Vzdálené připojení

PŘIPOJENÍ POMOCÍ APLIKACE TEAMVIEWER

V případě potřeby spuštění diagnostiky, vysvětlení určité funkce programu, nebo předvedení nové funkce, máme přímo v Loxone Config integrovaný program TeamViewer.

TeamViewer spustíte přímo v Configu kliknutím na menu „Diagnostika“ a ikonu Loxone Support.

Před spuštěním je nutné mít ukončené veškeré již nainstalované verze TeamVieweru ve vašem počítači!

Pro diagnostiku závad, bude nutné aby váš počítač byl připojený ve stejné síti, jako váš Miniserver. Návod pro zapojení a zpřístupnění Miniserveru v naleznete zde.

 

 

Vždy je dobré mít nainstalovanou poslední Verzi Loxone Config. Instalační soubor můžete stáhnout zde. Zároveň zkontrolujte aktuálnost Miniserveru a v případě potřeby jej aktualizujte.

V případě, že budete potřebovat řešit nastavení vašeho nového Demo kufru, a váš počítač je připojený k internetu skrze WiFi, bude nutné propojit počítač s Miniserverem za pomocí síťového kabelu na přímo. V takovémto případě je potřeba nastavit vašemu počítači statickou IP ve stejném rozsahu, jaký používá Miniserver.

Pokud jste ještě neměnil nastavení Miniserveru, Miniserver má z výroby nastavenu základní IP 192.168.1.77 . V takovém případě ve vašem počítači vyhledejte nastavení Windows: „Ovládací panely\Síť a internet\Síťová připojení“ zvolte váš síťový adaptér, klikněte pravým tlačítkem a vyberte Vlastnosti a po té Protokol IP verze 4 (IPv4). Zadejte možnost „Použít následující IP adresu“ a vyplňte dle následujícího obrázku:

Pokud nastavení potvrdíte tlačítkem OK, budete schopni v Configu pomocí funkce vyhledat, najít váš Miniserver ve výpisu všech zařízení: