Žádné připojení k internetu

Některé funkce vašeho domova Loxone Smart Home vyžadují aktivní připojení k internetu. Pokud připojení není dostupné, Weatherservice neobdrží aktuální data, Push-Notifikace, E-Maily a Callerservice nebudou funkční. Váš Miniserver automaticky kontroluje, jestli je připojen k internetu. V případě chybějícího připojení budete informování formou zprávy ve Stavu systému.

V následující Sekci naleznete informace o možných příčinách a řešení. Zde naleznete informace o tom, jak systém uvést do offline režimu a vypnout automatické kontroly internetového připojení.

Možné problémy a jejich řešení

Jsou rozlišeny následující případy:

Žádné připojení k internetu v celém systému

Pokud Váš Miniserver indikuje, že nemáte aktivní připojení k internetu, zkontrolujte následující:

  • Zkontrolujte, jestli má vaše místní sít aktivní připojení k internetu. Navštivte například libovolnou webovou stránku na telefonu nebo počítači. Pokud se připojení nezdaří, hledejte problém v zdroji připojení místní sítě. Jedním z možných kroků může být restart routeru, popř. úprava jeho nastavení.
  • Zkontrolujte nastavení místní sítě a síťové nastavení postižených Miniserverů. Informace o síťovém nastavení a prvotním nastavení Miniserveru naleznete zde.

Žádné připojení k internetu u jednoho klienta

Pokud vám v systému Klient-Gateway (s koncentrátorem) jeden klientský Miniserver hlásí, že nemá internetové připojení, ale již máte gateway miniserver, zkontrolujte síťové nastavení místní sítě a nastavení postiženého miniserveru. Informace o síťovém nastavení a prvotním nastavení Miniserveru naleznete zde.

Aktivace offline provozu

Pokud by jste chtěli používat systém bez připojení k internetu, je možné deaktivovat automatickou kontrolu připojení těmito způsoby:

  • Spusťte příslušnou akci „Aktivovat offline provoz“ v dané zprávě Stavu systému.
  • V Loxone Configu s pomocí možnosti „Offline provoz“, kterou lze najít ve vlastnostech systémové proměnné „Připojení k internetu“.