Divadlo – Alte Saline


25/06/2020 in Referencie

Stará soľná továreň nazývana Alte Saline v alpskom meste Bad Reichenhall je pravdepodobne najkrajšia soľná továreň na svete a táto priemyselná pamiatka európskeho stupňa je určite jediným kráľovským soľným závodom. V roku 2019 bolo z historického skladu postavené moderné centrum udalostí s technológiou Loxone.

Veľmi špeciálne (jedinečné) miesto konania

Jednoduchosť bola hlavným dôvodom, prečo Platinum Partner, LoxHome24, rád použil Loxone v tomto projekte. Na ploche 600 m²  dokázali vytvoriť širokú škálu skutočne inteligentnej automatizácie.

Teplota a kvalita vzduchu boli pri tomto projekte obzvlášť dôležité. Integrované teplotné senzory Loxone Touch spolu s ovládačmi ventilov zaisťujú, že obidve sály v tomto divadle majú vždy perfektnú teplotu. O kvalitu ovzdušia sa stará centrálny ventilačný systém, ktorý je integrovaný do systému Loxone prostredníctvom rozšírenia RS485.

Je samozrejmé, že osvetlenie je v tomto odvetví rozhodujúce. Z tohto dôvodu sú zamestnanci veľmi radi, že teraz majú automatizovaný systém riadenia osvetlenia – uľahčuje im to prácu a zlepšujú zážitok pre hostí. LoxHome24 na dosiahnutie tohto cieľa použil DALI Extension pre integráciu svetiel s technológiou DALI.

Ak v divadle Alte Saline vypukne požiar, Loxone okamžite skočí do akcie, aby pomohol zaistiť bezpečnosť každého vo vnútri. Žalúzie sa zdvihnú, aby uvoľnili miesto pre prípadný únik ľudí pred požiarom, svetlá sa rozsvietia na maximálny jas, aby sa zvýšila viditeľnosť a hasičský zbor automaticky príjme telefonický hovor.

Fakty

Dokončenie
Jún 2019


Veľkosť
600


Loxone Platinum Partner
LoxHome24


Loxone Komponenty
1x Miniserver
6x Relay Extension
1x Modbus Extension
2x Tree Extension
1x RS485 Extension
2x DALI Extension
85x Hlavice 
25x Touch Tree
3x Nano 2 Relay Tree
20 Pohybový senzor

Bolo pre nás dôležité vytvoriť projekt, ktorý bol jednoduchý, ale inteligentný; ten, kde sa dá veľa zmeniť iba niekoľkými kliknutiami – čo umožňuje budove prispôsobiť sa rôznym okolnostiam. Jednoduchosť musí začať s kabelážou a procesom inštalácie a preniesť sa až po dodané konečné riešenie. Toto je jediný spôsob, ako vytvoriť inteligentnú automatizáciu, ktorá šetrí energiu a peniaze. Domnievam sa, že vytvorenie takého veľkého systému funguje všestranne – systém musí byť schopný bez problémov zvládnuť všetky prevádzkové režimy. Je tiež dôležité, aby bol systém prístupný, technici pre udalosti musia mať prístup k nemu okamžite.

Florian Schertler

Výkonný riaditeľ & Loxone Platinum Partner, LoxHome24

Bar Divadla Alte Saline
Divadelná sála Alte Saline
Jedálenský priestor Divadla
Toalety Divadla Alte Saline
Exteriér Divadla Alte Saline

Fotografie: (c) Josefine Unterhauser 

– Špeciálny tip –
Pohľad do inteligentného pivovaru

Create Automation


Loxone Miniserver je perfektným nástrojom pre jednoduché ovládanie a inteligentné automatizáciu projektov všetkého druhu, či už ide o šikovný dom, komerčný objekt alebo špeciálnu aplikáciu.

Staňte sa partnerom Loxone a používajte Loxone vo svojich projektoch. Tu nájdete všetky informácie o našom partnerskom programe.

Chcem byť informovaný o novinkách