La Cuca – venkovské sídlo ve Španělsku


28 listopadu, 2017 in Reference
Dnes se podíváme na sever Španělska. Konkrétně do městečka Lerín v provincii Navarra. Tento malebný region ležící na břehu řeky Ega je oblastí vinic, jeskyní a krásné architektury. Sídlo „La Cuca“ si prošlo rozsáhlou rekonstrukci a modernizací. Loxone Smart Home u toho nemohl chybět.

Efektivita a integrace

Není snadné udržet pod kontrolou náklady na provozování penzionu a zároveň dopřát maximální komfort ubytovaným. Tedy pokud nemáte inteligentní automatizaci.

Pro vytápění i ohřev vody tento projekt kombinuje plynový kotel a kotel na pelety. Miniserver řídí a automatizuje jejich používání v závislosti na požadovaných teplotách, roční době a počtu ubytovaných. Takovéto automatické ovládání zvyšuje nejen efektivitu spotřeby energie, ale poskytuje i klid pro majitele. Těm pro sledování nákladů na topení stačí Loxone aplikace.

Zónové topení

O topení se v La Cuca stará kotel na pelety s pomocí plynového kotle. Zajišťují nejen vytápění místností, ale i ohřev vody pro vířivku a teplou užitkovou vodu. Díky systému Loxone pro chytré domy je spotřeba kotlů účinně řízena v závislosti na ročním období a obsazenosti penzionu.

Teplá voda

O teplou užitkovou vodu se většinu času stará kotel na pelety. V případě plné obsazenosti a vysoké spotřeby teplé vody dohřívá vodu i kotel na plyn. V případě nižší spotřeby se teplá voda ukládá do zásobníku a je k dispozici okamžitě, pokud ji někdo potřebuje.

španělská koupelna

Navíc recirkulační čerpadlo nutí vodu stále obíhat ve vodovodním potrubí až do koupelny. Velkou výhodou je úspora vody a času, protože hosté nemusí čekat, až odteče studená voda a přiteče teplá. Cirkulace vody probíhá jen tehdy, pokud je pokoj s koupelnou obsazen. Je tak zaručena maximální efektivita a úspory nákladů.

Řízení přístupu

vstup do penzionu

 

U vstupu je čtečka elektronických klíčů. Po přiložení iButtonu systém rozsvítí světla a aktivuje zónové vytápění  v přiřazených místnostech. Když není nikdo ubytovaný, dům šetří energii vypnutím světel, odpojením spotřebičů a snížením teploty.

Na případné nezvané hosty upozorní okenní a dveřní kontakty, které pomáhají i s úsporami. Pokud je otevřené okno či dveře, topení se odpojí.

Klenot La Cucy

V suterénu se nachází skutečný poklad. Jsou zde vestavěné vířivé vany, vtesané do kamene. Dodávají místu luxusní nádech dob minulých a k této úžasné atmosféře přispívá i decentní LED osvětlení. Když není vířivka používána, snímač pohybu vypne vířivku a ztlumí osvětlení, aby uspořil energii. Navíc senzor teploty a vlhkosti inteligentně řídí odvhlčovač, takže je o příjemné prostředí perfektně postaráno.

Co bude umět váš dům?

Líbí se vám představa života v inteligentní domácnosti? Skvělé. Jistě máte řadu otázek. Využijte bezplatné konzultace s našimi odborníky. Rádi vám též zdarma zašleme informační brožuru o systému Loxone .

Chci být informován o novinkách