LUV8: Jedinečná architektura. Inteligentní automatizace


14 dubna, 2020 in Reference

Díky unikátní architektuře a poutavým křivkám je LUV8 nepřehlédnutelný. Je to jedna z nejmodernějších kancelářských budov v Německu a jsme hrdí na to, že právě zde sídlí pobočka Loxone. Sedm Miniserverů řídí celou budovu o ploše 3 350 m².

Architekt Torsten Michelmann od samého začátku věděl, že tento unikátní projekt bude stát na Loxone automatizaci. LUV8 v plné kráse ukazuje všestranné využití systému.

Fakta

Lokalita
Severní Německo


Plocha
3 350 m²


Loxone Partner
prodoing GmbH


Jaké technologie jsou řízeny?

3 Miniservery v konfiguraci Klient-gateway + 4 Miniservery pro společnosti obývající danou budovu.

Vytápění zajišťuje výkonné tepelné čerpadlo a o inteligentní ovládání teploty v místnostech se starají Loxone Hlavice.

Centrální ventilační systém je řízen pomocí Loxone Damper Tree a kontroly podtlaku.

Monitoring teploty podzemního parkoviště pomocí 1-Wire teplotních senzorů.

Produkce energie solárními panely, její ukládání a chytré využití.

Osvětlení: LED Spot RGBW Tree, Závěsné světlo RGBW, Stropní LED světlo RGBW, Příložný LED Spot WW, DALI Extension, RGBW 24V Dimmer Tree, Relay Extension.

Monitoring budovy pomocí Nano DI Tree, Pohybových senzorů

A mnohem více…

Loxone im Gewerbe - LUV8

(c) Michelmann-Architekt GmbH

Díky společnosti Loxone jsme našli partnera, který porozuměl naší vizi a zajistil, že všechno funguje tak, jak jsme si představovali.

Torsten Michelmann

Jednatel, Michelmann-Architekt GmbH

Miniserver v konfiguraci Klient-gateway

LUV8 má podzemní parkoviště, restauraci a pět kanceláří, které jsou rozložené do čtyř pater. Pro řízení a monitorování budovy jako celku použil Loxone Partner Wolfgang Schnepel spojení Miniserverů v konfiguraci Klient-gateway. Umožňuje majiteli LUV8 mít nad celou budovou kontrolu a vědět o případném nebezpečí včas. Zároveň má ovšem každá kancelář individuální oddělené ovládání i automatizaci dle svých potřeb.

Miniserver Client-Gateway

„Jako dlouholetý Loxone Partner jsem již dokončil řadu projektů – mnoho v komerčním sektoru. Čím je projekt větší, tím složitějším se obvykle stává. Proto se spoléhám na Loxone, jelikož je schopen udržet systém neustále pružný. Pokud má zákazník speciální požadavek, Loxone si s tím díky své všestrannosti většinou poradí. Například pro LUV8 jsme automatizovali rozsáhlé podlahové vytápění. U jiných systémů bychom pravděpodobně naráželi na jejich limity.“

Wolfgang Schnepel

Loxone Partner , prodoing GmbH

Udržitelnost

V tomto projektu se nekladl důraz pouze na estetiku a automatizaci. Mezi základní požadavky patřila i šetrnost k životnímu prostředí a udržitelnost. Požadavky byly splněny díky následujícímu hardwaru:

  • Tepelné čerpadlo včetně zemních sond
  • Centralizovaný ventilační systém
  • Solární panely napojené na bateriový systém

Díky Loxone tyto komponenty (spolu se stíněním budovy) inteligentně spolupracují v jednom ekosystému.

K tomu skvěle posloužil funkční blok ovládání klimatu v Loxone Configu, který řídí tepelné čerpadlo. Budova může automaticky přepínat mezi režimem vytápění a chlazení a účinně tak regulovat teplotu. Aby to nebylo tak jednoduché, budova má ve skutečnosti dva systémy vytápění a chlazení, které vzájemně spolupracují. Centrální systém plus další podlahové vytápění/chlazení. Díky Loxone však pracují společně v dokonalé harmonii.

Přívod čerstvého vzduchu je zajištěn automatizovaným ventilačním systémem a mechanickými otvory v okenních rámech. Pro chlazení v letních měsících nakonfiguroval Wolfgang a jeho tým ventilační systém „noční větrání“. V zásadě to znamená udržovat okna zavřená během dne, ale pak je otevírat v noci, aby byl z budovy odveden teplý vzduch. To je mimořádně energeticky účinné. Ovládání světlíků zajištuje Nano 2 Relay Tree.

Některé části budovy jsou napájeny „vlastní energií“ ze solárních panelů. Energie z panelů je uložena v bateriovém systému a následně distribuována podle potřeby skvělý příklad schopností inteligentního řízení spotřeby energie.

Další funkcionality v LUV8

Podlahové vytápění parkoviště

Aby se zabránilo zamrznutí podzemního parkoviště, byl zaveden monitorovací systém s použitím 1-Wire teplotního čipu. Pokud teplota klesne pod definovanou hodnotu, aktivuje se podlahové vytápění tepelného výměníku a směšovače vody s glykolem.

NFC přístup

Přístup mnoha lidí do jakékoliv velké budovy představuje bezpečnostní riziko. Je důležité, aby měli do budovy přístup pouze oprávněné osoby a aby měli přístup pouze do oblastí, které jsou pro ně relevantní. NFC Code Touch a NFC Přívěsky jsou skvělým řešením pro přístup do LUV8. Tímto způsobem je zabezpečen přístup přes hlavní vchod, podzemní parkoviště i do jednotlivých místností. Hosté mohou jednoduše zazvonit na příslušnou společnost prostřednictvím Loxone Intercom XL.

Zabezpečení

Díky Alarmové siréně, Pohybovým senzorům a Okenním a dveřním kontaktům, je budova dokonale chráněna proti nedovoleným vniknutím. Detektory kouře a Záplavové senzory dokáží včas upozornit odpovědné osoby v případě nebezpečí požáru či úniku vody.

(c) Michelmann-Architekt GmbH

Čas na váš projekt


Přemýšlíte o inteligentní elektroinstalaci a chcete mít jistotu, že bude odpovídat současným standardům? Využijte bezplatné konzultace s našimi odborníky nebo nás navštivte přímo v Loxone Showhome (nyní možno on-line formou!) a udělejte si dokonalý obrázek o moderní elektroinstalaci.

Chci být informován o novinkách