Inteligentne zabezpieczenia domu

Nadzoruje bezpieczeństwo wszystkich domowników i swoje własne. Inteligentny dom dostrzega jakiekolwiek niebezpieczeństwo, a poprzez wzajemne połączenie wszystkich urządzeń może natychmiast zareagować: wywołać alarm, nawiązać połączenie z twoim telefonem, wyłączyć wodę lub urządzenia.

Inteligentne zabezpieczenia domu

Nadzoruje bezpieczeństwo wszystkich domowników i swoje własne. Inteligentny dom dostrzega jakiekolwiek niebezpieczeństwo, a poprzez wzajemne połączenie wszystkich urządzeń może natychmiast zareagować: wywołać alarm, nawiązać połączenie z twoim telefonem, wyłączyć wodę lub urządzenia.

Bezpieczeństwo obejmuje wiele aspektów – Loxone Smart Home realizuje je wszystkie

Mówiąc o zabezpieczeniach domu, nie mamy na myśli tylko alarmu. Konwencjonalne alarmy z resztą często okazują się mało przydatne. Aby dom był naprawdę bezpieczny, musi być w stanie chronić swoich mieszkańców, na przykład przed awariami lub pożarem.

Ikona tarcza ochronna

Automatyzacja zabezpieczeń

O 50 000 czynności mniej, więcej czasu na przyjemności życia

W Loxone Smart Home bezpieczeństwo to standard. Twój inteligentny dom oferuje w pełni automatyczną ochronę. W nocy, gdy śpisz, twój dom pozostaje w stanie gotowości. W czasie twojej nieobecności automatycznie przełącza się w tryb bezpieczeństwa i dokładnie monitoruje podejrzane ruchy, dym, wodę i zmiany pogody. Nie musisz myśleć o wielu rzeczach: dom sam potrafi zamknąć swoje drzwi, brame garażową lub okna, wyłączyć urządzenia i tym podobne.

Ikona złodziej

Ochrona przed włamaniem

∧ Wstecz

Niczym niewidzialna tarcza twój dom chroni cię przed niechcianymi gośćmi. Niezawodnie wykrywa i reaguje uderzającym błyskiem światła, głośnym dźwiękiem w każdym pomieszczeniu i natychmiast wysyła powiadomienie na telefon.

Symulacja obecności

Inteligentny dom potrafi wiarygodnie udawać twoją obecność, na przykład, gdy jesteś na wakacjach. Oświetlenie, system zacieniania, a nawet muzyka będą zachowywać się tak, jakbyś ciągle był w domu. To z pewnością zniechęci potencjalnych włamywaczy.

Inteligentny alarm w twoich rękach
Kontrola przez aplikację

System alarmowy możesz zdalnie włączać i wyłączać. Jeśli dojdzie do włamania, od razu dowiesz się o tym, nawet jeśli nie będziesz w domu – za pośrednictwem aplikacji lub połączenia głosowego.

Alarm wyłączony

Aktywacja alarmu

Cichy alarm

Alarm akustyczny

Alarm optyczny

Loxone Smart Home App alarm wyłączony

Alarm wyłączony

Loxone Smart Home App alarm aktywny

Alarm aktywny

Aktywacja alarmu musi być bardzo prosta
i nieskomplikowana. W Real Smart Home alarm uzbraja się wraz z opuszczeniem domu – poprzez trzykrotne kliknięcie na przycisk, za pomocą pilota w aucie lub przez aplikację. Czujniki ruchu są w trybie gotowości.

Faza 1: Cichy alarm

Faza 1
Cichy alarm

Otrzymasz powiadomienie w aplikacji oraz informację o miejscu, w którym mogło dojść do włamania. Fałszywy alarm możesz anulować.

Faza 2: Alarm akustyczny

Faza 2
Alarm akustyczny

Real Smart Home przyciąga uwagę i odtwarza dźwięk alarmu we wszystkich strefach audio. Usługa Caller Service nawiązuje połączenie głosowe i niezawodnie informuje cię o sytuacji.

Faza 3: Alarm optyczny

Faza 3
Alarm optyczny

Wszystkie rolety i żaluzje podnoszą się do góry,
a światła mrugają. Ani dom, ani złodziej nie pozostaną niezauważeni.

Ikona rodzina w domu

Bezpieczeństwo całej rodziny

 Wstecz

Ochrona przed pożarem, zalaniem i innymi zagrożeniami

Loxone Smart Home dba o twój spokój ducha pod wieloma względami. Inteligentny dom rozpoznaje wycieki wody, obecność ognia, dymu, tlenku węgla itp. Reaguje natychmiast (wyłączając wodę, gaz, urządzenia, włączając alarm, podnosząc żaluzje przy silnym wietrze…) i informuje o tym.

O ilu rzeczach musisz pamiętać, kiedy wychodzisz z domu? Czy okna są zamknięte, światła, telewizor i kuchenka wyłączone, ogrzewanie ustawione w trybie ekonomicznym? To wszystko zrobi za ciebie twój inteligentny dom.

Przycisk alarmowy

Przycisk alarmowy

Na życzenie możemy zaprogramować przycisk, którego naciśnięcie wywoła alarm: jaskrawo migające światła, podniesienie żaluzji i głośna muzyka. Jednocześnie dom może nawiązać połączenie na numer alarmowy.

Przestraszone dziecko z rękami przyłożonymi do twarzy

Bezpieczeństwo dzieci

Niebezpieczne funkcje, takie jak kontrola sauny lub osłony basenu, będą dostępne tylko dla ciebie. Masz również możliwość dezaktywacji kuchenki, gniazdek elektrycznych i przycisków. Szczególnie popularne wśród rodziców jest czasowe wyłączenie telewizji.

Ikona dom

Ochrona budynku

∧ Wstecz

Życie lubi przynosić nieoczekiwane niespodzianki, kiedy najmniej się tego spodziewamy. Często nie mamy możliwości szybkiej reakcji i uchronienia się przed skutkami nieoczekiwanych zdarzeń, ale inteligentny dom już tak. Zamknie okna w czasie burzy, zapobiegnie zamarzaniu rur lub uszkodzeniom żaluzji przez silny wiatr.

Aplikacja Loxone: alarm pożar i wyciek wody

Od razu wiesz o:

Wycieku wody

Wyciek wody może mieć wiele przyczyn: pęknięcie rury, zatkany odpływ, nieuwaga przy napełnianiu wanny. Aby uniknąć poważnych uszkodzeń, aplikacja natychmiast poinformuje cię o zajściu.

Pożarze

Wczesne wykrycie pożaru może uratować ludzkie życie i majątek. Loxone Smart Home oferuje niezawodne wykrywanie ognia dzięki kombinacji czujników temperatury i dymu.

Ikona oko

Ochrona prywatności

∧ Wstecz

Wszystkie twoje dane osobowe są dokładnie strzeżone bezpośrednio w twoim Miniserverze i chronione przez kilka poziomów zabezpieczeń. Nie są wysyłane do zdalnego serwera (chmury), tak jak w innych systemach. Loxone nie przechowywuje twoich danych i chroni prywatność swoich użytkowników w 100%.

Animacja przechowywanie danych w chmurze

Pozostałe funkcje zabezpieczeń

 

Alarm bez dodatkowych urządzeń

Nie musisz kupować i instalować dodatkowego drogiego systemu bezpieczeństwa. Inteligentne elementy domu, takie jak czujniki ruchu, kontakty okienne i drzwiowe, czujniki temperatury, zacienianie, system audio i oświetlenie są w połączeniu o wiele bardziej wydajne. Nie tylko monitorują wszystkie niebezpieczeństwa, ale również mogą niezależnie reagować.

Inteligentne elementy domu w połączeniu działają jak alarm

Nic ważnego nie przegapisz…

Smartfon z usługą Caller Service

Caller Service

Twój dom może do ciebie zadzwonić i przeczytać wiadomość o tym, co dzieje się w domu. Gdziekolwiek na świecie, nawet jeśli nie masz połączenia z internetem.

Smartfon z aplikacją Loxone App

Aplikacja Loxone App

Za pośrednictwem Loxone App możesz w każdej chwili sprawdzić status swojego alarmu i go aktywować lub dezaktywować. W razie wystąpienia sytuacji alarmowej zostaniesz natychmiast poinformowany.

Pobierz bezpłatny magazyn Real Smart Home

Twoje nowe źródło inspiracji i informacji o nowoczesnym życiu nazywa się „Welcome Home” – magazyn Real Smart Home od Loxone. Dostępny w polskiej wersji językowej do pobrania z naszej strony. Zupełnie za darmo.

Icon Notiz - Die Logging Funktion ermöglicht das Aufzeichnen sicherheitsrelevanter Daten

Zapis zdarzeń

Dzięki funkcji Logging łatwo sprawdzisz, kiedy zostały otwarte okna, kto ostatni przyszedł do domu itd. Zapis zdarzeń znajdziesz w aplikacji.

Icon Garage - Dokumentation der Öffnungszustände von Garagentoren oder Fenstern

Stan otwarcia

Komunikat głosowy lub powiadomienie na telefon wysłane przez smart home poinformuje cię, że brama garażowa lub okno pozostały otwarte po zapadnięcia zmroku.

Icon Auge - Alles im Blick über Kameras oder via App

Wszystko pod kontrolą

Czy w domu wszystko jest w porządku? Kto dzwoni do drzwi? Wszystko znajdziesz w aplikacji, nawet będąc tysiące kilometrów od domu. Co więcej – możesz od razu reagować.

Icon Alarmglocke - Die Alarmanlage schaltet sich verzögert scharf um Fehlalarm zu vermeiden

Alarm z opóźnieniem

Inteligentna instalacja alarmowa uzbraja się dopiero po krótkim czasie zwłoki. Dzięki temu zapobiega fałszywym alarmom wywołanym omyłkowo przez samych domowników.

Icon Warnschild - Fehlalarmunterdrückung über Sicherheitsmechanismen

Bez fałszywych alarmów

Jeśli otwarty kontakt okienny wywoła alarm, ale czujnik nie wykryje żadnego ruchu w pomieszczeniu, uruchomi się tylko pierwsza faza alarmu.

Icon Smartphone - Einfache Bedienung der Alarmfunktionen im Haus

Łatwa obsługa

Alarm możesz aktywować potrójnym kliknięciem na przycisk przy wyjściu z domu, zdalnie za pomocą pilota, przez aplikację lub automatycznie zgodnie z harmonogramem.

 Definieren Sie verschiedene Alarmzonen für die Alarmanlage im Smart Home

Strefy alarmowe

W inteligentnym domu można wytyczyć dowolną ilość stref alarmowych. Dom będzie pilnować garażu i parteru również w nocy. Resztę domu tylko wtedy, gdy nikogo w nim nie ma.

Inteligentna współpraca technologii

W inteligentnym domu Loxone wszystkie komponenty, od audio po zabezpieczenia, ze sobą współpracują. Dzięki temu działają o wiele wydajniej, mają więcej możliwości, a ty nie musisz poświęcać im tyle uwagi.

Przekrój inteligentnego domu

Porozmawiajmy o twoim inteligentnym domu

Przekonaliśmy cię? Porozmawiajmy więc wspólnie o twoim inteligentnym domu! Odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące życia w Loxone Smart Home i pomożemy znaleźć idealnego partnera Loxone do jego realizacji.