5 výhod audio multiroom systému: Proč chtít hudbu v (téměř) každé místnosti

Ondřej Brynych
27 dubna, 2018 in Know How

Hudba znamená více než jen poslech různých zvuků. Hudba se dotýká naší duše a má významný dopad na naše blaho. A to je důvod, proč v Loxone Smart Home dáváme velký důraz na multiroom systém domácího audia.
Samozřejmě bychom neradi, aby naši čtenáři a budoucí majitelé chytrých domů přišli o tak skvělou věc. Proto jsme dali dohromady 5 hlavních výhod integrovaných multiroom systémů, o kterých by měl každý vědět. Proč tedy chtít hudbu v (téměř) každé místnosti?

Hudební multiroom systémy: stručné představení

Multiroom audio umožňuje to, co dříve bylo nemožné. Zkuste si představit takový hudební systém. V každé místnosti by bylo umístěno zařízení: rádio v koupelně, CD přehrávač v kuchyni, Hi-Fi věž v obývacím pokoji. Bylo by téměř nemožné přenést písně z jedné místnosti do druhé. Odmyslíme-li tedy možnost nastavit hlasitost na maximum, což by asi nevyhovovalo sousedům.

Hudební multiroom systém odstraňuje tyto bariéry. Umožňuje nám pouštět si kdykoli veškerou naši hudbu v každé místnosti. V jednu chvíli přitom mohou hrát různé zdroje. Například zatímco hraje relaxační hudba v obývacím pokoji, děti poslouchají audioknihu ve svém pokoji. Nejen to je možné v Loxone Smart Home díky zařízení jménem Music Server.

Výhoda č. 1: Každý si přijde na své

V každé domácnosti se obvykle střetávají různé hudební preference. Zatímco otec si nejraději vychutná hard rock, dospívající syn nedá dopustit na břitký rap. Matka si odpočine se skleničkou vína u jazzu a malá princezna se neobejde bez písniček z pohádek.
Každý přitom může mít svou oblíbenou hudbu kdykoli a v kterékoli místnosti. Stačí si pustit svůj osobní seznam skladeb.

Výhoda č. 1: Každý si přijde na své

V každé domácnosti se obvykle střetávají různé hudební preference. Zatímco otec si nejraději vychutná hard rock, dospívající syn nedá dopustit na břitký rap. Matka si odpočine se skleničkou vína u jazzu a malá princezna se neobejde bez písniček z pohádek.
Každý přitom může mít svou oblíbenou hudbu kdykoli a v kterékoli místnosti. Stačí si pustit svůj osobní seznam skladeb.

multiroom systém v domě

Výhoda č. 2: Příjemný start nového dne

Hudba má sílu ovlivňovat naši náladu. Poslechem jemných melodií uvolníme své tělo i mysl. Na druhé straně, pokud uslyšíme rychlé, dynamické zvuky, narůstá náš srdeční tep, krevní tlak a chuť k akci.

Na ráno si tedy připravte jako svého průvodce motivační playlist a rozprouděte svou energii a zvedněte si náladu pro celý zbytek dne.

Výhoda č. 3: Ideální hudba klidně v celém domě

Pozvali jste své sousedy na grilování a chcete zajistit dobrou atmosféru? Žádný problém. S Loxone Smart Home můžete snadno a rychle vybrat v aplikaci několik zón, tj. místností, ve kterých chcete přehrávat hudbu. V jedné z nich stačí pustit vhodný seznam skladeb a party může začít. V jídelně, obýváku i na terase začne hrát stejná hudba. V ostatních částech domu se mohou děti věnovat své zábavě.

ovládání multiroom systému v aplikaci

Výhoda č. 4: Budete okamžitě informováni při nebezpečí

Nic důležitého vám neunikne. Bez ohledu na to, jak hlasitě hraje hudba na večírku, zda spíte nebo kde v domě se nacházíte, pokud někde hrozí nebezpečí, hned se to dozvíte. Například když dům zaregistruje únik vody ve sklepě, kouř v garáži či rozbití okna. Hudba se okamžitě zastaví a z reproduktorů zazní odpovídající poplach.

Výhoda č. 5: Dokonalý zvuk pro každou příležitost

člověk cvičící jógu

Relaxace při józe
Po stresujícím pracovním dni je jóga ideálním způsobem vypnutí. Vyberte si správnou hudbu a nechte uvolňující zvuky doprovázet zaslouženou relaxaci.
Namasté!

mladý pár při vaření

Motivace u sporáku
Se správnou hudbou bude nedělní vaření mnohem zábavnější. Vaše rodina ochutná rozdíl. Mezitím mohou děti sledovat svou oblíbenou show, protože v obývacím pokoji zůstává hudba tiše.

Zaujal vás multiroom systém Loxone Smart Home?

Plánujete dům, předěláváte byt nebo byste si prostě chtěli dopřát něco výjimečného? Rádi vám zdarma a nezávazně představíme všechny možnosti a pomůžeme naplánovat váš Real Smart Home.

Chci být informován o novinkách