Demokufr

Loxone Demo kufr – první kroky

Děkujeme Vám za zakoupení Loxone Demo kufříku! S cílem usnadnit Vám vstup do světa chytrých domů s Loxone, Vám vysvětlíme jak tento Demo kufřík jednoduše použít a zprovoznit v několika krocích!

Spuštění Demo kufru

1. Napájení a zapnutí Demo kufru

V první řadě je zapotřebí Demo kufr připojit k el. síti. Přiložený adaptér připojte do zásuvky. Miniserver a Extensiony budou připraveny během pár vteřin. Jakmile blikají všechny LED zeleně, kufřík je připraven k dalšímu použití.

Standardní konfigurace kufříku Vám umožní manuální ovládání a simulování před připravených funkcí. Demo kufr je vybaven elektrickým klíčkem (iButton), tlačítky, teplotním senzorem, atd. To Vám umožní ihned Demo kufr používat a předvádět funkce pro chytrou domácnost.

2. Připojení Demo kufru k WLAN síti

Pro připojení k Vašemu Demo kufříku můžete dále použít svůj smartphone nebo PC.

Najděte Demo kufr ve Vaší WLAN síti s názvem, který začíná s názvem „EEE“ a připojte ho. Přesný název zařízení a sériové číslo naleznete na bílém štítku uvnitř Demo kufru. Sériové číslo označuje i název WLAN.

sn-nummer-aufkleber

3. Ovládejte Váš Demo kufřík pomocí telefonu nebo webového prohlížeče.

Seznamte se s vizualizací a ovládejte Váš Demo kufr pomocí aplikace v telefonu, tabletu nebo webového prohlížeče.

appseite-1ab42455

Ovládání pomocí iPhone, iPad nebo Android s Loxone aplikací Stáhněte si zdarma aplikaci v Apple Store nebo Google play a připojte se k Demo kufru v síti WLAN (viz bod 2). V aplikaci provedete „Prohledávání WLAN“ a budete hledat Miniserver, který je součástí Demo kufru. (Název Miniserveru je „lxl“ + poslední 4 číslice ze sériového čísla, uvedeného na bílém štítku v Demo kufru). Přihlašovací údaje pro Váš Demo kufr: Uživatelské jméno: admin Heslo: admin Nyní můžete ovládát Demo kufřík pomocí telefonu nebo tabletu!

Ovládání přes webový prohlížeč s Loxone webovým rozhraním Do webového prohlížeče zadejte "http://lxl" + poslední 4 číslice sériového čísla (např. http://lxl00FF/) Miniserveru ve Vašem Demo kufříku. Pro přihlášení použijte následující údaje: Uživatelské jméno: admin Heslo: admin Ovládejte Váš Demo kufřík pomocí webového rozhraní!

Ovládání přes webový prohlížeč s Loxone webovým rozhraním
Do webového prohlížeče zadejte „http://lxl“ + poslední 4 číslice sériového čísla (např. http://lxl00FF/) Miniserveru ve Vašem Demo kufříku. Pro přihlášení použijte následující údaje:
Uživatelské jméno: admin
Heslo: admin
Ovládejte Váš Demo kufřík pomocí webového rozhraní!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Instalace a spuštění Loxone Configu

Pokud jste tak ještě neučinili, stáhněte si a nainstalujte nejnovější verzi Loxone konfiguračního softwaru úplně zdarma. V konfiguračním softwaru nastavíte všechny potřebné funkce Miniserveru.

Stáhnout Loxone konfigurační software

2. Nalezení & připojení Miniserveru

Otevřete Loxone Config a klikněte na záložku „Miniserver“ a dále na „Hledat“. Minisrever Vašeho Demo kufříku se objeví ve výsledcích hledání v dolní části programu.

hledat-miniserver-config

Z výsledků hledání vyberte poklepáním správný Miniserver a připojte se k němu. Název Miniserveru nebo IP adresu lze nalézt ve výsledcích vyhledávání. Jako uživatelské jméno a heslo použijte „admin“.

pripojen-miniserver-config
Po připojení s Miniserverem se v horním stavovém řádku objeví hlášení o úspěšném připojení.

spojeno-s-miniserverem

3. Nahrávání, upravování a ukládání programu do Miniserveru

Dalším krokem je stáhnutí vzorových dat, které budou s Miniserverem ovládat Váš Demo kufr. V záložce „Miniserver“ zvolte „Načíst z Miniserveru“.

Následně můžete provádět změny stávajícího programu:

Tip: Doporučujeme stažený program zálohovat někde na Vašem pevném disku. Pro případ, že jej v budoucnu plánujete importovat zpět.

Vytvoření programu v Loxone Configu

nacist-z-miniserveru
Před importem změn v programu do Miniserveru si můžete správnost funkcí a programování otestovat v záložce „Test“ a zvolte položku „Simulace při startu“.

test-simulace-live-view
Jakmile jste si vyzkoušeli správnost programování, můžete potom uložit program do Miniserveru. Uložení provedete v záložce „Miniserver“ a poté kliknutím na „Uložit do Miniserveru“.

Více informací o funkčních blocích v Loxone Config

uloit-do-miniserveru
Stáhněte si vzorová data a podívejte se na ukázková videa.
Sledujte naše Online semináře.
Zjistěte více o možnostech a využití Loxone Miniserveru.
Získejte veškeré novinky o Loxone & Miniserveru.
Potřebujete pomoc? Kontaktujte naší technickou podporu!