Detekce úniku vody: chraňte před vytopením sebe i své sousedy


28 července, 2017 in Know How

Vytopení bytu či domu a další vodovodní havárie jsou nejčastější podanou pojistnou událostí domácností. Průměrná škoda se pohybuje mezi 10 000 až 15 000 Kč, ale může jít i do miliónů. Zcela zabránit se tomu nedá, ale stačila by včasná reakce (detekce úniku vody) a místo zruinování rodinného rozpočtu by šlo o banalitu. I zde boduje chytrá domácnost.

Malý záplavový senzor proti velkým škodám

Podle údajů České asociace pojišťoven bylo jen v 1. čtvrtletí tohoto roku skoro 12 500 hlášených vodovodních škod na majetku. A to se týká jen těch šťastnějších, kteří měli pojištění. I ti ale mohou v konečném důsledku dostat zpět jen zlomek skutečných škod. Nemluvě o přidělaných starostech a práci. Stačilo by přitom tak málo a vše by mohlo být jinak.

Záplavový senzor Loxone detekuje unikající vodu rychle a spolehlivě. Díky miniaturním rozměrům a bateriovému napájení jej snadno umístíte kdekoli je třeba. Miniserver vás okamžitě informuje o havárii vody prostřednictvím notifikace z aplikace, e-mailu, hlasovým hovorem či čtenou zprávou z reproduktorů. Vy tak o problému víte, můžete na něj ihned reagovat a předejdete velkým škodám.

Detekce úniku vody: umístění čidel

Zanedbatelná investice do detektoru vody vás může ochránit před velkými škodami způsobenými únikem vody. Pro opravdový klid a bezpečí domácnosti doporučujeme umístit záplavový senzor do těchto míst:

  • V koupelně/prádelně přímo pod pračku
  • V kuchyni pod dřez
  • V místnosti s boilerem nebo pod ventilační systém HVAC
  • V suterénu
  • V místě, kde v domě začíná hlavní přívod vody

Vyberte správný detektor vody

Existuje velké množství detektorů úniku vody. Ale pouze pár z nich splňuje základní charakteristiky pro opravdu spolehlivou detekci. Pro ně musí detekce úniku vody splňovat následující požadavky:

Musí vodu detekovat okamžitě

Kontakt musí být přímo na povrchu. Se záplavovým senzorem Loxone máte možnost rychle reagovat na únik vody. Miniserver Vám dá okamžitě vědět prostřednictvím mobilního telefonu, emailu nebo například audiosystému.

kapka
upozornění před mobilní telefon

Musí upozornit, i když nejsme doma

Na většinu úniků vody přijdeme až když dojde k vážným škodám. Představte si, že jste na dovolené, nebo že uniká voda v suterénu. V obou dvou případech může trvat dny, než na to přijdeme, i když máme jeden ze záplavových senzorů se zabudovaným zvukovým signálem. Vyberte záplavový senzor, který vás dokáže upozornit přes smartphone okamžitě, ať jste kdekoli.

Musí se sám kontrolovat

To je jedna z vlastností, která dělá většině záplavových senzorů problém. Bezdrátové záplavové senzory potřebují baterie a bezdrátový signál. Musíte kontrolovat, zda se nevybila baterie nebo nevypadl signál. Běžná čidla nejsou schopny sami upozornit, a tak si můžete klidně měsíce mylně myslet, že jste chráněni.

bezdrátový Záplavový senzor Air Loxone
Záplavové senzory Loxone (drátový i bezdrátový) v kombinaci s Loxone Mineserverem splňují všechny tyto požadavky. Chrání váš domov před poškozením v důsledku úniku vody. A protože je připojen k Miniserveru, dostanete také upozornění, když se vybíjí či je slabý signál. Touhle cestou vám můžeme nabídnout nejen klid, ale také spolehlivost při ochraně vašeho domova.

Co bude umět váš dům?

Líbí se vám představa života v inteligentní domácnosti? Skvělé. Jistě máte řadu otázek. Využijte bezplatné konzultace s našimi odborníky. Rádi vám též zdarma zašleme informační brožuru o systému Loxone.

Chci být informován o novinkách