Technologia Loxone
w projektach mieszkaniowych
i komercyjnych

Główna siedziba Czerwonego Krzyża w Barcelonie, kościół Macieja
w Budapeszcie, latarnia morska w Sydney, luksusowe apartamenty
w Czarnogórze… wykorzystanie technologii Loxone nie ma ograniczeń
w projektach mieszkaniowych i komercyjnych. Zebraliśmy dla ciebie wybór referencji, które pokazują szereg możliwości, jakie oferuje system Loxone.

Hotel Julen

Tradycyjny Hotel Julen w alpejskiej miejscowości Zermatt w Szwajcarii może pochwalić się 70-letnią historią. W 2018 roku obiekt został poddany modernizacji i wyposażono go w system Loxone. Od tego czasu Miniserver wykonuje wiele czynności z zakresu automatyki budynkowej.

Rezydencja Alpenrose

Położona we włoskich Alpach rezydencja Alpenrose zaledwie w ciągu 8 tygodni stała się jednym z najnowocześniejszych hoteli
w regionie. Loxone został wykorzystany m.in. do automatyzacji oświetlenia wewnętrznego
i zewnętrznego, strefowej regulacji ogrzewania w pokojach gościnnych i obsługi muzyki. Gotowe tryby, takie jak „Bar” czy „Śniadanie” znacznie ułatwiają wykonywanie obowiązków pracownikom hotelu.

Winiarnia

Przyjazne relacje z sąsiadami i wspólna miłość do wina. Oto prosty powód, dla którego po środku osiedla mieszkalnego w czeskim Brnie powstała przytulna winiarnia. Piwniczka służy do przechowywania alkoholu i posiada otwarty lokal do posiedzeń przy lampce wina. Loxone monitoruje tutaj temperaturę i wilgotność oraz dba o oświetlenie, muzykę i bezpieczeństwo.

Stadion piłkarski DVTK

Automatyzacja stadionu piłkarskiego DVTK na Węgrzech była pierwotnie planowana przy użyciu innego systemu. Klient szukał alternatywy, która pozwoliłaby mu na kontrolowanie całego stadionu za pomocą jednego rozwiązania – i znalazł Loxone. Na stadionie wdrożono automatyzację systemu oświetlenia, ogrzewania systemów rynnowych na dachu i wiele innych funkcji.

Lebenshilfe OÖ

Austriacka organizacja non-profit Lebenshilfe pomaga osobom niepełnosprawnym z dysfunkcjami intelektualnymi. W ramach opieki Lebenshilfe zapewnia m.in. przestrzeń życiową – dwa najnowsze obiekty mieszkalne zostały wyposażone w system Loxone. W budynkach działa automatyczne wyłączanie pieca, wykrywanie obecności i nieobecności, liczne zabezpieczenia i wiele innych funkcji.

Kurnik

Miniserver Loxone to idealne narzędzie do inteligentnego sterowania i automatyzacji wszelkiego rodzaju projektów, o czym świadczy również pewna ferma kur w Bawarii. Dzięki zastosowaniu inteligentnej technologii właściciel stwarza tutaj idealne warunki do hodowli kur niosek. Loxone dba o odpowiednie oświetlenie, temperaturę, zabezpieczenia
i steruje wyjściem na wybieg.

Gospodarstwo

Miniserver Loxone to idealne narzędzie do kontroli i automatyzacji wszelkiego rodzaju projektów, czego dowodem jest pewne gospodarstwo w szwajcarskim Obwalden. Dwóch farmerów zautomatyzowało za pomocą Loxone popychacz do pasz, dzięki czemu
w 2019 roku zdobyli nagrodę za innowację w rolnictwie.

LUV8

Architekt Torsten Michelmann od początku wiedział, że jego najnowszy projekt, LUV8, będzie w pełni zautomatyzowany – dzięki technologii Loxone. Siedem Miniserverów jest odpowiedzialnych za automatyzację nowoczesnego biurowca o łącznej powierzchni 3 350 m². Zrównoważona koncepcja była szczególnie ważna dla klienta – od budynku po technologię.

Siedziba
Czerwonego Krzyża

Czerwony Krzyż w Barcelonie szukał sposobu na kontrolowanie jakości powietrza w całym budynku. Ostateczny wybór padł na Loxone, który jest odpowiedzialny nie tylko za kontrolę wentylacji, ale także monitorowanie zużycia wody i inne funkcje.

Chaletdorf Auszeit

Sześć domków letniskowych na powierzchni 100 m2 jest kontrolowanych przez technologię Loxone. Zaimplementowane funkcje obejmują zautomatyzowane wanny
z funkcją napełniania, ogrzewanie przestrzeni otwartej, sterowanie wentylacją lub automatyczne schowki na telewizor.

Browar Hofstetten

W najstarszym austriackim browarze siedem Miniserverów wykonuje ważne zadania:
od sterowania oświetleniem po monitorowanie temperatury i funkcje bezpieczeństwa.

„Das Levels”

„Das Levels” to jeden z najbardziej ekskluzywnych kompleksów mieszkalnych
w Górnej Austrii. W sześciu willach parkowych mieszczących 125 luksusowych mieszkań zastosowano technologię Loxone. Na życzenie właściciela apartament można rozbudować
o inne funkcje lub produkty, np. Touch Surface.

Loxone Basecamp

Około 100 pracowników Loxone zatrudnionych jest w eleganckim biurze w idyllicznym miasteczku Kollerschlag. Jak na siedzibę główna Loxone przystało, w całym budynku zachodzi wiele automatycznych procesów.
W połączeniu z unikalną architekturą Basecamp oferuje idealne miejsce pracy.

Stara Salina

Kiedyś w podziemiach Starej Saliny w Bad Reichenhall przechowywano sól
i przygotowywano ją do transportu. W 2019 roku historyczny magazyn stał się nowoczesnym centrum wydarzeń wyposażonym w technologię Loxone.