Nowość: Loxone Config & App 12.2 oraz Loxone Library


27. października 2021 in Technologie

Nowy Config umożliwia sterowanie urządzeniami domowymi Miele@home i wprowadza nowy blok funkcyjny o nazwie sterowanie sekwencyjne. Na światło dzienne wychodzi również tzw. Loxone Library. Nowa biblioteka różnych szablonów znacznie ułatwia integrację wielu urządzeń, a tym samym pomaga w realizacji projektów. Jak uzyskać dostęp do Loxone Library i jak z nią pracować, wyjaśniamy w poniższym filmie.

Ikona 01

Loxone Library:
wszystko w jednym miejscu

Loxone jest otwarty dla wszystkich – niezależnie od producenta i obszaru zastosowania. Tak długo, jak produkt posiada odpowiedni interfejs, może być zintegrowany z Loxone.

Loxone Library służy jako biblioteka wszystkich integracji i szablonów, które mogą być wykorzystane w Loxone Config. Różne filtry przyspieszają wyszukiwanie wyników odpowiednich dla twojego projektu. Możesz np. sprawdzić wszystkie dostępne integracje dla sterowania zacienianiem lub filtrować według Modbus i wyświetlić wszystkie gotowe szablony.

Stań się twórcą treści
W Loxone Library dajemy twoim pomysłom przestrzeń, na którą zasługują. Możesz dzielić się opracowanymi przez siebie szablonami i udostępniać je na całym świecie!

Ważne: W Loxone Library, tak jak wszędzie indziej, stawiamy na wysoką jakość. Zgłoszone szablony są publikowane dopiero po pomyślnym zaakceptowaniu przez naszych ekspertów. W ten sposób możesz być pewien, że w bibliotece Loxone nie pojawią się żadne błędy, które mogłyby zasadniczo wpłynąć na twój projekt.

Ikona 02

Sterowanie sekwencyjne

Nowy blok funkcyjny umożliwia stworzenie skomplikowanej logiki sekwencyjnej w jednym bloku. Posiada przejrzysty interfejs programowania i w prosty sposób łączy się z resztą bloków w Loxone Config.

Sterowanie sekwencyjne jest idealne dla logiki, która podejmuje decyzje na podstawie różnych wartości. Na przykład, jeśli poziom wody w zbiorniku spadnie poniżej 20 cm, otworzy się zawór na 300 sekund. Dzięki analogowym wejściom i wyjściom blok funkcyjny w elegancki sposób rozwiązuje wiele problemów. Sterowanie sekwencyjne można łatwo opanować z pomocą podpowiedzi.

Aby ułatwić analizę błędów, w oknie dialogowym zintegrowano sprawdzanie składni, a utworzony skrypt można przetestować za pomocą symulacji.

Przykłady zastosowania:

01 Komunikat powitalny

02 Sterowanie pompą

Beim Aufheizen am Vormittag fährt die Beschattung automatisch hoch

Po otwarciu drzwi wejściowych zapali się światło i odtworzy komunikat powitalny, zawierający w razie potrzeby aktualną temperaturę w pomieszczeniu.

Zarówno pompa jak i grzałka są aktywne do momentu osiągnięcia temperatury docelowej lub uruchomienia pętli x razy.

Ikona 03

Integracja
Miele@home

Logo Miele

Produkty Miele@home można teraz w kilku krokach zintegrować z Loxone. Zacznij korzystać z pełnego potencjału urządzeń Miele w następujących obszarach:

Zarządzanie energią
Zmywarka Miele@home może się uruchomić dokładnie w momencie, gdy instalacja fotowoltaiczna wytworzy wystarczającą ilość prądu, aby pokryć jej zapotrzebowanie. To obniża koszty energii.

Bezpieczeństwo
Gdy opuścisz budynek, a płyta grzewcza lub piekarnik są nadal aktywne, otrzymasz powiadomienie. Istnieje możliwość wyłączenia urządzenia lub sterowania nim za pomocą dodatkowej, niestandardowej logiki.

Przegląd sytuacji
Wszystkie urządzenia są przejrzyście wyświetlane w aplikacji Loxone i mogą być indywidualnie sterowane. Zawsze masz wgląd w stan urządzeń Miele oraz w komunikaty dotyczące serwisu.

Ikona 04

Integracja
Tesla Powerwall 2

Logo Powerwall

Magazyny energii są najbardziej wydajne, gdy mogą komunikować się z systemem sterowania budynkiem. Powerwall 2 firmy Tesla ze zintegrowanym inwerterem mogą być wykorzystywane do zarządzania energią w budynkach. Dostępne są takie informacje jak: moc obciążenia, stan naładowania baterii, wydajność baterii, wydajność produkcji i wydajność sieci.

Zapasowe źródło zasilania
Jeśli wystąpi awaria zasilania, Tesla Powerwall 2 zgłosi to do Miniservera. Powerwall może służyć jako zapasowe źródło zasilania podczas przerwy w dostawie prądu.

Wskazówka: Miniserver umożliwia zarządzanie minimalnym poziomem naładowania wielu magazynów energii. Na przykład, minimalne doładowanie można ustawić na 20% w lecie i 40% w zimie, aby pozostawić wystarczającą ilość energii na ogrzewanie.

Ikona 05

Pozostałe
ulepszenia

Oprócz wyżej wymienionych nowości, w wersji 12.2 znajdziesz wiele innych innowacji i ulepszeń, które zwiększają zakres funkcji, bezpieczeństwo i stabilność instalacji. Jest to m.in. nowy blok Intercom, nowy ekran zarządzania użytkownikami, nowy ekran szukania rozszerzeń, nowy głośnik Quadral In-Ceiling 7 Speaker w planowaniu projektu oraz funkcja Ctrl+F w changelogu.

Wszystkie nowe funkcje wersji 12.2 można znaleźć w naszym changelogu: Config i aplikacja.

Pobierz teraz:
Loxone Config & App 12.2

Odkryj Loxone Config i App w wersji 12.2 i zacznij korzystać z wielu nowych funkcji już teraz.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Loxone?

Ikona elektryk

Masz firmę instalacyjną?

Chcesz dowiedzieć się więcej o systemie Loxone lub masz projekt, który chciałbyś z nami zrealizować? Zapisz się na niezobowiązujące webinarium wprowadzające lub od razu dołącz do programu partnerskiego Loxone.

Ikona łopata

Budujesz lub remontujesz?

Dla osób rozważających inteligentną instalację elektryczną w swoim domu lub mieszkaniu organizujemy bezpłatne prezentacje systemu Loxone. Oferujemy również bezpłatne konsultacje i kalkulacje projektu.