Ważna aktualizacja dla Miniserverów Loxone w wersji 13.0.6.29


26. lipca 2022 in Dla Partnerów
W poniedziałek, 25 lipca, otrzymaliśmy kilka zgłoszeń o problemie z systemem Loxone Air, który powoduje, że aktory Air nie reagują na polecenia. Natychmiast przeanalizowaliśmy problem i udało nam się znaleźć błąd, który naprawiliśmy dzisiejszą aktualizacją oprogramowania do wersji 13.0.7.26.

Błąd
Aktory Air przestają reagować na polecenia. Stan aktorów Air nie jest wyświetlany prawidłowo w aplikacji i w Loxone Config LiveView – np. światło jest wyświetlane jako włączone, ale aktor Air nie wykonuje polecenia.

Przyczyna
Ten problem jest spowodowany przepełnieniem timera Miniserverów Loxone z aktualną wersją oprogramowania 13.0.6.29 i występuje dokładnie 25 dni po ostatnim restarcie Miniservera.

Dotknięte instalacje
Wszystkie instalacje z Miniserverem Loxone w wersji 13.0.6.29, które wykorzystują aktory Air (na przykład Nano IO Air, Smart Socket Air, Aktor zacieniania Air, Geiger SolidLine Air).

Rozwiązanie
Aby trwale rozwiązać problem, wymagana jest aktualizacja oprogramowania do wersji 13.0.7.26. Aktualizacja ta będzie dostępna dzisiaj na stronie do pobrania. Dodatkowo informacja o dostępnej aktualizacji pojawi się w aplikacji klientów z Miniserverem działającym na wersji 13.0.6.29. Aktualizacja poprzez aplikację będzie możliwa dziś wieczorem (26 lipca 2022 r.).

Szybkie, tymczasowe rozwiązanie

Restart Miniservera, na przykład poprzez aplikację Loxone lub zresetowanie zasilania, przywróci funkcjonalność aktorów Air. Nie jest to trwałe rozwiązanie, ponieważ problem pojawi się ponownie po 25 dniach. W związku z tym jeszcze dzisiaj będzie dostępna do pobrania aktualizacja do wersji 13.0.7.26, która trwale rozwiąże problem.

Aktualizacja Miniservera w aplikacji Loxone

Ze względu na nietypowy błąd, który pojawił się dopiero po 25 dniach, nie został on niestety wykryty podczas intensywnych testów tej wersji oprogramowania. Naszym celem jest zaoferowanie naszym klientom i partnerom systemu, który jest tak mało wymagający jak to tylko możliwe. Przepraszamy za wszelkie niedogodności spowodowane błędem.

Szybka naprawa błędu jest obecnie naszym priorytetem. Poprawkę w postaci nowej aktualizacji dostarczymy w mniej niż 24 godziny od pierwszego zgłoszenia błędu.

Dziękujemy wszystkim naszym partnerom i klientom za zaufanie, jakim nas obdarzają.

Chat online
Chciałbyś dowiedzieć się więcej na ten temat? Skorzystaj z naszego internetowego czatu i oszczędź czas na logowaniu, wypełnianiu formularzy i czekaniu w kolejce. Czat rozwiąże większość pytań i problemów natychmiast.

Dowiedz się więcej

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu lub zostań partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A
Bezpłatna wycena projektu

Planuję zrealizować mój projekt z Loxone
i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A
Program partnerski Loxone

Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.