Planowanie inteligentnego domu:

własny projekt krok po kroku

Marzysz o własnym inteligentnym domu? A może chcesz zastosować inteligentne sterowanie i automatykę w biurze, hotelu lub innym budynku? Od czego zacząć i co należy wziąć pod uwagę przed budową inteligentnego domu?

Skorzystaj z naszego doświadczenia opartego na tysiącach zrealizowanych instalacji Loxone na całym świecie i pozwól nam pomóc ci prawidłowo zaplanować twój inteligentny projekt.

Zwiedzanie pokazowego inteligentnego domu Loxone

Co powinien umieć mój inteligentny dom?

Zanim zaczniesz planować inteligentny dom, musisz określić swoje potrzeby i życzenia. Praktycznie wszystkie funkcje da się zrealizować, ale dopóki nie zobaczysz tego na własne oczy, trudno sobie wyobrazić, jak działa inteligentny budynek. Zachęcamy do odwiedzenia jednego z naszych showroomów. To wspaniałe doświadczenie, które pozwoli ci odkryć i wypróbować różne funkcje.

Jakie funkcje powinny
się w nim znaleźć?

W sterowaniu inteligentnym domem ważne są czujniki, od których zależy zakres funkcji. Czujniki obecności, czujniki temperatury oraz kontakty drzwiowe i okienne to praktycznie niezbędne akcesoria.

Produkty smart home od Loxone
Broszura Loxone do pobrania

Nasza bezpłatna broszura o inteligentnym domu szczegółowo opisuje wszystkie funkcje i ich zalety. Warto przeczytać.

Obszary zastosowań w inteligentnym domu

Najczęstsze obszary zastosowania systemu Loxone:

Zacienianie: 

Zaplanuj automatyczne zacienianie w swoim inteligentnego domu. Loxone pozwala zintegrować prawie wszystkie rodzaje zacieniania – od żaluzji, przez rolety, po markizy. Inteligentne i automatyczne zacienianie zapewnia komfort i efektywność energetyczną.

Klimat wewnętrzny:

Podczas planowania należy pomyśleć o inteligentnym sterowaniu ogrzewaniem, klimatyzacją i wentylacją domu. Dzięki temu nie będziesz musiał się już nigdy martwić o temperaturę, jakość powietrza i wilgotność wewnątrz budynku. W każdym pomieszczeniu będzie zapewniony optymalny klimat.

Oświetlenie:

Dom bez inteligentnego oświetlenia? Straciłbyś możliwość ustawienia idealnego nastroju świetlnego na każdą okazję. Bez względu na zastosowaną technologię oświetleniową, z Loxone zawsze możesz cieszyć się maksymalnym komfortem.

Zarządzanie energią:

Dzięki współpracy zacieniania, ogrzewania i innych technologii w twoim domu, inteligentne zarządzanie energią staje się dziecinnie proste. Większa wydajność i efektywność energetyczna nie tylko chroni środowisko, ale także dba o twój portfel.

Multimedia i muzyka:

Czy muzyka odgrywa ważną rolę w twoim życiu? W takim razie nie możesz zapomnieć o inteligentnym rozwiązaniu audio z Loxone. Z systemem zarządzania multimediami w łatwy sposób zintegrujesz telewizję, projektor i konsolę.

Dostęp do budynku:

Zapewnij sobie pełną kontrolę dostępu dzięki systemowi Loxone. Niezależnie od tego, czy dodasz 2 czy 200 użytkowników, w inteligentnym domu dostępnych jest wiele indywidualnych rozwiązań dostępu. Skorzystaj z cichego, świetlnego dzwonka do drzwi, zdalnego dostępu i wielu innych funkcji.

Mieszkalnictwo wspomagane (AAL):

Produkty Loxone z zakresu mieszkalnictwa wspomaganego zapewniają niezależne i samodzielne życie osobom w podeszłym wieku lub niepełnosprawnym. Inteligentny dom troszczy się o ciebie – wykrywa upadki, oferuje przycisk alarmowy i wiele innych funkcji.

Zabezpieczenia:

System bezpieczeństwa Loxone jest bardzo wszechstronny, ponieważ wykorzystuje zainstalowane komponenty z innych obszarów. Inteligentny dom przegoni włamywaczy, ochroni cię przed pożarem lub zalaniem i zachowa twoje dane w tajemnicy.

Podlewanie terenów zielonych:

W swoim wymarzonym domu możesz również liczyć na inteligentne nawadnianie ogrodu. Miniserver zawsze wydaje polecenie podlewania we właściwym czasie, na podstawie prognozy pogody i czujników umieszczonych w ziemi. Uwzględnia również stopień napełnienia zbiornika retencyjnego.

Basen i sauna:

Planujesz basen lub saunę? Miniserver bez problemu przejmie kontrolę nad małą lub dużą oazą wellness. Dostępne są funkcje blokady dziecięcej, zdalnego dostępu, filtrowania, przepłukiwania wstecznego i wiele innych.

Gotowy do zaplanowania swojego inteligentnego domu?
Pomożemy ci! Bezpłatnie i bez zobowiązań.

Czy system Loxone jest
dla mnie odpowiedni?

Loxone oferuje idealne rozwiązanie do sterowania i automatyzacji wszelkiego rodzaju projektów – niezależnie od tego, czy jest to dwupokojowe mieszkanie, dom rodzinny, biuro, restauracja, duży kompleks hotelowy, czy fabryka. Jest łatwy w użyciu i niedrogi. Wszystkie komponenty doskonale ze sobą współpracują. Za pomocą Miniservera i jego interfejsów można zrealizować praktycznie każdą funkcję. Dzięki temu Loxone nadaje się do każdego budynku.

Matka i córka

Budynek sam wie,
co ma robić

Wierzymy, że inteligentny dom powinien sam wykonywać większość zadań związanych z bezpieczeństwem, komfortem i efektywnością energetyczną. Dla nas liczy się przede wszystkim codzienność i praktyczność. Budynek sam o siebie dba, a w aplikacji można sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.

Top 6 powodów,
dla których warto
wybrać Loxone

Unikalność: inteligentne funkcje, których nie znajdziesz gdzie indziej
Wszechstronność: nie musisz korzystać z kilku różnych systemów i dostawców
Bezpieczeństwo: pożar, zalanie, zła pogoda, włamanie, problemy techniczne – system alarmuje i reaguje na wszystko
Oszczędność: żadnego marnowania energii, żadnych niespodzianek na rachunku
Prostota: sterowanie za pomocą przycisku lub aplikacji

Niezawodność: produkty przystosowane do najbardziej wymagających projektów

Na co należy zwrócić uwagę?

Zaplanuj swój budżet

Cena automatyzacji zależy od zakresu funkcji. Jeśli zaczniesz od podstawowych funkcji (np. ogrzewanie), później możesz dodać kolejne.

Plus: niemalże wszystkie funkcje inteligentnego domu mają pozytywny wpływ na optymalizację kosztów!

Nie przegap okazji

Zapoznaj się z aktualnymi dotacjami, np. z rządowym programem „Czyste Powietrze” lub „Mój prąd.” Następnie skonsultuj się z naszymi ekspertami, którzy doradzą ci optymalne rozwiązanie dla twoich warunków i znajdą odpowiednią firmę instalacyjną.

Na budowie z wyprzedzeniem

Im wcześniej zaplanujesz swój smart home, tym sprawniej przebiegnie jego budowa. Jest absolutnie konieczne, aby informować wszystkich instalatorów z odpowiednim wyprzedzeniem. Szczególnie ważne jest, aby przed rozpoczęciem wylewania posadzki zdecydować się, z jakiego źródła ciepła będziemy korzystać.

O czym jeszcze trzeba pamiętać przy planowaniu inteligentnego domu?

Nowy budynek

Budujesz od podstaw? Połącz swój inteligentny dom za pomocą technologii Loxone Tree – nawet jeśli początkowo nie wykorzystasz w pełni jego możliwości.

Technologia Tree i wszystkie produkty Tree są uruchamiane w trybie plug & play i doskonale ze sobą współpracują. Dzięki Loxone Tree możesz również elastycznie podłączać urządzenia peryferyjne i łączyć ze sobą wszystkie urządzenia Tree. Zaoszczędzisz zaciski, kable i miejsce w rozdzielnicy.

Renowacja

Technologia bezprzewodowa Loxone Air jest idealna do wszystkich renowacji i remontów. Air jest również popularną technologią w nowych budynkach i służy na przykład do zdalnego sterowania lub przełączania gniazdek.

Rozwiązanie to jest bardzo stabilne i niezawodne. Nie generuje zakłóceń. Łatwo i szybko przekształć swój projekt mieszkaniowy lub komercyjny w inteligentny budynek.

Sieć

Aby skonfigurować strukturę sieci WLAN, należy utworzyć punkt dostępowy podłączony do sieci stacjonarnej. Punkty dostępowe służą do wzmacniania sieci i zwiększania zasięgu.

Nasze zalecenie: W inteligentnym domu należy zaplanować jeden punkt dostępu na każde piętro i oddzielny na ogród. Urządzenie należy umieścić w pobliżu rozdzielacza podłogowego lub pomiędzy rozdzielaczami.

Wskazówka: W przypadku punktu dostępowego warto również pomyśleć o przełączalnym gniazdku, aby można go było później wyłączyć. Zmniejsza to narażenie na promieniowanie i oszczędza energię.

Planowanie projektu
krok po kroku

Pomożemy ci w planowaniu inteligentnego domu
– chcemy, abyś pozbył się stresu związanego
z podejmowaniem decyzji, wiedział dokładnie,
co i dlaczego kupujesz, i był podekscytowany rezultatem.

Zapytanie projektowe

Wypełnij formularz z prośbą o bezpłatną konsultację projektu, który znajdziesz niżej. Nasz ekspert skontaktuje się z tobą, aby dokładniej objaśnić działanie Loxone i omówić twoje potrzeby i pomysły.

Wybór partnera

Na twoje życzenie polecimy ci najbardziej odpowiednią firmę instalacyjną z twojej okolicy. W oparciu o przekazane wcześniej informacje na temat projektu firma instalacyjna sporządzi dla ciebie indywidualną ofertę i omówi ją z tobą.

Realizacja projektu

Jeśli jesteś zadowolony z przygotowanej oferty, możesz dać projektowi zielone światło. Jesteśmy do twojej dyspozycji już na etapie planowania projektu Loxone, a także po jego zakończeniu.

Przy okazji: ze strony Loxone nie masz żadnych zobowiązań związanych z projektem, a konsultacje z nami nie będą cię kosztować ani grosza. Firmy instalacyjne mogą jednak wymagać opłacenia kosztów sporządzenia wyceny.

Bezpłatna konsultacja projektu

Marzysz o własnym projekcie Loxone, ale nie wiesz, jak i od czego zacząć? Nasi specjaliści są do twojej dyspozycji bezpłatnie i bez zobowiązań.

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.
ikona dům check

Dom myśli samodzielnie

Doskonała współpraca światła, zacieniania, ogrzewania i dźwięku.

bez cloudu

Bez chmury

Działa bez internetu. Dane pozostają bezpieczne w twoich czterech ścianach.

ikona dům ochrana

Skalowalny system

Rośnie wraz z wymaganiami, może być dodatkowo rozbudowywany.

Więcej pytań?
Nasi eksperci chętnie ci pomogą!

Jesteśmy tu dla ciebie! Wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo. Zapraszamy również do umówienia się na spotkanie osobiste bezpośrednio w naszym showroomie.

Joanna Berezka

Dział współpracy B2C

+48 32 224 90 14