Rekonštrukcia saunového areálu v Holthusenbad

Lucia Pavková
29/10/2020 in Referencie

Holthusenbad patrí medzi najstaršie a najkrajšie termálne kúpele v Hamburgu. V roku 2018 v ňom bola zrekonštruovaná jeho saunová časť. Na prelome storočí bolo vytvorených celkom 9 sáun s rôznymi témami. Vo 3 z nich je celkom 15 rôznych aromatických rituálov a 3 procedúry starostlivosti o telo, ktoré sú sprevádzané automatizovaným osvetlením, videoprojekciou, ale aj hudbou na pozadí. Koncepcia a inštalácia potrebnej technológie bola realizovaná pomocou Loxone.

Sauna s modrým osvetlením
Fakty

Renovácia
2018


Plocha
300 m²


Krajina
Nemecko


Loxone Partner
Amphire GmbH


Loxone komponenty
Základná inštalácia s:
Miniserver
Relay Extension
Air Base Extension
Tree Extension

Ovládanie hudby pomocou:
Music Server 8 Zón

Osvetlenie pomocou:
Dimmer Extension
RGBW 24V Dimmer

Ovládanie svetla a zvuku:
Remote Air

Čo sa realizovalo?

V  Holthusenbad bolo niekoľko sáun vybavených svetlom a zvukom, ktoré je možné ovládať centrálne alebo lokálne. Denný režim prevádzky sáun bol úplne automatizovaný a ponúka možnosť reagovať na určité udalosti, napríklad ak sa saunový majster nedostaví včas, aby nalial esencie a arómy do infúzneho rituálu. Každý rituál esencií a vôní je sprevádzaný iným svetelným prostredím a vhodnou hudbou. Denná prevádzka je riadená funkčným blokom Časovač a elektronickým kľúčom.

S Loxone boli v Holthusenbad automatizované celkom štyri nové sauny – kino, sklárne, kaviareň a parný kúpeľ. Najkomplexnejším mechanizmom automatizácie bolo kino, kde sa okrem audio systému a osvetlenia hrajú aj filmové sekvencie. Okrem toho sa pomocou DMX Extension ovláda aj clona na hmlový stroj.

Počas infúzie sa spúšťajú rôzne udalosti: napr. príjemná nálada, spustenie hudby, otvorenie opony, hranie filmu, rôzne svetelné nálady medzi nimi, zatiahnutie opony a koniec.

Prečo Loxone?

Loxone ponúka všetky potrebné hardvérové ​​a softvérové ​​riešenia. Jeho modulárne poňatie umožňuje zostavenie zodpovedajúcich komponentov v závislosti od vybavenia jednotlivých sáun. Prostredníctvom Loxone Link je možné vykonať jednoduchú a prehľadnú inštaláciu s centrálnym rackom, kde sa nachádza Miniserver, router, Music Server, zosiľňovače a rozvody do ďalších sáun – podľa Loxone Partnera.

Fakty

Renovácia
2018


Plocha
300m²


Krajina
Nemecko


Loxone Partner
Amphire GmbH


Loxone komponenty
Základná inštalácia s:
Miniserver
Relay Extension
Air Base Extension
Tree Extension

Ovládanie hudby pomocou:
Music Server 8 Zón

Osvetlenie pomocou:
Dimmer Extension
RGBW 24V Dimmer

Ovládanie svetla a zvuku:
Remote Air

 

Loxone Partner: Amphire

Náš Loxone Platinum Partner realizuje zaujímavé projekty v oblasti wellness a sauny, spoločenských akcií, multimediálnych inštalácií, mnohých rodinných domov, apartmánov, víl a dokonca aj lodí. Na každý z projektov dohliada od plánovania až po inštaláciu náš partner vrátane projektu v Holthusenbad. V rozhovore nám povedal o výzvach projektov a o tom, ako sa dali jednoducho implementovať pomocou Loxone:

Najväčšou výzvou bolo vytvoriť a zvládnuť načasovanie a veľké množstvo rituálov vôní a esencií. S Loxone sme to však dokázali jednoducho implementovať. Obzvlášť užitočné boli funkčné bloky Časovač s aktiváciou a Ovládanie osvetlenia, ktoré umožňuje nádherné zmeny farieb a doby stmievania osvetlenia. Bezkonkurenčnou výhodou bola aj jednoduchá vizualizácia.

Mirko Heil
Konateľ, Amphire GmbH

 Sauna v Holthusenbad
Sauna
Sauna s modrým osvetlením

– Špeciálny Tip –

Chcete tiež realizovať podobné projekty?


Či už ako investor alebo inštalačná firma vďaka Loxone máte k dispozícii potenciál pre ovládanie a automatizácie všetkého druhu. Využite bezplatné konzultácie s nami, ako výrobcom systému alebo sa pozrite na možnosti spolupráce.

Chcem byť informovaný o novinkách