Inteligentne hotele: sprytne systemy dostępu w praktyce

Samanta Weiss
8. lipca 2024 in Know How

Branża hotelarska i gastronomiczna korzystają już z inteligentnych systemów dostępu, aby znacznie poprawić wrażenia gości i wydajność operacyjną. Podczas gdy tradycyjne klucze i karty dostępu nadal są powszechne, nowoczesne systemy automatyki budynkowej, takie jak Loxone, oferują znacznie więcej korzyści. W tym wpisie pokazujemy, w jaki sposób inteligentne systemy dostępu pomagają hotelarzom i restauratorom zoptymalizować codzienne operacje i zapewnić gościom pierwszorzędne doświadczenie.

Zautomatyzowana kontrola dostępu do różnych obszarów

Główną zaletą inteligentnych systemów dla hoteli jest możliwość kontrolowania dostępu do różnych obszarów obiektu indywidualnie, a jednocześnie automatycznie. Oznacza to, że niektóre pomieszczenia mogą być dostępne tylko dla upoważnionych osób, podczas gdy inne obszary pozostają ogólnodostępne. Jest to szczególnie przydatne w strefach wellness lub salach konferencyjnych, gdzie wymagana jest skrupulatna kontrola dostępu.

Przykład z praktyki: jak działa system dostępu w Loxone Campus?

Basen hotelowy

Efektywne zarządzanie uprawnieniami dostępu

System dostępu przy wykorzystaniu smartfonu

Zarządzanie uprawnieniami dostępu w hotelu lub restauracji może być skomplikowane i czasochłonne. Inteligentny system dostępu Loxone znacznie upraszcza ten proces. Scentralizowane zarządzanie za pośrednictwem aplikacji Loxone umożliwia szybkie i łatwe przypisywanie indywidualnych uprawnień dostępu. Niezależnie od tego, czy chodzi o dostęp do pokoi hotelowych, strefy wellness czy bramy dla dostawców, karty lub (jednorazowe) kody dostępu – uprawnienia można dostosować do konkretnych wymagań i poziomów hierarchii. Zagubione karty można szybko i tanio zablokować oraz wymienić. Zapewnia to nie tylko większe bezpieczeństwo, ale także ogromną elastyczność w codziennych operacjach.

Przykład z praktyki: Zewnętrzny kontrahent otrzymuje kartę-klucz na określony czas w celu przeprowadzenia prac konserwacyjnych. Karta ta może zostać utworzona w mgnieniu oka przez pracowników za pomocą aplikacji Loxone.

Bezpieczeństwo i monitoring

Kolejnym ważnym aspektem jest bezpieczeństwo. Dzięki inteligentnemu systemowi dostępu Loxone, hotelarze i menedżerowie restauracji zawsze mają wgląd w to, kto i kiedy wchodził do obiektu dzięki rejestrowaniu w aplikacji Loxone. Nieautoryzowane próby dostępunatychmiast wykrywane i zgłaszane, co pozwala na szybką reakcję. Ponadto, komunikaty o alarmach i usterkach mogą być przekazywane bezpośrednio przez aplikację, dzięki czemu w nagłych przypadkach można podjąć natychmiastowe działania.

W przypadku sieci hoteli i restauracji holistyczny system bezpieczeństwa obejmuje zarządzanie uprawnieniami dostępu w różnych lokalizacjach. Loxone Trust umożliwia przesyłanie profili użytkowników oraz grup użytkowników pomiędzy poszczególnymi filiami przy użyciu szyfrowania TLS. Zaufana sieć umożliwia pracownikom szybki i nieskomplikowany dostęp do różnych lokalizacji w zależności od ich uprawnień. Gwarantuje to najwyższe standardy bezpieczeństwa i ochronę danych, co oznacza, że zarówno goście, jak i operatorzy mogą polegać na integralności systemu.

Historia dostępu w aplikacji Loxone

Chcesz dowiedzieć się więcej o zarządzaniu użytkownikami w różnych lokalizacjach?

Integracja z innymi systemami

Technologie integrowane przez Loxone

Inteligentny system dostępu Loxone można płynnie zintegrować z istniejącym systemem automatyki budynkowej. Pozwala to hotelarzom i restauratorom na centralne sterowanie nie tylko kontrolą dostępu, ale także oświetleniem, klimatem wewnętrznym, audio, menedżerem energii (z włączeniem PV) i innymi ważnymi funkcjami. Prowadzi to do optymalizacji wykorzystania zasobów i poprawy efektywności energetycznej, ponieważ wszystkie systemy współpracują ze sobą.

Poprawa doświadczenia gości

Płynny i bezpieczny dostęp znacząco przyczynia się do zadowolenia gości. Dzięki inteligentnemu systemowi dostępu Loxone goście mogą uzyskać dostęp do swoich pokoi i innych obiektów hotelowych za pomocą smartfona lub karty NFC. Nie tylko oszczędza to czas oczekiwania na recepcji, ale także zwiększa poziom komfortu gości. Ponadto, specjalne życzenia gości, takie jak dostęp do strefy VIP lub sali eventowej, mogą być zrealizowane za pomocą kilku kliknięć.

Gość hotelowy przykłada kartę dostępu do czytnika

Zainwestuj w przyszłość swojej firmy i skorzystaj z nieskończonych możliwości inteligentnej automatyki dla hoteli i restauracji.

Chcesz dowiedzieć się więcej o automatyce budynkowej dla branży hotelarskiej i gastronomicznej?

Co dalej?

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny inteligentnego systemu lub stań się naszym partnerem i zacznij oferować rozwiązanie Loxone swoim klientom!

A

Bezpłatna wycena projektu

Planuję zrealizować mój projekt z Loxone i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A

Program partnerski Loxone

Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.