Inteligentna automatyka do projektów deweloperskich

Informacje na temat inteligentnych domów i automatyki budynków są poszukiwane częściej niż kiedykolwiek. Potwierdza to ponad 250 000 projektów Loxone na całym świecie. Nasza technologia jest stosowana nie tylko w domach jedno- i wielorodzinnych, hotelach, biurach, ale także w budynkach mieszkalnych. Dzięki jej zastosowaniu, można zwiększyć wartość i atrakcyjność projektu mieszkaniowego, uprościć proces instalacji i chronić budynki.

Ekskluzywne osiedle – Quartier am Mühlbach

Nasze hasło: Create Automation

Co odróżnia Loxone od innych producentów automatyki budynkowej? Jesteśmy pionierami, innowatorami, a przede wszystkim praca nad automatyką to nasza pasja. Naszym celem jest umożliwienie jeszcze więcej dzięki automatyzacji budynków. Create Automation to rozwiązania, które sprawiają, że każde zadanie automatyzacji staje się możliwe.

Ponad 800 pracowników w 27 lokalizacjach na całym świecie świadczy o sukcesie firmy Loxone. A w 2020 roku rozpoczął się kolejny rozdział: budowa Loxone Campus, czyli centrum inteligentnej automatyki budynkowej w Europie.

Automatyka budynków z gwarancją funkcjonalności

Z Miniserverem, Loxone oferuje narzędzie do prostej kontroli i inteligentnej automatyzacji wszelkich projektów. Rodzina produktów zapewnia trwałe i bezobsługowe działanie. Wraz z rozwojem naszych własnych technologii, Loxone Tree i Loxone Air, postawiliśmy sobie jasny cel:

Redukcja do minimum nakładów związanych z instalacją w domach i obiektach komercyjnych. Dodatkowo ważna dla nas jest trawłość i niezawodność z absolutną gwarancją funkcjonalności.

Produkte zur Gebäudeautomation

Kompletne rozwiązania z jednego źródła — dla wszystkich twoich projektów

Dzięki Loxone otrzymujesz wszystkie produkty do realizacji projektów automatyzacji z jednego źródła. Od niezbędnych komponentów sterujących, poprzez różnorodne czujniki, aż po wysokiej jakości oświetlenie LED i system audio – nasza bogata oferta produktów spełni wszystkie twoje wymagania.

Ponadto nasze oprogramowanie Loxone Config jest doskonałym narzędziem dla każdego przyszłego specjalisty w dziedzinie automatyki. Zapewnia gotowe moduły dla wszystkich funkcji, które są potrzebne w automatyzacji. Jednocześnie jest łatwy w obsłudze. To właśnie czyni nasz Loxone Config tak wyjątkowym i najlepszym oprogramowaniem na rynku – niezależnie od tego, czy chodzi o inteligentny dom, budynek usługowy czy hotel. Ponadto oprogramowanie jest całkowicie bezpłatne.

Dom 3D
Wallbox
NFC Code Touch
Syrena alarmowa
Siłownik
Czujnik wody
NFC Code Touch
Intercom
Kontakt drzwiowy i okienny
Wentylacja Leaf
Oprawa sufitowa
Quadral Speaker
Spot LED
Touch Pure
Touch Nightlight
Stacja pogodowa
Pendulum Slim
Aquastar Air
Quadral Speaker
Czujnik dymu Air
Czujnik klimatu pomieszczenia
Czujnik obecności
Touch Pure
Touch Pure
Czujnik klimatu pomieszczenia

Inteligentna automatyka – prosta obsługa

Automatyka

Oświetlenie, komfortowa temperatura, zasłanianie rolet i wiele innych – Loxone sam zajmuje się sterowaniem w inteligentnym budynku.

Jeden przycisk

Jeśli sam chcesz sterować np. światłem kuchni, to wystarczy, że naciśniesz jeden przycisk.

Aplikacja

Masz inne potrzeby? Jeśli chcesz sam dostosować kolor i jasność oświetlenia, można zrobić to szybko i łatwo dzięki bezpłatnej aplikacji Loxone

Jasne standardy i prosta obsługa

Aby idealnie dostosować budynek do potrzeb klientów, mamy proste standardy. Dzięki temu twoi klienci mogą zaoszczędzić nawet do 50 000 czynności rocznie – wiemy z doświadczenia, że to mocny argument. Aby dom był inteligentny, bezpieczny, energooszczędny, a jego użytkowanie komfortowe wystarczą jedynie kilka czujników – temperatury, ruchu i panel sterujący. W oparciu o doświadczenie wielu tysięcy instalacji Loxone, stworzyliśmy proste zasady i jasne zalecenia.

Standard przycisków Loxone

Nasz standard przycisków opiera się na elementach sterujących, których używamy na co dzień i chcemy, aby było to tak proste, jak to tylko możliwe. Bez zastanowienia i dodatkowych ruchów. Pięć obszarów dotykowych lub klasycznych przycisków w zupełności wystarczy.

 

Jedno kliknięcie

Dotykając największego obszaru pośrodku, włączasz światło i przełączasz pomiędzy wcześniej ustawionymi scenami świetlnymi. Cztery mniejsze obszary dotykowe w rogach służą do sterowania systemem zacienienia i muzyką.

Podwójne kliknięcie

Aby zmienić źródło muzyki, naciśnij dwukrotnie prawy górny róg przycisku, a aby ją zupełnie wyłączyć – dwukrotnie prawy dolny róg. Dwa dotknięcia środkowego obszaru wyłączają całe pomieszczenie.

Potrójne kliknięcie

Jedna z najpopularniejszych funkcji, która dosłownie zmienia życie. Trzykrotne dotknięcie środkowego obszaru przycisku powoduje wyłączenie całego domu i włączenie alarmu. Przycisk umieść przy drzwiach wejściowych lub w garażu

Sześć korzyści z kompleksowego rozwiązania

Ważnym jest dla nas, aby twoi klienci czerpali korzyści z automatyzacji budynku. Jednak ty też możesz na tym skorzystać, jako inwestor, deweloper, planista….

Icon Gebäude

„Zamknięty” system

W Loxone wszystkie nasze produkty można skonfigurować ze sobą poprzez plug & play. Jednak jeśli w gamie naszych produktów nie ma takiego, który zaspokoi potrzeby klienta, istnieje możliwość dołączania do systemu produktów innych producentów za pomocą rozszerzeń takich jak DALI, KNX i wielu innych.

Icon Gebäude

Bezpośredni kontakt

Partner Coach wesprze cię od pierwszego projektu – od planowania do konfiguracji.

Icon Gebäude

100% gwarancja działania

Nasz sprzęt i oprogramowanie przed pojawieniem się w naszym sklepie poddawane są rygorystycznym testom. Sprawdzają się również w boju użyte w licznych projektach. Dajemy ci 100% gwarancję działania.

Icon Gebäude

Pełna
skalowalność

Liczba użytych technologii może być dostosowana indywidualnie do każdego mieszkania lub klienta. Stwórz projekt do wyznaczonych potrzeb i budżetu.

Icon Gebäude

Kopiuj
i wklej

Raz skonfigurowaną instalację, można dowolnie kopiować: planujesz i konfigurujesz raz dla każdego typu mieszkania i możesz z nich korzystać wielokrotnie.

 

Icon Gebäude

Możliwość rozbudowy w dowolnym momencie

W przypadku gdy klient chciałby wprowadzenia zmian lub rozbudowy systemu, można je zrobić w każdej chwili. Zarówno podczas fazy planowania jak i w momencie gdy ktoś zamieszkuje budynek. Wszystko dla pełnej satysfakcji klienta.

Loxone: technologia, okablowanie, topologia i inne

Loxone to rozwiązanie automatyki budynkowej, które jest najłatwiejsze i najszybsze w instalacji i konfiguracji. Zawdzięczamy to własnym technologiom, elastycznym sposobom poprowadzenia instalacji i wielu innym kwestiom. Pokażemy ci technologie stojące za Loxone.

Poprowadzenie instalacji

Chętnie pomożemy ci w zaprojektowaniu instalacji elektrycznej dla twojego projektu. Schemat pokaże sposób instalacji przewodów na przykładzie oświetlenia.

Miniserver – pełne dostosowanie, nieskończone możliwości

Miniserver jest sercem każdej instalacji Loxone. Specjalne urządzenie opracowane przez profesjonalnych elektryków, Miniserver działa jako centralna jednostka sterująca. Aby sterować wszystkimi obszarami automatyki budynku, system można rozbudować za pomocą licznych modułów – zgodnie z wymaganiami i wielkością budżetu. Od domów studenckich po luksusowe apartamenty.

Loxone Tree – prosty i szybki system połączeń

Wraz z rozwojem naszej technologii, Loxone Tree, postawiliśmy sobie jasny cel: zredukować do minimum nakład pracy i czasu na poprowadzenie instalacji w domach i obiektach komercyjnych. Specjalnie opracowana technologia sprawia, że integracja urządzeń Loxone Tree takich jak spoty świetlne czy przyciski dotykowe jest rewolucyjnie prosta!

Elastyczna topologia

Dzięki technologii Tree można zaoszczędzić do 80% nakładów czasu i pracy na okablowanie w swoich projektach. Poprowadzenie instalacji odbywa w prosty i szybki sposób. Jednocześnie topologia Tree oferuje maksymalną elastyczność połączeń i umożliwia poprowadzenie instalacji w formie gwiazdy, linii lub magistrali.

Prosta instalacja

Łączenie urządzeń Loxone Tree, takich jak spoty świetlne, przyciski i czujniki jest rewolucyjnie prosta! Do Miniservera można podłączyć aż 50 urządzeń w technologii Tree. Niewystarczająco? Liczbę wejść można rozszerzyć.  Instalacja może być poprowadzona dowolnie według potrzeb i wymagań.

Kabel Tree

Zalecamy kabel Tree do poprowadzenia instalacji. Produkty peryferyjne, takie jak czujniki ruchu, przyciski Touch Pure i siłowniki są podłączone do gałęzi Tree za pomocą skręconej pary zielono-białych przewodów. Niektóre produkty Tree wymagają zasilania doprowadzającego większą moc. Specjalnie dla tych produktów kabel Tree zaopatrzono w dodatkową parę przewodów o przekroju 1,5mm² w kolorze pomarańczowo-białym.

Sterowanie ogrzewaniem

Okablowanie sterowania systemu grzewczego nigdy nie było prostsze. Za pomocą kabla Tree łączysz siłowniki kolejno ze sobą, równocześnie integrując je z automatyką budynku szybko i łatwo. Umożliwia to wygodne sterowanie poszczególnymi pomieszczeniami w mieszkaniach Twoich klientów

Loxone Air – idealny do rozbudowy

Jeśli klient po wprowadzeniu się do domu chce rozbudować automatykę, jest to możliwe dzięki technologii radiowej Loxone Air. Zachwyć swojego klienta systemem funkcji dostosowanych do jego potrzeb. Późniejsze rozszerzenia w formie dodania przycisków, czujnika wody itp. są łatwe do wdrożenia i zwiększają wartość inwestycji. Odkryj szeroką gamę naszych produktów.

100% Komunikacja

Dzięki technologii mesh możesz pokryć cały projekt Loxone Air nie martwiąc się o zasięg. Urządzenia radiowe odbierają i wysyłają dane, pełniąc jednocześnie funkcję odbiorników i nadajników. Dane są przekazywane, dopóki nie dotrą do odpowiedniego komponentu.

Regularne aktualizacje

Loxone stale pracuje nad oprogramowaniem i aplikacjami do obsługi projektów. Jeśli twój klient chciałby w późniejszym czasie mieć w domu dodatkowe funkcje, można je łatwo zrealizować dzięki technologii Loxone Air. Dzięki bezpłatnym aktualizacjom system jest zawsze sprawny.

Niezawodna komunikacja

Aby zagwarantować niezawodność technologii, urządzenia się ze sobą komunikują. Jeżeli w pomieszczeniu jest zbyt zimno, Miniserver wysyła do siłownika polecenie „Otwórz zawór ogrzewania”. Siłownik Air wysyła potwierdzenie do centrali, że sygnał został odebrany.

Maksymalne bezpieczeństwo

Technologia Loxone Air nie pozwala na podsłuchiwanie. Komunikacja pomiędzy wszystkimi urządzeniami Air jest szyfrowana za pomocą protokołu IPSec i spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa. Każdy projekt Loxone pracuje z własnym kodem szyfrującym. W ten sposób sąsiadujące instalacje nie mogą się wzajemnie zakłócać.

Interkomunikacja Tree pozwala na łatwe połączenia

W zależności od wielkości budynku, kilka jednostek Miniserver może być połączonych w sieć. Zwiększa to wydajność i umożliwia automatyzację nawet ogromnych projektów.

Interkomunikacja Tree umożliwia wymianę danych między kilkoma Miniserverami lub Tree Extensions. W ten sposób wszystkie mieszkania można połączyć i aktualizować za pomocą nadrzędnej konfiguracji i wizualizacji. W przypadku utrzymania lub rozbudowy jednego z lokali, cała reszta nadal działa niezależnie. Proces aktualizacji jest również obsługiwany centralnie.

 

Warianty wyposażenia

Dzięki Loxone możesz idealnie dopasować automatykę budynkową do potrzeb swoich klientów. Pokażemy ci trzy przykładowe pakiety dla twojego projektu.

Basic

Komfort

Premium

Wariant Basic – inteligentna automatyka dla każdego

Wariant podstawowy jest doskonałą podstawą do odkrywania fascynującego świata automatyki domowej i budynkowej. Obejmuje on już wiele podstawowych funkcji z zakresu oświetlenia, zaciemnienia i ogrzewania, a jednocześnie stanowi podstawę dla wszystkich przyszłych rozszerzeń, takich jak multiroom audio i wiele innych.

Ten wariant wyposażenia obejmuje 36 funkcji. Podana cena dotyczy zastosowanego sprzętu oraz instalacji, programowania i uruchomienia. Zalecamy, aby instalacja została przeprowadzona wyłącznie przez certyfikowanego partnera firmy Loxone. Przegląd zastosowanych komponentów można znaleźć w naszej broszurze.

 

12 630,87 zł z VAT

Wariant Komfort – dla bardziej intensywnych doznań

Ściemniane światło zapewniające nastrojową atmosferę, idealna temperatura we wszystkich pomieszczeniach, zaciemnienie rolet, które jest czymś więcej niż tylko ochroną przeciwsłoneczną… a wszystko to zależne od indywidualnych wymagań twojego domu. To jest właśnie niepowtarzalny komfort automatyki domowej i budynkowej. Daj się oczarować licznym funkcjom wariantu wyposażenia Komfort. Sprawia on, że życie w twoim domu będzie wygodniejsze, bezpieczniejsze i bardziej energooszczędne.

Ten wariant wyposażenia obejmuje 48 funkcji. Podana cena dotyczy zastosowanego sprzętu oraz instalacji, programowania i uruchomienia. Zalecamy, aby instalacja została przeprowadzona wyłącznie przez certyfikowanego partnera firmy Loxone. Przegląd zastosowanych komponentów można znaleźć w naszej broszurze.

 

22 231,02 zł z VAT

Wariant Premium – maksimum komfortu

Czy chcesz wykorzystać wszystkie możliwości inteligentnej automatyki domowej, skorzystać z licznych efektów synergii i cieszyć się inteligentnym domem na absolutnie najwyższym poziomie? Najmocniejszy na świecie system audio multiroom, nowoczesny system dostępu i imponujące kolorowe oświetlenie LED to tylko kilka przykładów tego, co oferuje wariant „Premium”.

Ten wariant wyposażenia obejmuje ponad 79 funkcji. Podana cena dotyczy zastosowanego sprzętu oraz instalacji, programowania i uruchomienia. Zalecamy, aby instalacja została przeprowadzona wyłącznie przez certyfikowanego partnera firmy Loxone. Przegląd zastosowanych komponentów można znaleźć w naszej broszurze.

 

50 553,00 zł z VAT

Przykłady automatyki budynkowej w budownictwie mieszkaniowym

Wielu inwestorów i deweloperów wyposażają swoje inwestycje w technologię Loxone. Zapoznaj się z naszymi najnowszymi projektami:

Bezpłatne wsparcie przy planowaniu

Nasi partnerzy wdrożyli ponad 250 000 projektów Loxone na całym świecie. Oferujemy pomocne doradztwo projektowe przy planowaniu automatyzacji budynku każdego rodzaju. Bezpłatnie. Bez zobowiązań. Daj nam znać, nad jakim projektem pracujesz, a my chętnie omówimy z tobą możliwości, jakie oferuje automatyka budynkowa.

Masz jakieś pytania?

Cieszymy się, że zainteresowaliśmy cię swoimi produktami. Chętnie pokażemy ci dalsze możliwości z Loxone. Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a z przyjemnością się do ciebie odezwiemy.

    • Hidden
    • Hidden
    • Hidden
  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Adam Węgrzyn

Head of Business Development

+48 32 224 75 81

Konrad Komorowski

Business Development

+48 322 247 592