Řízení teploty barvy světla

Use Casesvg>

Situace:

Jedním z nejsilnějších vlivů na člověka je světlo. Sluneční svit ovlivňuje náš vnitřní rytmus víc, než si připouštíme. Nejdůležitější roli hraje teplota barvy světla. Teplé barvy se hodí pro všeobecnou domácí pohodu. Naopak studené pro situace, kdy je potřeba se více soustředit nebo přesně rozlišovat odstíny barev a vnímat detaily.

Co potřebuji:

Pracuji z domova a ráno, než se rodina rozběhne za svými povinnostmi, chci osvětlení nastavit na denní bílou. Poté chci v celém domě studenou bílou, protože se potřebuji plně koncentrovat na práci. Odpoledne, když se s rodinou opět sejdeme, chci mít světlo v teplé bílé pro odpočinutí očí a přípravu na spánek. Tuto funkci má i můj mobilní telefon, proto ji také chci i ve svém domě také.

Harmonogram barvy světla:
do 8:30 denní bílá
do 16:30 studená bílá
Od 16:30 teplá bílá

Co bych chtěl:

O víkendech nepracuji, tak chci vynechat studenou bílou.
Dále bych chtěl stmívané osvětlení využít pro probuzení. Moje představa je, že pokud bych si v Loxone nastavil budík na 6:50, začala by intenzita světla postupně narůstat 3 minuty před zvoněním.

Zadání na videu

Řešení: Využití Loxone pro řízení teploty barvy světla

Jak na to:

Vzorový Config ke stažení: Automatická sušička v restauraci

 

 

Je třeba dodržovat místní předpisy a normy. Obsah této stránky předpokládá určité dovednosti a znalosti. Tyto informace nenahrazují komplexní know-how Loxone Partnera. Jelikož je Loxone profesionálně pojetí řešení, velmi doporučujeme se spojit s partnerem Loxone a probrat s ním jakoukoli z funkcí uvedených v tomto příkladu využití.

Více příkladů využití Loxone

Vložit komentář