Caller Service

Se službou Caller Service je možné nakonfigurovat Miniserver tak, aby Vás informoval o jakékoliv změně ve Vašem systému. Například při rychlé změně teploty v místnostech.

Jak vložit Caller do projektu

Caller naleznete v horní záložce, klikněte na „Periférie Miniserver“ a vyberte ikonu Caller. Následně se Caller objeví ve stromové struktuře vlevo. Vezměte Caller a přetáhněte jej na pracovní plochu projektu.

Loxone Config vložení Calleru do programu

Caller příklad

Caller může být použit například pro měření teplot. Když teplota stoupne nad nastavený limit, potom se Vám Caller ohlásí formou telefonu.

Loxone Config: Příklad programu s Caller service

Funkce Odpověď Calleru

Pokud nastavíte v možnostech Calleru „Umožnit odpověď“, pak se odešle číslo, které jste stiskli na virtuální vstup Calleru. Aby funkce pracovala, musí být u Miniserveru vyplněna externí IP adresa. Virtuální výstupy jsou bez zadání hesla dostupné 2 minuty.

Když během zavolání Calleru zmáčknete 3, pak bude poslán impuls do „CVI3“ vstupu.

Tuto funkci můžete použít například při  obnovení činnosti alarmu, pokud jde vypnout.

Loxone Config Caller service

Jak je popsáno výše, k použití funkce „Odpověď“ potřebuje být Miniserver kontaktován zvenčí. Musíte tedy nastavit externí IP adresu ve vlastnostech Miniserveru.

Loxone Config Caller service

Caller detaily

  • Zprávy, které Vám bude Caller hlásit, můžete zadat v části „Logování/Mail/Hovor/Sledování“.  Jakmile se Vám ozve Caller, uslyšíte namluvenou digitální zprávu, kterou jste předem nastavili.
  • Dávejte si pozor v jakém formátu zadáváte telefonní číslo např.: 00420123123123

Pro správnou činnost Caller Services je nutné, aby byl vyplněn DNS server. V dynamické síti je DNS přiřazen automaticky.

DNS server můžete nastavit manuálně v administrátorském rozhraní.

Loxone Config Caller service

Callerem je možné současně volat na více telefonních čísel, ale pouze tu samou zprávu (čísla v calleru za sebou, oddělená čárkami – viz výše). Rozdílné zprávy v rozdílný čas je možné realizovat.

Řešení potíží

ikonka vykricnikPokud dojde během 3 minut k vytočení čísla více než 10 krát, dojde k zablokování Calleru.

 

Pokud na Vašem Miniserveru služba Caller nefunguje podle očekávání, podívejte se na některé příklady řešení potíží.