5 důvodů pro inteligentní řízení vytápění


20 listopadu, 2019 in Know How

Rychlé a razantní změny počasí – typický jev pro aktuální roční období

Během jednoho dne se nám dokáže pocitově vystřídat jaro, podzim i zima. Venkovní teploty se tak mohou během dne výrazně lišit a udržet v místnostech příjemnou teplotu po celý den je někdy nadlidský úkol. S automatickým řízením vnitřní teploty je ovšem vše mnohem jednodušší – zde je pět důvodů, proč byste o něm měli přemýšlet.

 1. Individuální teplota v každé místnosti

Každá místnost má jiný účel a je využívána v jiný čas. Vytápět tak neustále všechny místnosti na stejnou teplotu nedává smysl. Doporučená teplota v ložnici se pohybuje kolem 18 °C. V koupelně naopak jistě oceníte teplotu 23 °C a v obývacím pokoji útulných 21,5 °C. Záleží samozřejmě i na zdroji tepla. Pokud máte radiátory, zvolíte pravděpodobně teploty o něco vyšší než u podlahového topení.S Loxone si pouze v aplikaci nastavíte požadované teploty v jednotlivých místnostech v průběhu dne a automatizace již vše vyřeší za vás.

Rozdílné teploty v místnostech

2. Vzdálené ovládání

Období zimních radovánek se blíží. Není nic příjemnějšího než se po celém dni vrátit do pěkně vyhřátého domova. Ještě na svahu si můžete otevřít Loxone aplikaci a zvýšit si teplotu ve vybraných pokojích. Máte doma saunu? I tu si můžete s Loxone vzdáleně předehřát!

Žena na pohovce u okna

3. Spolupráce technologií

Inteligentní systém vytápění umožňuje bezproblémové řízení několika tepelných zdrojů. Kombinace podlahového vytápění, tradičních radiátorů a například rekuperace není s Loxone problém. Můžete tak vytvořit jednotný ekosystém, který bude dokonale spolupracovat.

4. Integrace stínicí techniky

Inteligentní řízení stínicí techniky jde s řízením vytápění ruku v ruce. V jasných zimních dnech můžete využít síly slunečních paprsků a výrazně tak ušetřit za vytápění. V chladných dnech naopak zatažené stínění vytvoří další izolační vrstvu a sníží úniky tepla.

5. Snížení nákladů

Proč utrácet zbytečně více peněz, když nemusíte? Výše zmíněné přínosy inteligentního řízení vytápění dokáží výrazně snížit váš účet za energie. Loxone Miniserver se navíc neustále učí z předchozích zkušeností, a pracuje tak s technologiemi čím dál tím efektivněji.

Vždy správná teplota


Teplota v místnosti výrazně ovlivňuje naši náladu i produktivitu. Inteligentní automatizace pomáhá udržovat správnou teplotu ve všech místnostech. Nezáleží na tom, zda se jedná o rodinný dům, kancelář nebo komerční prostor.
Máte i vy zájem o inteligentní regulaci teploty?

Chci být informován o novinkách