Protipožární ochrana a Real Smart Home


15 února, 2018 in Pro partnery

Bezpečí lidí je v Real Smart Home na prvním místě. Jednou z nejčastějších příčin poškození na zdraví v domácnosti je požár v domě.

Chraňte své zákazníky před tímto nebezpečím a nabídněte jim perfektní ochranu v pojetí Real Smart Home.

V mnoha zemích včetně Česka je povinností pro novostavby instalovaný senzor kouře. V Německu je to dokonce od 31. 12. 2017 povinností v každé domácnosti. To není náhoda.

Počet požárů se zraněním je vysoký. Real Smart Home zvyšuje bezpečnost Vašich zákazníků a v mnoha případech může zachránit životy. Ukážeme vám, na co je nutné dávat si pozor.

No Gimmicks. Real Smart Homes.
Loxone nabízí řešení od A do Z

Díky perfektní souhře sofistikovaných produktů a spojení s ideálně sladěným softwarem můžete jako Loxone partner nabídnout nejvyšší úroveň zabezpečení pro své zákazníky.

štít

Správný výběr senzorů pro alarm

V Real Smart Home domě existují v podstatě dva produkty, které mohou odhalit vznik požáru nebo kouře v počáteční fázi. Aby nedošlo k poškození osob a budov v požáru, je správná volba výrobků velmi důležitá.

Detektor kouře Air od Loxone

Detektor kouře Air

Chytrý dotykový vypínač Loxone Touch Pure

Loxone Touch

detektor kouře na stropě
Detektor kouře Air

Detektor kouře Air spolehlivě detekuje kouř, spustí poplach a zašle zprávu Miniserveru. V případě požáru začnou blikat světla, a dům tím varuje obyvatele, že se něco děje. Stínění se zcela vytáhne a tím se utvoří únikové cesty. Z Music serveru pak zazní hlasitě alarm. Notifikace s informací o místě detekce je samozřejmostí.

E-shop CZ » | E-shop SK »


Chcete-li dosáhnout ještě větší bezpečnosti pro své zákazníky, doporučujeme používat službu Caller Service.Ta informuje zákazníky o nebezpečí požáru hlasovým hovorem kamkoli na světě, i když nejsou připojeni k internetu.

Skleněné tlačítko Touch Pure Anthracite
Touch Pure

Dotyková tlačítka Loxone Touch a Loxone Touch Pure mají integrovaný snímač teploty, který především zajišťuje regulaci topení. Může být ale snadno použit také pro včasnou detekci požáru. Teplotní čidlo rozpozná rychlé změny teploty a spustí alarm. To je pojistka pro případ požáru bez kouře.

E-shop CZ » | E-shop SK »


Dbejte na to, aby tlačítko Touch bylo namontováno dostatečně daleko od zdroje tepla. Jinak by mohlo dojít k falešným poplachům.

Umístění a počet detektorů kouře

Správný počet a především umístění detektorů kouře je rozhodující. Při plánování Real Smart Home dbejte na přesné umístění a počet detektorů kouře.
Doporučujeme umístit detektory kouře do následujících místností:

ložnice

Ložnice

obývací pokoj

Dětský pokoj

obývací pokoj

Obývací pokoj

chodba

Chodby

Detektor kouře musí být minimálně jednou ročně kontrolován a vyzkoušen. Informujte o tom své zákazníky a dohodněte si schůzku jednou ročně, abyste zkontrolovali detektory kouře a další bezpečnostní zařízení. Podrobné informace o testu funkčnosti naleznete zde:

Správné umístění může zachránit životy
schéma

Optimální poloha detektoru kouře se nachází uprostřed místnosti. Musí být zajištěno, že vybavení jako nábytek, přepážky a stropní svítidla jsou vzdáleny nejméně 50 cm od detektoru. Je důležité, aby nic nebránila případnému kouři v kontaktu se senzorem.

Má-li např. pokoj podhled, který je vyšší než 20 cm bude nutné zde umístit dva nebo více detektorů kouře. Jelikož z výšky překážky > 20 cm nemůže být kouř spolehlivě detekován.

schéma
schéma

Pokud je stropní plocha > 60 m2, doporučujeme použít další detektor kouře. Dva detektory kouře umístěte rovnoměrně po místnosti.

Do dlouhých rovných chodeb do 15 m délky, doporučujeme umístit detektor kouře na střed místnosti. Pokud je chodba delší než 15 m, doporučujeme umístit 2 detektory kouře.

schéma
schéma

Na dlouhých chodbách do tvaru L by měl být detektor kouře umístěn na křižovatkách nebo rohových plochách. Zapamatujte si, že maximální vzdálenost ke stěně může být 7,5 m. Pokud je vzdálenost větší, musí být umístěn další detektor kouře. Maximální povolená vzdálenost je 15 m od dalšího detektoru kouře.

Ve místnostech bez horizontálního stropu musí být detektor kouře namontován na straně ve vzdálenosti 50 cm až 1 m od dalších ploch a překážek.

schéma
schéma

Ujistěte se, že detektor kouře není namontován poblíž větracího otvoru. Kouř by zde nemusel proniknout do detektoru a být spolehlivě detekován.

Jednoduchá instalace a zprovoznění

Díky integrovanému modulu Loxone Air lze detektor kouře snadno a rychle přidat do systému Loxone. V případě poplachu odesílá bezdrátově informaci do Miniserveru, který reaguje a spouští další alarmové funkce, jako jsou blikající světla, odstínění a hlasitý poplachový zvuk přes Music Server.

Ikona Loxoxone Air

Včas zjištěný stav baterie a včasné upozornění

ukazatel stavu baterie

Detektor kouře Air je napájen baterií, která za normálních podmínek vydrží asi 10 let. Stav baterie lze kdykoli zobrazit v aplikaci Loxone Smart Home.
Kromě vizualizace lze v závislosti na požadavku zákazníka také nastavit oznámení prostřednictvím notifikace, Caller Service nebo e-mailu.

Nastavte Loxone Mailer (zdarma) a budete jako Loxone partner včas informován v případě nutnosti výměny baterií u zákazníka.

Vše v pořádku

Prvotní alarm

Hlavní alarm

Vše v pořádku

aplikace ukazuje stav alarmu: vše v pořádku

Prvotní alarm

V případě požárního poplachu je nejdříve voláno prostřednictvím Caller Service a zobrazena notifikace. Tímto způsobem jsou zákazníci okamžitě informováni o poplachu i v případě, že není v domě nikdo přítomen.

aplikace ukazuje notifikaci požárního poplachu

Hlavní alarm

Real Smart Home využívá veškeré prostředky, které má k dispozici, aby na nebezpečí upozornil. Reaguje blikajícími světly, otevře stínění a prostřednictvím Music Serveru spustí zvuk alarmu v celém domě.

Aplikace ukazuje požární poplach
loxone config

Perfektní integrace v Loxone Configu

Centrála požáru a úniku vody má ve výchozím nastavení všechny výše jmenované funkce. Vy nicméně můžete kdykoliv přizpůsobit a rozšířit funkčnost podle potřeb svých zákazníků.

Funkční blok Centrála požáru a úniku vody a napojení na výstupy
štít

Nejvyšší bezpečnostní standard díky Automatickému programování

Všechny dosud zmíněné funkce týkající se ochrany obyvatel jsou součástí automatické konfigurace stisknutím jednoho tlačítka. Stačí se držet stadardů a využít potenciál Real Smart Home komponent vyvinutých 100% na míru Loxone. Místo mnoha hodin je tak spolehlivá konfigurace otázkou pár minut.

Chci být informován o novinkách