5 výhod multiroom audio systému: Majte hudbu aj podcasty v (takmer) každej miestnosti

Lucia Pavková
23/08/2021 in Know How

Hudba znamená viac než len počúvanie rôznych zvukov. Dotýka sa našej duše a má veľký vplyv na naše blaho a náladu. Existuje niečo, čo dokáže domáce počúvanie povýšiť. Reč je o multiroom audio systéme. Skvelá vec, s ktorou bude hudba aj podcasty chodiť po byte či dome za vami. Dali sme dokopy 5 hlavných výhod integrovaných multiroom systémov, o ktorých by ste mali vedieť.  

…ale najskôr pár slov k hudobným multiroom systémom

Multiroom audio umožňuje to, čo predtým bolo nemožné. Predstavte si toto: V každej miestnosti by bolo umiestnené zariadenie. Rádio v kúpeľni, CD prehrávač v kuchyni, HiFi veža v obývačke. Je takmer nemožné preniesť piesne či podcasty z jednej miestnosti do druhej. Ak si teda odmyslíme možnosť nastaviť hlasitosť na maximum, čo by asi nevyhovovalo susedom.

Hudobný multiroom systém odstraňuje tieto bariéry. Umožňuje nám púšťať si kedykoľvek všetku našu hudbu v každej miestnosti. V jednej chvíli pritom môžu hrať rôzne zdroje. Napríklad zatiaľ čo hrá relaxačná hudba v obývačke, deti počúvajú audioknihu vo svojej izbičke. Nielen to je možné s Loxone vďaka zariadeniu menom Audioserver.

Jedna

Výhoda č. 1: Každý si príde na svoje

V každej domácnosti sa zvyčajne stretávajú rôzne hudobné preferencie. Kým otec si najradšej vychutná hard rock, dospievajúci syn nedá dopustiť na britský rap. Matka si odpočinie s pohárom vína pri počúvaní jazzu a malá princezná sa nezaobíde bez pesničiek z rozprávok.

Každý pritom môže mať svoju obľúbenú hudbu kedykoľvek a v ktorejkoľvek miestnosti. Stačí si pustiť svoj osobný zoznam skladieb. Súboje o to, kto bude zrovna púšťať muziku, skončia.

Vďaka technológii Apple AirPlay 2 môžete prehrávať hudbu z iPhone, iPad a Mac. Prehráte svoj playlist na Spotify, pustíte vyhovujúcu rozhlasovú stanicu alebo využijete svoj gramofón. Audioserver počíta aj s mnohými ďalšími zdrojmi a formátmi.

Nákres domu s hudobnými štýlmi
Dva

Výhoda č. 2: Príjemný štart do nového dňa

Hudba má silu ovplyvňovať našu náladu. Počúvaním jemných melódií uvoľníme svoje telo i myseľ. Na druhej strane, ak budeme počuť rýchle, dynamické zvuky, narastá náš srdcový tep, krvný tlak a chuť k akcii.

Na ráno si teda pripravte ako svojho sprievodcu motivačný playlist a rozprúďte svoju energiu a zdvihnite si náladu pre celý zvyšok dňa. Alebo začnite deň s novým dielom vašej obľúbenej podcastovej relácie.
Žena spieva v kúpeľni
Prehrávanie vo viacerých izbách pomocou funkcie airplay
Tri

Výhoda č. 3: Ideálna hudba pokojne v celom dome

Pozvali ste svojich susedov na grilovanie a chcete zabezpečiť dobrú atmosféru, aby si to u vás pamätali? Žiadny problém. S Loxone môžete ľahko a rýchlo vybrať v aplikácii niekoľko zón, teda miestností, v ktorých chcete prehrávať hudbu. V jednej z nich stačí pustiť vhodný zoznam skladieb a párty môže začať. V jedálni, obývačke aj na terase začne hrať rovnaká hudba. V ostatných častiach domu sa môžu deti venovať svojej zábave. Skrátka nikoho neštve hudba, na ktorú práve nemá náladu.

Tri

Výhoda č. 3: Ideálna hudba pokojne v celom dome

Pozvali ste svojich susedov na grilovanie a chcete zabezpečiť dobrú atmosféru, aby si to u vás pamätali? Žiadny problém. S Loxone môžete ľahko a rýchlo vybrať v aplikácii niekoľko zón, teda miestností, v ktorých chcete prehrávať hudbu. V jednej z nich stačí pustiť vhodný zoznam skladieb a párty môže začať. V jedálni, obývačke aj na terase začne hrať rovnaká hudba. V ostatných častiach domu sa môžu deti venovať svojej zábave. Skrátka nikoho neštve hudba, na ktorú práve nemá náladu.

Mobil a prehrávač
Štyri

Výhoda č. 4: Informuje pri nebezpečí, upozorní na návštevu

Nič dôležité vám neunikne. Bez ohľadu na to, ako hlasno hrá hudba na večierku, či spíte alebo kde v dome sa nachádzate, ak niekde hrozí nebezpečenstvo, hneď sa to dozviete. Napríklad keď dom zaregistruje únik vody v pivnici, dym v garáži či rozbitie okna. Hudba sa okamžite zastaví a z reproduktorov zaznie zodpovedajúci poplach.

Zvukový systém sa hravo napojí aj na zvonček. Môžete si zvoliť ľubovoľnú melódiu a určiť, kde zvonček zaznie. Trebárs v detskej izbe môže byť úplne vypnutý, aby nebudil. Ďalšou užitočnou funkciou sú individuálne hlasové oznámenia. Prečo zakaždým kričať na celý dom jedlo je na stole? Správu môžete povedať do aplikácie a Audioserver ju prehrá v každom kúte domácnosti, aby to každý počul. Funkcia text-to-speech zase zaisťuje, že nás hlas z reproduktorov upozorní na nečakanú udalosť v domácnosti.

Pět

Výhoda č. 5: Dokonalý zvuk pre každú príležitosť

Žena pri jóge

Relaxácia pri jóge
Po stresujúcom pracovnom dni je joga ideálnym spôsobom vypnutia. Vyberte si správnu hudbu a nechajte uvoľňujúce zvuky sprevádzať zaslúženú relaxáciu. Namaste!

Muž varí v kuchyni

Motivácia pri sporáku
So správnou hudbou bude nedeľné varenie oveľa zábavnejšie. Vaša rodina ochutná rozdiel. Medzitým môžu deti sledovať svoju obľúbenú šou, pretože v obývačke zostáva hudba ticho.

Rodinné stretnutie

Příjemná rodinná sešlost
S rodinou u stolu jsou to chvíle plné radosti. Pusťte si příjemný hudební podklad k povídání o novinkách v práci a ve škole, vyprávění zážitků z dovolené nebo vzpomínání. Je to jen vaše společná chvíle.

Žena pri upratovaní

Počúvanie podcastu odkiaľkoľvek
Niekto si k upratovaniu rád pustí svoj obľúbený podcast. Zahoďte slúchadlá, nezastavujte či nepridávajte prehrávanie kedykoľvek musíte do vedľajšej izby. S multiroomom hrá váš program presne tam, kde práve ste. Nepočujete len polku.

Extra tip:

Žena počúvajúca gramofón

Zaujal vás multiroom systém od Loxone? Plánujete dom, prerábate byt alebo by ste si proste chceli dopriať niečo výnimočné? Navštívte naši stránku venovanú inteligentným multimédiám. Alebo vám radi zdarma a nezáväzne predstavíme všetky možnosti a pomôžeme naplánovať vaše riešenie zvuku.

Chcem byť informovaný o novinkách