Zasady i standardy
Loxone

W Loxone kierujemy się kilkoma prostymi zasadami, aby mieć pewność, że inteligentne domy, bloki mieszkalne, hotele i inne budynki idealnie dostosują się do potrzeb użytkowników. Wspomniane reguły pomagają wyręczyć posiadaczy Loxone w 50 000 potencjalnych czynności i decyzji rocznie. Sposób sterowania, wykrywanie obecności i kontrola temperatury odgrywają niezwykle ważną rolę w każdym inteligentnym, bezpiecznym, energooszczędnym, a przede wszystkim wygodnym budynku. W oparciu o doświadczenie zyskane przy realizacji tysięcy instalacji Loxone opracowaliśmy proste zasady i jasne standardy opisane poniżej.

Czego nie powinno zabraknąć w żadnym pomieszczeniu?

Podstawowe funkcje inteligentnej automatyki:

Wykrywanie
obecności

Obecność osób w pomieszczeniu jest jednym z podstawowych czynników wpływających na ich automatyzację. Czujnik ruchu pomoże kontrolować oświetlenie, ogrzewanie, wentylację
i zabezpieczenia.

Łatwa
obsługa

Automatyka przejmie wykonywanie wielu czynności. Do sterowania ręcznego zalecamy pojedyncze inteligentne włączniki umieszczone w każdym pomieszczeniu, który umożliwiją kontrolę oświetlenia, zacieniania
i muzyki.

Temperatura
i jakość powietrza

Klimat w pomieszczeniu jest regulowany bez potrzeby stosowania inteligentnych termostatów. Każdy przycisk dotykowy posiada już zintegrowany czujnik temperatury
i wilgotności.

Inteligentna
wentylacja

Świeże powietrze pozytywnie wpływa na dobre samopoczucie, zdrowie i koncentrację. Inteligentny system wentylacji pomoże utrzymać świeże powietrze w pomieszczeniu przez cały dzień.

Wykrywanie otwartych
okien i drzwi

Biorąc pod uwagę aktualne położenie okien i drzwi – monitorowanych przez kontakty okienne
i drzwiowe, budynek wie, jak kontrolować ogrzewanie, zabezpieczenia i inne technologie.

Aplikacja
Loxone

Dzięki aplikacji Loxone masz stały wgląd w dom, biuro lub inny budynek i możesz kontrolować wszystko zdalnie. Powiadomienia push od razu poinformują cię
o możliwym problemie lub niebezpieczeństwie.

Standard przycisków Loxone

Nasz standard przycisków opiera się na elementach sterujących, których używamy na co dzień i chcemy, aby było to tak proste, jak to możliwe. Bez zastanowienia i dodatkowych ruchów. Pięć obszarów dotykowych lub klasycznych przycisków w zupełności wystarczy.

Działanie przycisku Touch Pure

Jedno kliknięcie

Dotykając największego obszaru pośrodku, włączasz światło i przełączasz pomiędzy wcześniej ustawionymi scenami świetlnymi. Cztery mniejsze obszary dotykowe w rogach służą do sterowania systemem zacienienia i muzyką.

Podwójne kliknięcie

Aby zmienić źródło muzyki, naciśnij dwukrotnie prawy górny róg przycisku, a aby ją zupełnie wyłączyć – dwukrotnie prawy dolny róg. Dwa dotknięcia środkowego obszaru wyłączają całe pomieszczenie.

Potrójne kliknięcie

Jedna z najpopularniejszych funkcji, która dosłownie zmienia życie. Trzykrotne dotknięcie środkowego obszaru przycisku powoduje wyłączenie całego domu i włączenie alarmu. Przycisk umieść przy drzwiach wejściowych lub w garażu.

Okładka Whitepaper Loxone

Broszura do pobrania

Z broszury dowiesz się, czy inteligentna instalacja elektryczna jest dla ciebie odpowiednia. A jeśli tak, znajdziesz w niej również opis funkcji i możliwości Loxone.