Pohľad do zákulisia z fotenia nového Audioservera

Lucia Pavková
08/09/2020 in Zákulisie
Fotografovanie je komplikovaný proces. Niekedy máte skvelý nápad a nedokážete ho zrealizovať, niekedy máte všetky prostriedky potrebné na vytvorenie skvelých fotografií, ale tento nápad vám chýba. Našťastie pre nás, pri našom fotení Audioservera, tieto dva faktory fungovali dokonale. A naša farebná fotografia reproduktora bola na svete.

Nápad

Na uvedenie produktu tak dôležitého, ako je Audioserver, potrebujete vysoko kvalitné fotografie, ktoré podporia akékoľvek marketingové aktivity. Po krátkej diskusii o tom, aký prvok Audioservera by sme mali premeniť do fotografie, sme sa zhodli na tom najviac očividnom sile.  Veľké množstvo energie pre každý reprodutor v tak malej forme ako je iba  9 modulov na DIN lište to musíme využiť. A keď už sme s Audioserverom pridali na Loxone paletu novú farbu, chceli sme ju tiež zakomponovať do fotografie.

Príprava

Audioserver a Loxone Speaker boli zjavne najdôležitejšími komponentmi pre naše snímanie. Ak sa chceme pochváliť silou nášho nového systému, urobme to správne. Navyše sme potrebovali vynikajúce kamerové vybavenie. Našťastie pre nás už máme skvelú kameru, statív a osvetlenie priamo v Loxone Basecampe. Ako môžete vidieť na fotke vpravo, pár prepraviek nášho vlastného Inteligentného piva perfektne doplnilo potrebné aranžmá.

Príprava na fotenie Audioservera
Audioserver testovacia foto

Prvý test

Samozrejme sme museli najskôr náš koncept vyskúšať nanečisto. Pretože sme (zatiaľ) nechceli zničiť jeden z našich reproduktorov farebným práškom, obložili sme ho plastovou fóliou. Pri spätnom pohľade sa ukázalo, že to bola chyba. Fotografie z nášho skúšobného natáčania už boli tak úžasné, jediná vec, ktorá nám vadila, bola práve plastová fólia.

 

Fotenie

Preto sme museli našu zostavu postaviť znova tentokrát v garáži a bez plastovej fólie. Našťastie boli fotografie také krásne ako tie z nášho prvého testu ak nie viac. Aby sme to vyskúšali, pridali sme ešte viac farieb čo sa ukázalo ako vynikajúci nápad. Keď sme už dokončili fotenie, ostávalo už len predať všetky podklady nášmu grafickému oddeleniu, aby všetko upravili v Adobe Lightroom a Photoshope. A potom to prišlo! Fotografia nášho farebného reproduktora bola na svete.

Speaker s farebným práškom

Očividne sme si tiež nemohli nechať ujsť šancu na vytvorenie spomaleného záberu…

Záver

Schopnosť prejaviť svoju kreativitu v práci je jedným z najdôležitejších aspektov spokojnosti vo vašom profesionálnom živote. Projekt ako Audioserver ponúka perfektný priestor pre voľný prúd myšlienok. Ale na to, aby ste to dokázali, potrebujete čas. Každý, kto sa niekedy zaoberal  fotografovaním jedál, makrofotografiou a podobne, vie, že zlomok sekundy získania dokonalého obrazu je len vrcholom dlhej cesty. Získať voľnosť ku kreativite od zamestnávateľa nie je prejavom ocenenia, ale tiež dôvery. A to je presne to, čo odlišuje Loxone. Každý zamestnanec môže ukázať svoje silné stránky a získať potrebnú podporu.

– Špeciálny Tip –

Nájdi svoju vysnívanú prácu v Loxone


Chceš sa pridať sa k nášmu tímu? Okrem vzrušujúcich úloh a tímovej práce ponúkame aj zaujímavé činnosti po práci, ako aj nezabudnuteľné teambuildingy, firemné večierky a oveľa viac. Ráč vstúpiť na palubu a vydaj sa s nami v ústrety dobrodružstvu menom revolúcia v bývaní.

Chcem byť informovaný o novinkách