Zmieniamy życie we własnych czterech ścianach.

Nasz dzisiejszy główny obszar działalności ma swoje korzenie w prostym pomyśle: Dom, który sam wie, co ma robić.
Nasza misja: Każdy mieszka w inteligentnym domu.

Nasza wizja

Każda misja zaczyna się od wizji.

Nasza rozpoczęła się w 2008 roku: Thomasowi Moserowi i Martinowi Öllerowi spodobała się idea domu, który może zupełnie samodzielnie sterować większością funkcji dotyczących komfortu, bezpieczeństwa i wydajności energetycznej. W czasie, gdy samochody potrafią samodzielnie parkować, a roboty kosić trawnik. Obydwaj chcieli doświadczyć inteligentnej wygody także we własnych czterech ścianach. Stwierdzili jednak, że wszystkie inteligentne rozwiązania oferowane na rynku były niepraktyczne, skomplikowane a przede wszystkim naprawdę drogie.

„Byliśmy przekonani, że to da się zrealizować prosto, inteligentnie, a przy tym przystępnie cenowo! Chcieliśmy, żeby w nocy po wstaniu z łóżka oświetlenie przy łóżku samo się zapalało – bez konieczności długiego szukania włącznika. Chcieliśmy, żeby ustawienie rolet i żaluzji podążało za pozycją słońca – aby ogrzewanie współdziałało inteligentnie i wyłączało się samo, gdy jest już wystarczająco ciepło…”

Martin Öller
Założyciel & CEO Loxone

I tak oto z własnych prywatnych potrzeb powstał pomysł:

Loxone Smart Home

Na początku tylko dla siebie, dzisiaj dla całego świata.

„Loxone Smart Home jest nie tylko komfortowy, energooszczędny, bezpieczny.
On umie przewidywać, na przykład zaczyna ogrzewać w odpowiednim momencie, żeby było ciepło o tej godzinie – o której ja sobie tego życzę. Zupełnie bez mojego udziału. Jeśli to konieczne, mogę zdalnie skontrolować, czy żelazko jest wyłączone. Prywatność – oczywiście pozostaje nienaruszona.“

Thomas Moser
Założyciel & CEO Loxone

Nasza misja

Każdy mieszka w Loxone Smart Home.

Mieszkanie w inteligentnym domu nie postrzegamy jako luksus, ale współczesny model mieszkania dla każdego. Myśl przewodnia obydwu założycieli towarzyszy każdemu pracownikowi Loxone każdego dnia, na każdym kroku. Ponad 250 pracowników na całym świecie z pełną pasją poświęca się zagadnieniu inteligentnego domu i robi wszystko, żeby ideę Loxone Smart Home rozpowszechniać na całym świecie i czynić Loxone Smart Home osiągalnym dla właścicieli domów i mieszkań oraz najemców.

Pasja, która porusza.

Pracując nad wieloma tysiącami projektów inteligentnych domów na całym świecie, dotarliśmy na sam szczyt branży. Ale nie poprzestajemy na tym. Nadal z zakasanymi rękawami wspólnie pracujemy nad tym, aby oferować światu najlepsze rozwiązanie inteligentnego domu. Czy również Ty chciałbyś dołączyć do naszego wyjątkowego zespołu? Kontakt do nas: [email protected]