Univerzální, intuitivní a bezpečné: Inteligentní přístupový systém Loxone


26 května, 2017 in Know How

Na to, že přišla návštěva, vás upozorní libovolná melodie z reproduktorů a notifikace na telefonu. Dozvíte se tedy o ní, i když nebudete doma. Odkudkoli na světě s ní můžete mluvit, vidět ji na videu a dokonce jí i otevřít dveře. Nejen to vám nabídne inteligentní přístupový systém.

Žádné složité kódy

V chytré domácnosti Loxone není přístupový systém komplikovaný: přidržíte na čtečce elektronický klíč iButton, dveře se odemknou a alarm deaktivuje. To přináší kompaktní a cenově výhodnou alternativu ke klíčům a kódovým klávesnicím. Pokud iButton ztratíte, stačí jej vymazat ze systému za pár sekund.

Nově: Poznejte také prémiovou skleněnou dotykovou klávesnici s integrovanou čtečkou NFC!

Chytrý zámek a přístupový systém Loxone Intecrom XL jako zvonek s kamerou
Kontrola vstupních dveří pomoci videozvonku Loxone Intercom v aplikaci Loxone

Sledujte dění přede dveřmi

Díky Loxone Intercomu, který je vybaven kamerou, reproduktorem a mikrofonem, můžete vidět, co se děje u dveří, a odkudkoli komunikovat s návštěvou skrze aplikaci pro chytrou domácnost. Vždy se tak můžete přesvědčit, kdo k vám jde, a v případě potřeby dveře otevřít. Díky notifikacím stačí mít u sebe telefon a o tom, že někdo zvoní, se dozvíte třeba i na zahradě či v práci.

Nic vám neunikne

Pomocí funkce protokolování a sledování vždy víte, kdy a kdo vstoupil do domu nebo ho opustil. Pokaždé, když někdo zazvoní, jej může chytrý videovrátník také vyfotografovat, a vy tak máte dokonalý přehled o pohybu před domem. To se hodí zejména proto, že obvyklou praxí nezvaných hostů je zkusit nejprve zazvonit, a teprve potom se vydat na návštěvu.

Nezapomněli jste zavřít okna?

Určitě jste se už někdy obávali, zda jsou všechna okna a dveře zavřené, když už jste byli na cestě do práce. Chytrý dům toto bude kontrolovat sám a při odchodu z domu vás případně upozorní. Pomocí hlášky z reproduktorů či notifikací na telefon. V aplikaci okamžitě a kdykoli zjistíte stav všech oken. Loxone dokonce pozná, zda je okno otevřené či jen vyklopené.

ikona zvonku

Chytré zvonění

Inteligentní přístupový systém umožňuje nastavení melodie zvonku a jeho chování. Pokud budou děti spát, váš dům se postará o tichý domovní zvonek ve formě blikajícího osvětlení.

ikona hvezdy

Neomezené možnosti

Flexibilita systému Loxone umožňuje integrovat širokou škálu elektronických zámků a EZS. Díky tomu naplno pocítíte možnosti chytrého zabezpečení domu.

Individuální přístup: dům ví, koho pustit

Možná máte pokoje, které nechcete mít přístupné všem členům rodiny. Například můžete mít lepší pocit, když budete mít uzamčenou technickou místnost před dětmi, nebo aby děti neměly přístup do pokojů sourozenců.

Chcete-li, můžete vytvořit různé uživatele s oprávněními jen pro určité místnosti a v různé časy. Zahradník či uklízečka tak budou mít jasně vymezeno, kdy a kam mohou. Pokud se někdo pokusí o přístup bez oprávnění, budete okamžitě informováni.

Naše jasné doporučení: 1-Wire a iButton

Jak již bylo uvedeno, v chytré domácnosti Loxone doporučujeme přístupový systém pomocí 1-Wire a iButton čtečky. Vedle nízkých nákladů získává toto duo mnoho dalších výhod jako např.:

 

  • rychlá a snadná integrace do systému Loxone
  • možnost implementace souvisejících funkcí jako detekce spotřeby
  • zabezpečení díky jedinečnému ID iButtonu

Inteligentní spolupráce

V chytré domácnosti Loxone všechny komponenty od audia po zabezpečení spolupracují. Prostřednictvím této týmové práce získáváte bohaté možnosti domácí automatizace a váš domov se nepřetržitě přizpůsobuje vašim potřebám. Bez kompromisů.

možnosti využití chytré domácnosti Loxone

Co bude umět váš dům?

Líbí se vám představa života v chytré domácnosti? Jistě máte řadu otázek. Využijte bezplatné konzultace s našimi odborníky! Na vše vám odpoví a pomohou třeba i najít ideální instalační firmu.

Chci být informován o novinkách