Vďaka inteligentnému ovládaniu ventilácie je opäť možné organizovať hromadné akcie


08/10/2020 in Referencie

„Motorwerk“ Berlín je moderné miesto pre konanie spoločenských udalostí, ktoré našlo riešenie, ako obnoviť prevádzku, a tak minimalizovať riziko infekcie koronavírusom. A to vďaka inteligentnému riadeniu ventilácie od Loxone.

Pred 100 rokmi vyrábala spoločnosť Motorwerk v Berlíne elektrické motory. Dnes je miestom, kde sa konajú najmodernejšie spoločenské udalosti. S príchodom infekčného ochorenie COVID-19 a zavedením obmedzení, to v sektore organizovania udalostí zanechalo znateľné stopy. Už niekoľko mesiacov sa tu takmer nič nedeje: žiadny kongres, žiadny veľtrh, žiadna firemná párty.

Lokalite sa však podarilo nájsť spôsobom, ako vrátiť tomuto miestu život. Vďaka inteligentnému vetraniu môže známe miesto organizovania podujatí „Motorwerk“ v Berlíne opäť privítať až 300 hostí. To je možné vďaka koncepcii, ktorá od augusta zaisťuje najlepšiu kvalitu vzduchu prostredníctvom dokonalej súhry výkonných ventilátorov a inteligentnej automatizácie budov od Loxone. Náš Loxone Partner SmartFlix ukazuje, ako sa to deje.

Cieľom nášho klienta bolo prijať čo najviac hostí za optimálnych podmienok.  Požiadavkou bola „jednoduchá“ svetelná signalizácia ukazujúca kvalitu ovzdušia a automatizované riadenie haly s dôrazom na vetranie závislé od CO / CO2.

Nemuseli sme dlho premýšľať, ktorú technológiu použiť. Vedeli sme, že s Loxone sa môžeme spoľahnúť na jednoduchú implementáciu do programovania, pokrytie všetkých požadovaných rozhraní a nenáročnú a lacnú údržbu. To presvedčilo aj nášho klienta.

Christoph Melovski

Výkonný riaditeľ, Loxone Partner - SmartFlix

Fakty

Lokalita
Berlín


Plocha
3.500m² vo vnútri a 5.000m² vonku


Loxone Partner
SmartFlix


Použité Loxone technológie
Automatizácia vetrania pomocou protokolu Modbus vrátane merania teploty a vlhkosti

Ovládanie okien pre ďalšie vetranie

Bezpečnostné funkcie vďaka integrácii všetkých dverových kontaktov

Ovládanie osvetlenia pre rôzne nálady a z bezpečnostných dôvodov

Miniserver neustále monitoruje kvalitu vnútornej klímy

Hala s rozlohou 16 500 metrov kubických je zásobovaná čerstvým vzduchom vysoko výkonnými ventilátormi, ktoré sú riadené Loxone Miniserverom. Vďaka senzorom oxidu uhličitého (CO2), inteligentná automatizácia budovy neustále monitoruje kvalitu vzduchu, aby v hale mohlo zostať za optimálnych podmienok vzduchu – s oficiálnym schválením až 300 ľudí. Dodržiavanie hygienických pravidiel je samozrejme nevyhnutné.

Ak je to potrebné, vysoko výkonné ventilátory môžu do 30 minút kompletne vymeniť všetok vzduch v hale. O tom, ako a kedy sa používajú ventilátory, rozhoduje Loxone Miniserver na základe vopred definovanej logiky.

Vďaka inteligentnému riadeniu nášho najmodernejšieho ventilačného systému môžeme znížiť prenos aerosolov, tým výrazne znížiť riziko infekcie koronavírusom a súčasne zlepšiť kvalitu vzduchu bez zbytočného hluku.

Thorsten Hirsemann

Výkonný riaditeľ, Motorwerk Berlin

Loxone Partner: SmartFlix

Náš Loxone Gold Partner realizoval veľa zaujímavých a rozsiahlych projektov ako napr. v Pergamonské múzeum, hotel Adlon alebo početné rodinné domy. Na každý z projektov dohliada náš partner od plánovania až po inštaláciu vrátane projektu „Motorwerk“ Berlín.

Obzvlášť nás teší, že plne automatizovaný ventilačný systém dáva organizátorovi príležitosť bezpečne prevádzkovať miesto konania akcie aj v časoch koronavírusu. Prostredníctvom senzorov Modbus a rozhraní ventilátorov má náš zákazník vždy aktuálnu spätnú väzbu o rýchlosti a hodnotách v reálnom čase. Celý ovládací systém je navyše pre zamestnancov jednoducho ovládateľný prostredníctvom Loxone aplikácie.

Christoph Melovski

Výkonný riaditeľ, Loxone Partner - SmartFlix

Pohľad na projekt

Tam, kde sa pred 100 rokmi vyrábali elektromotory, sa dnes konajú najmodernejšie udalosti živé vysielanie prezentácií výrobkov, módne prehliadky, výzvy v oblasti elektronického športu, konferencie a oveľa viac.

„Motorwerk“ je známy ako miesto konania udalostí ďaleko za hranicami Berlína. Napríklad pre koronavírusom sa tu hľadala ďalšia špičková topmodelka Nemecka. Halu na svoje podujatia radi využívajú aj značky prémiových automobilov.

Pohľad na halu Motorwerk zhora
Reštauračné priestory Motorwerk Berlin
Usporiadanie sedenia v hale Motorwerk
Relaxačná časť haly Motorwerk
Oddychová zóna s barom a výhľadom na pódium

Fotky z Motorwerk v Berlíne

– Stať sa Loxone Partnerom –

Staňte sa Loxone Partnerom


Chcete svojim zákazníkom ponúknuť  jedinečnú automatizáciu pomocou Loxone Miniservera? Spojte sa s nami a ťažte zo silnej spolupráce so spoločnosťou Loxone, lídrom na trhu v oblasti automatizácie budov a domov.

Chcem byť informovaný o novinkách