Smażenie na głębokim oleju z Loxone

Use Casesvg>

Opis:

Chrupiące, smaczne i często potępiane: smażone jedzenie zawsze były symbolem niezdrowego odżywiania. Pomimo – przynajmniej częściowo nieuzasadnionej – złej reputacji, ta metoda przygotowania jedzenia ma także prawdziwych fanów. W ten sposób można przygotować nie tylko frytki, ale także mięso, ryby, a nawet czekoladę.

Oczywiście smażyć na głębokim oleju najłatwiej jest we frytkownicy. Pyszne smażone potrawy można również przygotować w garnku.

W obu przypadkach najważniejsza jest odpowiednia temperatura.

To nie tylko kwestia smaku. Odpowiednia temperatura ma również potencjalny wpływ na nasze zdrowie. Na przykład smażenie frytek w temperaturze powyżej 180°C powoduje powstanie rzekomo rakotwórczego akryloamidu. Przy około 280°C tłuszcz może nawet ulec samozapłonowi, co może mieć katastrofalne konsekwencje.

Frytownice zwykle posiadają zintegrowany termostat. Znacznie trudniej jest utrzymać odpowiednią temperaturę w garnku. Ten przykład oferuje rozwiązanie tego problemu.

Rozwiązanie:

Idealna temperatura do smażenia na głębokim oleju wynosi od 170 do 180°C. Na smażonym jedzeniu szybko tworzy się chrupiąca skorupka, co oznacza, że do środka może wniknąć tylko niewielka ilość tłuszczu lub oleju. Dania pozostają soczyste w środku.

Przy użyciu kuchenki, Smart Socket Air, Touch & Grill i odrobinie wysiłku w konfiguracji, idealną temperaturę można niezawodnie utrzymać nawet w domu.

Kuchenka jest podłączona do sieci za pośrednictwem Smart Socket Air i włączona na maksimum. Temperatura tłuszczu jest mierzona za pomocą Touch & Grill. Przełącznik progowy w Loxone Config zapewnia, że Smart Socket Air wyłączy kuchenkę przy temperaturze tłuszczu 180°C i reaktywuje go przy 175°C. Temperatura tłuszczu będzie utrzymywana na stałym poziomie między 175 i 180°C.

Komponenty:

Konfiguracja:

Pobierz przykładowy plik:

Dlaczego ty i twój klient powinniście rozważyć smażenie na głębokim oleju z Loxone?

Złociste frytki, soczysty sznycel, pyszna ryba w cieście przygotowane z myślą o zdrowiu – czy potrzeba więcej powodów?

 

Pamiętaj, aby przestrzegać lokalnych przepisów i norm. Zawartość tej strony przyjmuje pewne założenia instalacyjne. Informacje w tym dokumencie nie zastępują kontekstowego know-how partnera Loxone. Loxone jest rozwiązaniem instalowanym przez profesjonalistów. Skonsultuj się najpierw z partnerem Loxone, aby zrealizować którąkolwiek z funkcji wymienionych w niniejszym przykładzie zastosowania.