Logo Digital Experience Tour

Zalety Digital Experience Tour Loxone

Loxone to rozwiązanie dla ciebie, ale nie czujesz się pewnie w sprzedaży? Zastanawiasz się, ile czasu byś zaoszczędził, jeśli ktoś zająłby się tym za ciebie…?

I to jest dokładnie to, co oferujemy! Digital Experience Tour to twój bezpłatny interaktywny asystent sprzedaży. Zachwyci i przekona twoich klientów. A co najlepsze – wyróżni cię na tle konkurencji, zaoszczędzi dwie godziny konsultacji i znacząco zwiększy sprzedaż.

Po co czekać? Aplikacja jest darmowa i możesz ją zyskać od razu. Przekonaj się, że Loxone potrafi się sprzedać sam.

NOWOŚĆ: Digital Experience Tour Package

Wykorzystaj w pełni to innowacyjne narzędzie sprzedaży i zachwyć swoich klientów – zdobądź nowy Digital Experience Tour Package.

Pakiet jest dostępny dla partnerów w sklepie internetowym Loxone.

Digital Experience Tour ze zniżką

Czym jest Digital Experience Tour?

Klienci oglądają film przygotowany przez Loxone, podczas gdy różne funkcje Loxone są uruchamiane bezpośrednio w twoim salonie w określonych momentach filmu. Przykładowo światła czy żaluzje są automatycznie włączane i wyłączane, gdy ich funkcje są objaśniane w filmie. W ten sposób osoby zainteresowane technologią mogą jeszcze lepiej poznać Loxone. Doświadczenie można porównać do seansu w kinie 4D.

Pokaz jest realizowany za pomocą bezpłatnej aplikacji Loxone Digital Experience Tour oraz zakupionego przez użytkownika Fire TV Stick (obsługiwane urządzenia), na którym należy zainstalować aplikację. Wystarczy kilka kliknięć, aby połączyć aplikację z instalacją Loxone poprzez Loxone Config.

Duży efekt na małej przestrzeni

Digital Experience Tour to dla naszych partnerów nowa i opłacalna alternatywa lub uzupełnienie klasycznego salonu pokazowego. Za pomocą wirtualnej wycieczki możesz zaprezentować wiele funkcji i produktów Loxone w nieskomplikowany i ekonomiczny sposób. Wystarczy jedno pomieszczenie do prezentacji, bezpłatna aplikacja Loxone Digital Experience Tour oraz zestaw polecanych produktów, aby zapewnić klientom intensywne doświadczenia.

Polecane produkty

Digital Experience Tour działa na każdym telewizorze przy użyciu darmowej aplikacji o tej samej nazwie. Można ją również wykorzystać jako prezentację w formie wideo. W celu uzyskania najlepszego efektu polecamy następujący zestaw produktów:

Miniserver Loxone

Audioserver Loxone + Speaker

Efekty dźwiękowe w filmie takie jak dzwonek do drzwi czy alarm są odtwarzane przez Audioserver. Główny dźwięk filmu może być odtwarzany na telewizorze.

  

Oświetlenie z trzema obwodami świetlnymi

Film prezentuje nastroje świetlne dla różnych sytuacji. Do tego polecamy różne obwody świetlne, na przykład 3x Spoty LED RGBW, 2x LED Pendulum Slim, 1x taśma RGBW LED

Sterowanie zacienianiem

Np. aktor zacieniania Air lub Nano 2 Relay Tree

Fire TV

Polecamy Amazon Fire TV Stick 4k Max. Obsługiwane urządzenia: Fire TV Cube (2nd Gen), Fire TV 4-Series, Fire TV Stick Lite, Fire TV Stick (3rd Gen), Fire TV Stick 4K Max

Polecane produkty do Digital Experience Tour Loxne

Ustawienia w Loxone Config

Digital Experience Tour wykorzystuje następujące bloki funkcyjne połączone z API Connectorem:

  • Sterownik oświetlenia
  • Automatyczne zacienianie
  • Odtwarzacz Audio

Aby korzystać z pełnej funkcjonalności Digital Experience Tour, należy zainstalować aktualną wersję Loxone Config dla Miniservera oraz wersję 2.7.12.14 dla Audioservera.

Bloki funkcyjne wykorzystane w Digital Experience Tour
Wirtualne wejście tekstowe

Sam sygnał jest przesyłany przez wirtualne wejście tekstowe utworzone w Config, które następnie jest podłączone do API Connectora bloków funkcyjnych. Nazwij wirtualne wejście tekstowe zgodnie z używanym pomieszczeniem, np. „Showroom”.

Rada: Upewnij się, że wirtualne wejście tekstowe ma unikalną nazwę i żaden inny blok funkcyjny lub pomieszczenie nie ma takiej samej nazwy.

Teraz wystarczy przeciągnąć wirtualne wejście tekstowe na dowolny blok funkcyjny, dla którego zainstalowano produkty. Gotowe! Wirtualne wejście tekstowe odbiera odpowiednie polecenia w pełni automatycznie z aplikacji Loxone Digital Experience Tour i przekazuje je do odpowiednich bloków w Config.

Wskazówka: Wirtualne wejście tekstowe pojawia się jako wejście, które jest używane po wyjściowej stronie bloku funkcyjnego.

 

Loxone Config dla Digital Experience Tour
Tworzenie użytkownika

Teraz utwórz nowego użytkownika z następującymi uprawnieniami:

  • Web/Aplikacja
  • Wewnętrzny i zewnętrzny dostęp wirtualnego wejścia tekstowego
Tworzenie użytkownika w Digital Experience Tour

Nastroje świetlne w Digital Experience Tour

Digital Experience Tour wymaga utworzenia w Loxone Config kilku nastrojów świetlnych z różnymi ID. ID jest kluczowe dla wywołania odpowiedniego nastroju. Dopracowanie scen świetlnych zalecamy wykonać w aplikacji Loxone. Poniżej znajdziesz ich przegląd.

Uwaga: Aby utworzyć ID od 70, należy wcześniej utworzyć w Config łącznie 8 nastrojów, aby móc użyć ID 1-8.

 

Oświetlenie powitalne

Przyjemne oświetlenie ambientowe, ID: 70

Oświetlenie akcentujące (ze zmianą koloru)

Oświetlenie grupą świetlną ze światłem skupionym i łagodną zmianą koloru, ID: 72

Oświetlenie nocne (ciemnoniebieskie światło)

ID: 74

Oświetlenie pośrednie + akcentujące (ciepłe)

ID: 76

Oświetlenie podstawowe (ze zmianą koloru)

Główny obwód oświetleniowy z subtelną zmianą koloru, ID: 71

Oświetlenie pośrednie (ze zmianą koloru)

Oświetlenie przy pomocy obwodu oświetlenia efektowego z subtelną zmianą koloru, ID: 73

Oświetlenie pośrednie (ciepłe)

ID: 75

Oświetlenie pośrednie + akcentujące + ambientowe (ciepłe)

ID: 77

Ustawienia audio

W Digital Experience Tour dostępne są dwie opcje odtwarzania dźwięku:

  • Odtwarzanie wszystkich dźwięków, w tym efektów (dzwonek do drzwi, alarm…) z telewizora.
  • Zalecamy: Odtwarzanie ścieżki audio z telewizora, a efektów poprzez Audioserver. Aby to zrobić, wystarczy połączyć wirtualne wejście tekstowe z odtwarzaczem audio w Loxone Config.

Instalacja i konfiguracja aplikacji

Wystarczy wyszukać „Loxone Digital Experience Tour” w Appstore i zainstalować aplikację. Po pierwszym otwarciu aplikacji uruchomiony zostanie kreator konfiguracji krok po kroku. Po zakończeniu pracy kreatora, możesz edytować wszystkie szczegóły konfiguracji w ustawieniach aplikacji.

Obsługiwane urządzenia Fire TV

Porady

Test funkcji

W teście funkcji możesz zobaczyć wszystkie polecenia wysyłane do Miniservera ze znacznikami czasu. Jeśli klikniesz na jedną z komend, zostanie ona wysłana natychmiast i powinieneś zaobserwować reakcję w pokoju. Jeśli nie ma odpowiedzi, aplikacja nie jest prawidłowo połączona z Miniserverem.

Ustawienie prawidłowego czasu wygaszacza ekranu

Na Fire TV są dwa rodzaje wygaszaczy: wygaszacz ekranu lub czas wyłączenia samego urządzenia oraz wygaszacz ekranu aplikacji Digital Experience Tour. W ustawieniach można ustawić ich czas rozpoczęcia (domyślnie 120 sekund).

Ustaw wygaszacz ekranu Fire TV w ustawieniach głównych urządzenia na późniejszy niż wygaszacz ekranu Digital Experience Tour, aby wyświetlać obrazki Loxone zamiast obrazków związanych z Fire TV.

Często zadawane pytania i odpowiedzi

Dlaczego pojawia się błąd 401 lub 403?

Jeśli podczas korzystania z aplikacji otrzymasz komunikat o błędzie 401 lub 403, może to oznaczać, że użytkownik utworzony w konfiguracji nie ma wystarczających uprawnień do korzystania z poleceń. Spróbuj ponownie ze zaktualizowanymi uprawnieniami.

Dlaczego pojawia się komunikat o błędzie 404?

Jeśli pojawia się błąd 404, może to oznaczać, że adres IP wprowadzony w ustawieniach jest nieprawidłowy.

Dlaczego pokazuje mi się wyjątek IOException?

Wyjątek IOException oznacza, że połączenie nie działa prawidłowo. Problemem może być:
Fire TV nie ma połączenia z internetem
Fire TV i Miniserver nie są w tej samej sieci
Twój port może być nieprawidłowo ustawiony

Miniserver nie odpowiada ani nie dostaję żadnego komunikatu o błędzie

W takim przypadku jest bardzo prawdopodobne, że coś jest nie tak z poświadczeniami użytkownika lub z samym użytkownikiem. Sprawdź, czy wprowadziłeś prawidłową nazwę użytkownika i hasło oraz czy użytkownik ma wystarczające uprawnienia. Aktywuj wyświetlanie komunikatów o błędach w ustawieniach i sprawdź, które komunikaty o błędach są wyświetlane.

Próbowałem już wszystkiego i nadal nie działa. Co mam robić?

Spróbuj najpierw zrestartować Fire TV lub wyślij plik dziennika przez menu i podaj swój adres e-mail.