Výstavba nového areálu Loxone Campus bola oficiálne spustená


22/10/2020 in Zákulisie
V piatok 16. októbra 2020 sa konal oficiálny ceremoniál, ktorý zahájil výstavbu nového Loxone Campusu. Celkovo 55 miliónov eur bolo vyčlenených na výstavbu tohto jedinečného európskeho centra automatizácie budov pozostávajúceho z hotelového komplexu, kancelárskych priestorov a logistického a školiaceho centra. Celá táto oblasť sa bude rozprestierať na ploche ôsmich hektárov. Plánované dokončenie výstavby je v prvom štvrťroku 2023.

Začala sa fáza výstavby

Aj keď súčasná situácia v rámci COVID-19 zabránila významnému zahájeniu výstavby pre nový areál Loxone, atmosféra na súkromnom ceremoniáli bola tiež veľmi príjemná a uvoľňujúca. Sme veľmi radi, že sa na mieste objavil regionálny ekonomický poradca a zástupca médií pán Markus Achleitner. Spolu s výsadbou stromu bola slávnostne zahájená výstavba Loxone Campusu.

Vďaka Loxone Campusu chceme vytvoriť jedinečné centrum automatizácie budov v Európe pre všetkých záujemcov – našich klientov, partnerov, ako aj architektov a dizajnérov. Areál má byť miestom, zameraným na ďalšie vzdelávanie a získavanie inšpirácií. Pre našich hostí, partnerov a zamestnancov z celého sveta je tu vytvorené špeciálne miesto, ktoré pozýva na objavovanie a spoznávanie rozmanitosti inteligentnej automatizácie budov. Komplex budov bude architektonicky zakomponovaný do okolitej krajiny. Rovnako ako sídlo spoločnosti Loxone, aj Campus nám pripomína, ako môže a bude vyzerať naša práca a každodenný život v budúcnosti.

Martin Öller

Zakladateľ, Loxone

Našim hosťom ponúkneme ubytovanie v najmodernejšom a najinteligentnejšom hoteli v Európe s automatizovanými izbami a veľkými konferenčnými a banketovými sálami. Splníme aj svoj prísľub vytvoriť najlepšie pracovné prostredie, pretože v tomto krásnom vidieckom prostredí, kde veľa ľudí cestuje na dovolenku, vzniknú ultramoderné pracovné miesta.

Rüdiger Keinberger

CEO, Loxone

V súlade s krajinou

Pri navrhovaní Loxone Campusu sa osobitná pozornosť venovala ochrane krajiny. Spolu s tímom architektov pod vedením Marcela Amrheina z architektonickej spoločnosti ARKD Linz plánujeme ďalšiu kapitolu v histórii Loxone.

Špecifickým architektonickým prvkov Campusu je, že sme boli schopní vytvoriť a navrhnúť budovu, ktorá bude rozšírením zelenej plochy. Jednotlivé časti budovy vychádzajú z krajiny a splývajú s terénom. Tvar budov bude inšpirovaný trojuholníkovými povrchovými tvarmi modelu Miniservera, ktorý je súčasťou každého inteligentného systému automatizácie budov Loxone.

Marcel Amrhein

Výkonný riaditeľ, ARKD Linz

Veľký význam pre región a celé Horné Rakúsko

300 nových pracovných miest, investície 55 miliónov eur, 8 hektárov a 2,5 roka výstavby. Areál Loxone Campus je jedinečný projekt, ktorý je dôležitý tak pre nás Loxonautov, ako aj pre tento región.

Takýto veľký investičný projekt je napriek súčasnej zložitej dobe, do ktorej sa investovalo 55 miliónov eur, čím sa vytvorí 300 nových pracovných miest, dôležitým signálom nielen pre región, ale aj pre celé Horné Rakúsko. Loxone je vynikajúcim príkladom toho, ako domáce spoločnosti využívajú nové príležitosti digitalizácie a postupujú s inováciami, predvídavosťou a odvahou sa dostať na vrchol globálneho trhu. S novým Loxone Campusom sa spoločnosť nielen jasne hlási k rozvoju oblasti, ale poskytuje dôležitý impulz aj prostredníctvom obstarávania pre regionálnu ekonomiku a vytvárania nových pracovných miest. To prináša ďalšiu pridanú hodnotu a ešte lepšiu kvalitu života v regióne.

Markus Achleitner

Regionálna hospodárska rada, Rakúsko

Pohľad na priebeh ceremoniálu

Prezrite si našu fotogalériu a pozrite sa, ako bola výstavba Loxone Campusu oficiálne spustená.

Ikona kniha

Mohlo by vás zaujímať:

Chcem byť informovaný o novinkách