Uniwersalny, intuicyjny i bezpieczny: inteligentny system dostępu Loxone


21. lutego 2019 in Know How

O tym, że ktoś stoi u twoich drzwi wejściowych, powiadomi cię dowolna melodia rozbrzmiewająca z głośników
w domu oraz powiadomienie na telefon. O gościach dowiesz się nawet będąc w pracy lub na wakacjach.
Z dowolnego miejsca na świecie możesz porozmawiać z osobą przy drzwiach, zobaczyć ją przez kamerę wbudowaną w domofonie, a nawet otworzyć jej drzwi. To jednak nie wszystkie funkcje, jakie oferuje inteligentny system dostępu Loxone.

Bez skomplikowanych kodów

W inteligentnym domu Loxone, system dostępu nie jest skomplikowany – wystarczy przytrzymać elektroniczny klucz iButton przy czytniku,
co spowoduje otwarcie drzwi i dezaktywację alarmu. Jest to kompaktowa
i ekonomiczna
alternatywa dla kluczy i klawiatur kodowych. Jeśli zgubisz iButton, łatwo i szybko usuniesz go z systemu.

Nowość: poznaj elegancką szklaną klawiaturę dotykową ze zintegrowanym czytnikiem NFC!

Inteligentny domofon Loxone Intercom XL z kamerą
Widok z kamery domofonu w telefonie - wizerunek osoby stojącej przed drzwiami

Obserwuj wydarzenia przed drzwiami

Dzięki Loxone Intercom, wyposażonemu w kamerę, głośnik i mikrofon, możesz zobaczyć, co dzieje się przy drzwiach wejściowych, i z każdego miejsca na świecie komunikować się z gośćmi za pośrednictwem aplikacji do inteligentnego domu. Za każdym razem masz możliwość sprawdzenia, kto dzwoni do drzwi i otworzyć mu w razie potrzeby. Dzięki powiadomieniom wystarczy mieć przy sobie telefon, a o tym,
że ktoś dzwoni, dowiesz się nawet w ogrodzie lub
w pracy.

Nic nie umknie twojej uwadze

Korzystając z funkcji rejestrowania i śledzenia, zawsze wiesz, kiedy i kto wszedł do domu lub go opuścił. Każdej osobie, która dzwoni do twoich drzwi, inteligentny domofon może zrobić zdjęcie, dzięki czemu masz doskonały przegląd tego, co dzieje się przed domem. Funkcja ta jest szczególnie przydatna w przypadku prób włamań, ponieważ powszechną praktyką wśród włamywaczy jest dzwonienie do drzwi, zanim przystąpią do akcji.

Nie zapomniałeś o oknach?

Z pewnością nie raz zastanawiałeś się w drodze do pracy, czy wszystkie okna i drzwi są na pewno zamknięte. Inteligentny dom sprawdzi to sam i ostrzeże cię, kiedy będziesz wychodzić z domu. Może się to odbyć poprzez wiadomość głosową z głośników lub powiadomienie na telefon. W aplikacji w dowolnym momencie możesz sprawdzić położenie wszystkich okien. Loxone rozpozna, czy okno jest otwarte, czy tylko uchylone.

Ikona dzwonek

Inteligentny dzwonek

Inteligentny system dostępu pozwala ustawić melodię dzwonka i jego zachowanie. Jeśli twoje dzieci śpią, dom włączy cichy dzwonek w postaci migających świateł.

Ikona gwiazda

Nieograniczone możliwości

Elastyczność systemu Loxone umożliwia integrację szerokiej gamy elektronicznych zamków i systemów alarmowych. Pozwala to w pełni zrozumieć możliwości inteligentnych zabezpieczeń domu.

Indywidualne podejście: dom wie, kogo wpuścić

Nie wszyscy członkowie rodziny muszą mieć dostęp do każdego pomieszczenia w domu. Pomieszczenie techniczne lub pokoje rodzeństwa mogą być niedostępne dla dzieci.

Masz możliwość tworzenia różnych użytkowników z uprawnieniami tylko do niektórych pomieszczeń i o określonych porach. Ogrodnik lub sprzątaczka będą mieli jasno wyznaczone części domu i godziny, w których mogą się do nich dostać. Jeśli ktokolwiek spróbuje uzyskać dostęp bez pozwolenia, zostaniesz natychmiast powiadomiony.

Nasza rekomendacja: 1-Wire i iButton

W inteligentnym domu Loxone zalecamy zastosowanie system dostępu w postaci 1-Wire i czytnika iButton.
Oprócz niskich kosztów, ten duet wiąże się z wieloma innymi korzyściami, na przykład:

 

  • szybka i łatwa integracja z systemem Loxone
  • możliwość wdrażania powiązanych funkcji, takich jak czujnik zużycia
  • bezpieczeństwo dzięki unikalnemu ID iButton

Inteligentna współpraca

W inteligentnym domu Loxone wszystkie komponenty, od audio po zabezpieczenia, ze sobą współpracują. Dzięki ich pracy zespołowej zyskujesz bogate możliwości automatyki domowej, a twój dom stale dostosowuje się do twoich potrzeb. Bez kompromisów.

Przekrój przez inteligentny dom Loxone

Doświadcz Real Smart Home na własnej skórze

W naszym salonie pokazowym pokażemy ci, jakie możliwości ma twój dom.
Wszystko możesz osobiście wypróbować i przetestować.