zámok

Čas na spánok. Od 22:00 je v izbe pre teenagerov TV mimo prevádzky. Pre mladších, ktorí nemajú TV v izbe a potrebujú si cez deň robiť úlohy, je funkcia odpojenia TV od siete. Pre Vás pohoda, pre Vaše deti horor. 😉

trenner_wlan

Tip č.3 WLAN zámok

Samozrejme, toto je 21. storočie. Vaše deti sú častejšie pri internete než pred televízorom. Týmto opatrením možno stratíte svoju popularitu, ale prinútite tým svoje deti tráviť čas inak – stretnúť sa s priateľmi, hrať sa s Legom, hrať futbal… alebo čokoľvek iné 🙂

trenner_praesenzgesteuert

Tip č.4 Osvetlenie – kontrola prítomnosti

Deti často zabúdajú vypnúť svetlo v miestnosti. Týmto opatrením pomôžete najmä sebe a svojim účtom. Jednoducho nastavíte svetlo vo vybraných miestnostiach tak, aby sa vyplo, ak sa v nich nikto nenachádza.

trenner_schlaf

Tip č.5 Tlačidlo na dobrú noc

Po stlačení tlačidla na dobrú noc zavládne v dome nočný spánok. Vypnete ním všetky svetlá a odpojíte všetky zariadenia v pohotovostnom režime.

trenner_Nachtlicht

Tip č.6 – Nočné svetlo

V detskej izbe môžete pri uspávaní využiť stmievanie svetiel. Jas nastavíte len na 10% – dosť na to, aby sa nikto v izbe nebál a zároveň na to, aby sa v izbe zaspalo veľmi jednoducho.

trenner_taste

Tip č.7 Núdzové tlačidlo

V najhoršom prípade, ak sa Vaše deti v noci niečoho zľaknú, je tu núdzové tlačidlo. Blikajúce svetlo v spálni a telefonát Vás upozornia na to, že Vaše dieťa potrebuje upokojiť.

Bonusový tip: Hry a atmosféra

Máte dobrodružné deti? Tak potom môžete inteligentný dom využiť ešte o čosi viac. Predstavte si trochu akčnejšiu schovávačku. Vo vybraných izbách stlmíte svetlo a k tomu si pustíte vybranú hudbu.

PS: Pre drsnejších rodičov odporúčame nasledujúcu funkciu – Ak máte dospievajúcu dcéru, pred večernými nápadníkmi ju ochránite stiahnutými žalúziami. Prípadne vpusťte nápadníka dnu a okamžite mu znemožnite odchod. To už nechávame na Vás. 🙂

 

Opýtajte sa zdarma

Prekonzultujte s námi váš projekt alebo sa staňte Loxone Partnerom v niekoľkých krokoch!

A
Konzultácia projektu zdarma
Zvažujem vo vlastnom projekte využiť Loxone a rád by som získal viac informácií.

A
Stať sa partnerom
Rád by som sa opýtal, v čom spočíva partnerstvo s Loxone a ako na to.

Konzultácia projektu zdarma

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Stať sa partnerom

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Chcem byť informovaný o novinkách