Loxone
w obiektach mieszkalnych

Inteligentna instalacja domowa z technologią Loxone

Zautomatyzowane projekty mieszkaniowe oferują lokatorom niepowtarzalny komfort, a jednocześnie pozwalają na obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Inwestorzy i deweloperzy korzystają z wartości dodanej dzięki inteligentnej technologii budynkowej, a jednocześnie z mniejszej złożoności instalacji elektrycznej w nieruchomości. Podczas eksploatacji wysoki potencjał oszczędności wynika z inteligentnego zarządzania energią i funkcji ochronnych budynku. Przykładem jest system zacieniający, który automatycznie dostosowuje się do panujących warunków, np. burzy lub mrozu czy inteligentny system wentylacji chroniący przed rozwojem pleśni. W przypadku wybuchu pożaru w jednym mieszkaniu, informowane są również wszystkie pozostałe lokale.

Zalety inteligentnej technologii budynkowej

Zalety dla wynajmujących

Uproszczone zarządzanie

Wyższa wartość nieruchomości

Wizualizacja całego budynku

Zdalna konserwacja

Powiadomienia o usterkach technicznych

Ograniczenie szkód w przypadku alarmów technicznych poprzez natychmiastowe działanie i powiadomienie

Wysyłanie odczytów liczników pocztą elektroniczną

Określenie rocznego czasu pracy

Zalety dla najemców

Inteligentny system dostępu z wykorzystaniem Intercomu

Większy komfort życia

Prosta obsługa

Łatwy zdalny dostęp do systemu poprzez aplikację Loxone

Redukcja kosztów eksploatacyjnych

Podgląd zużycia energii i wody

Zwiększone bezpieczeństwo dzięki automatycznemu systemowi alarmowemu

Wyższy standard życia

Zmniejszony ślad węglowy

Korzyści dla partnerów Loxone

Indywidualne dostosowanie konfiguracji

Prosty i szybki montaż oraz uruchomienie

Możliwość zdalnej konserwacji

Duża skalowalność

Możliwość dowolnej rozbudowy dzięki technologii Loxone Air

100% gwarancja funkcjonalności

Co mówią inwestorzy

Będąc w roli wynajmującego i właściciela budynku niezwykle ciekawe było postawienie na inteligentną technologię budynkową. Z jednej strony, wyraźnie wzrasta wartość budynku dzięki technologii Loxone, a z drugiej – mam natychmiastowy wgląd we wszystkie pojawiające się komunikaty o usterkach i mogę na nie reagować, np. jeśli dojdzie do awarii ogrzewania, jestem o tym natychmiast informowany za pomocą powiadomienia push. «

Ein Bild, welches Eugen Huber zeigt. Den CEO von Elektro Huber.
Eugen Huber

CEO Elektro Huber i wynajmujący

Konsultacja dotycząca instalacji inteligentnego systemu autotmatyki domowej

Technologia budowlana
z gwarancją działania

Dzięki Miniserverowi, Loxone oferuje wszechstronne narzędzie do prostego sterowania i inteligentnej automatyzacji projektów w budownictwie mieszkaniowym. Szeroki wachlarz produktów zapewnia trwałe i bezobsługowe współdziałanie w budownictwie komercyjnym. Wraz z rozwojem naszych technologii Loxone Tree i Loxone Air dążymy do tego, aby zredukować do minimum nakład pracy przy montażu instalacji elektrycznej w domach i obiektach komercyjnych. Dzięki Loxone możesz polegać na ekonomicznym i łatwym w użyciu rozwiązaniu 360°: oświetlenie, zacienianie, ogrzewanie, dostęp, bezpieczeństwo i wiele innych elementów, które mogą być idealnie skoordynowane i zautomatyzowane w twoich projektach.

Wizualizacja różnorodnych nastrojów świetlnych

Technologie Loxone

Ein Icon, welches die Loxone Tree Technik symbolisiert.

Loxone Tree – idealny do nowego budownictwa

Technologia Tree pozwala na całkowicie swobodną topologię okablowania, w której można połączyć dowolne produkty Tree, takie jak oświetlenie, elementy sterujące, czujniki i inne. W porównaniu z klasyczną instalacją w nowym budynku, pozwala to ograniczyć okablowanie nawet o 80%. 

Wizualizacja okablowania w mieszkaniu wyposażonym w technologię Tree
Ein Icon, welches die Loxone Air Technologie symbolisiert.

Loxone Air – idealny przy rozbudowie i renowacji

Jeśli po wprowadzeniu się klient chce rozbudować automatykę, jest to możliwe dzięki technologii opartej na połączeniu radiowym – Loxone Air. Zainspiruj swojego klienta systemem z gwarancją funkcjonalności, który dostosowuje się do mieszkańca. Późniejsze rozszerzenie systemu o przyciski, czujniki wody, inteligentne gniazda itd. jest łatwe do zrealizowania i zwiększa wartość inwestycji. Odkryj szeroką gamę produktów dla każdego projektu.

Wizualizacja działania technologii Air

Produkty dla inteligentnego systemu domowego

Miniserver – pełna skalowalność, nieskończone możliwości

Miniserver jest sercem każdej instalacji Loxone. Opracowany specjalnie dla profesjonalnych elektroinstalatorów, Miniserver działa jako centralna jednostka sterująca. Aby pokryć wszystkie obszary automatyki budynku, system można rozbudować za pomocą licznych interfejsów – zgodnie z wymaganiami i budżetem. Od domów studenckich po luksusowe penthouse’y.

System dostępu w budownictwie mieszkaniowym –
tak elastyczny jak twoje wymagania

Loxone posiada szereg inteligentnych rozwiązań dostępowych dla budynków wielolokalowych, dopasowanych do różnych wymagań. Użyj naszego Touch Pure Flex indywidualnie, w połączeniu z Intercomem lub NFC Code Touch i stwórz własne, spersonalizowane rozwiązanie dostępowe.

Potrzebujesz tylko jednego Intercomu na cały budynek mieszkalny? Dzięki nowej funkcji Intercom Trust, Intercom Loxone może być używany równocześnie przez kilka Miniserverów.

Wizualizacja różnych rozwiązań dostępowych

Wszechstronne zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym

Inteligentne mieszkalnictwo wspomagane – Ambient Assisted Living

Dzięki elastycznym rozwiązaniom Loxone, z łatwością można dostosować mieszkanie do wieku mieszkańców i ich zmieniających się potrzeb w ramach mieszkalnictwa wspomaganego. Możliwa jest integracja oświetlenia orientacyjnego, które będzie pomocne w nocy, automatycznego wyłączania kuchenki elektrycznej, funkcji alarmowych i wiele innych. Oferuje to mieszkańcom wyższy komfort życia, a także ułatwia pracę personelowi opiekuńczemu. Funkcje takie jak wykrywanie obecności lub przyciski alarmowe zwiększają bezpieczeństwo seniorów i umożliwiają opiekunom szybką reakcję.

Inteligentne domy modułowe

Technologia Loxone znajduje również szerokie zastosowanie w domach prefabrykowanych. W Austrii jest ona już instalowana w co czwartym nowo wybudowanym domu. Liczni producenci domów prefabrykowanych już zareagowali na to rosnące zapotrzebowanie i oferują w standardzie swoich projektów technologię Loxone.

Dom prefabrykowany

Projekty referencyjne:

Setki referencji z całego świata

Przeglądaj projekty referencyjne z różnych krajów w naszej bazie danych. Skorzystaj z filtrów, aby wyszukać dokładnie to, co cię interesuje.

Umów się na konsultację

Wpisz poniżej swoje dane kontaktowe, a jeden z naszych pracowników wkrótce się z tobą skontaktuje.
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Bezpłatna i przyjazna porada

Porozmawiaj z jednym z naszych ekspertów, a on podzieli się z tobą pomysłami na to, co jest możliwe do realizacji (z uwzględnieniem typu projektu: remont, rozbudowa, nowy budynek).

Rekomendacja szyta na miarę

Spośród szerokiej sieci instalatorów Loxone w Polsce, pomożemy ci znaleźć idealnego partnera do realizacji twojego projektu.

Bez zobowiązań

Jesteśmy tu po to, aby ci pomóc. Nie czuj się zobowiązany do podjęcia jakichkolwiek działań. Tak długo, jak jesteśmy w stanie udzielić ci dobrej rady, jesteśmy zadowoleni.

Bezpłatna i przyjazna porada

Porozmawiaj z jednym z naszych ekspertów, a on podzieli się z tobą pomysłami na to, co jest możliwe do realizacji (z uwzględnieniem typu projektu: remont, rozbudowa, nowy budynek).

Rekomendacja szyta na miarę

Spośród szerokiej sieci instalatorów Loxone w Polsce, pomożemy ci znaleźć idealnego partnera do realizacji twojego projektu.

Bez zobowiązań

Jesteśmy tu po to, aby ci pomóc. Nie czuj się zobowiązany do podjęcia jakichkolwiek działań. Tak długo, jak jesteśmy w stanie udzielić ci dobrej rady, jesteśmy zadowoleni.

Skorzystaj z konsultacji

Wpisz poniżej swoje dane kontaktowe, a jeden z naszych pracowników wkrótce się z tobą skontaktuje.
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.