Automatizace akvária

Use Casesvg>

Situace: Komplexní údržba akvária

V akváriu vyžadují ryby určitou teplotu a určité množství vody. Vodní filtr je také nutné pravidelně kontrolovat. Pokud tomu tak není, voda se znečišťuje a může mít pro ryby negativní důsledky. Krmení ryb je také jedním z každodenních úkolů. Údržba akvária musí být prováděna v pravidelných intervalech, aby bylo rybám zajištěno zdravé životní prostředí. Tato práce zabere hodně času. U jednoho akvária to nemusí být tak náročné a omezující, ale u více akvárií se údržba stává časově náročnou činností. Pokud vy nebo váš zákazník nejste doma, soused, přítel nebo rodina musí být obeznámeni s tím, jak akvárium obstarat během vaší nepřítomnosti.

V tomto příkladu použití vám ukážeme, jak můžete automatizovat úkoly při údržbě akvária, abyste ušetřili čas.

Řešení: Automatizujte údržbu akvária

Při údržbě akvária lze automatizovat mnoho kroků:

  • Teplota vody je monitorována a upravována automaticky.
  • Množství vody je automaticky monitorováno. Pokud množství vody klesne pod určitou úroveň, automaticky se spustí vodní čerpadlo a voda se doplní.
  • Vodní filtr je monitorován a aktivován automaticky.
  • Osvětlení v akváriu se zapíná a vypíná s východem a západem slunce.
  • Ryby se krmí jednou denně.

Všechny tyto úkoly jsou automatizované, což umožňuje lepší kontrolu a pomáhá šetřit čas. To vše lze implementovat pomocí Loxone.

Měření teploty

Díky automatickému ovládání akvária je teplota nepřetržitě monitorována. K tomuto účelu se používá 1-Wire teplotní čidlo v pouzdře ve spojení s 1-Wire Extension. Regulace teploty se ovládá pomocí on/off ovladače. Pokud teplota vody klesne pod předem definovaný rozsah, automaticky se aktivuje topné těleso.

Hladina vody

Ultrazvukový senzor slouží k měření množství vody v akváriu. Pokud je hladina vody detekována jako příliš nízká, Ultrazvukový senzor předá tuto informaci Miniserveru. Tím se zapne vodní čerpadlo a v akváriu se automaticky doplní voda.

Filtr

Pro zajištění čisté vody se doporučuje monitorovat filtr. K tomu slouží Smart Socket Air. Filtr se zapíná a vypíná pomocí Smart Socket Air. Pokud filtr selže, bude detekována chyba a může být okamžitě spuštěn alarm.

Osvětlení

Osvětlení v akváriu se ovládá funkčním blokem Ovládání osvětlení v Loxone Config. Pulzy východu a západu slunce automaticky upravují světelnou náladu.

Krmení

Ryby lze krmit buď ručně, nebo pomocí automatického krmítka, jehož ovládání lze nastavit. Například lze nastavit krmítku impuls, který každý den v 8 hodin ráno spustí krmící cyklus.

Hardware:

Konfigurace:

Automatizace akvária

Ukázkový soubor:

Výhody automatického akvária

Péče o domácí mazlíčky zabere spoustu času. Hlavně pokud jde o akvárium. Ryby jsou velmi citlivé na teplotu vody, světlo, množství vody nebo kvalitu vody. Pokud dojde k nerovnováze, může situace vést k úhynu ryb.

Automatizací úkolů údržby akvária může váš zákazník ušetřit spoustu času a kdykoli sledovat veškeré oblasti správy akvária. Zejména pokud jde o komerční chov ryb, jde také o nákladový faktor, na kterém lze ušetřit.

 

Je třeba dodržovat místní předpisy a normy. Obsah této stránky předpokládá určité dovednosti a znalosti. Tyto informace nenahrazují komplexní know-how Loxone Partnera. Jelikož je Loxone profesionálně pojetí řešení, velmi doporučujeme se spojit s partnerem Loxone a probrat s ním jakoukoli z funkcí uvedených v tomto příkladu využití.

Více příkladů využití Loxone