Pienorama

STUPEŇ 4   tl_files/loxone/content/content_images/ref_4-star.png

Tato budova nabízí domácí automatizaci na vysoké úrovni. Bylo zde řešeno velké množství možností demonstrující inteligentní budovu.

O projektu

JMÉNO: Pienorama
MÍSTO: Sarleinsbach, Rakousko
ROK VÝSTAVBY: Březen 2012
PLOCHA: 300m²
PARTNER PROJEKTU: Firma Krenn

Pienorama je další ukázka inteligentní budovy a showroom firmy Pieno ze Sarleinsbachu - jedná se o výrobce prémiových domovních dveří. Showroom slouží pro to, aby bylo možné dokonale demonstrovat funkčnost dveří ve spojení s Miniserverem!

Uvnitř můžete najít

"Wow" - efekt inteligentní budovy při prezentaci

Naším cílem je ukázat naše produkty v tom nejlepším světle, aby se samy co nejlépe postaraly o WOW efekt. K tomu nám pomáhají funkce pro inteligentní budovy.

Dozvědět se více

Typická prezentace

Vchodové světlo

Jakmile potencionální zákazník vstoupí do showroomu, rozsvítí se světlo ve vstupní chodbě. Pouhým stiskem tlačítka na iPhonu se světlo dá jednoduše deaktivovat.

WOW efekt

Po úvodním rozhovoru se zákazníkem se jediným stiskem tlačítka rozsvítí celý showroom - to vyvolá WOW efekt úplně u každého.

Začínáme

Pokud hosté vejdou do showroomu, je čas na další scénu, která rozsvítí bar. Následuje rychlý drink a rozprava, co vlastně pro zákazníka můžeme udělat.

Ukázka produktů v jejich nejlepším světle

Když provádíme zákazníky naším showroomem, můžeme individuálně ovládat osvětlení u každého produktu šikovně přes iPhone. To je způsob, jak můžeme ukázat daný produkt v tom pravém světle (a to doslova).

Požární hlásič pro inteligentní budovy na mobilním telefonu

V našem showroomu byly nainstalovány kouřové senzory, o které se stará systém Loxone. Kdyby došlo k požáru, budeme o tom automaticky informování na náš mobilní telefon včetně místa, kde v inteligentní budově k požáru došlo. Můžeme tak okamžitě reagovat i na tak nemilou událost!

Vynikající místo odpočinku

V našem showroomu máme vynikající místo na odpočinek - je to náš Future koutek. Nábytek je vyladěný do posledního detailu a veškeré opěrky a přihrádky jsou elektricky ovládané.
Nejlepší část: Do každého takového koutku patří jeden Miniserver, který se dokonale postará o elektrické ovládání šuplíků nebo třeba opěrek. Vše je možné ovládat přes iPhone nebo obyčejná tlačítka - naprosto geniální.

Oblíbená funkce Favorit

Vykouzlete tou pravou barvou tu správnou atmosféru

Za každého okamžiku dokážeme vykouzlit pomocí osvětlení tu pravou atmosféru. K tomu nám dopomáhá přes 100 metrů barevných LED pásků! V celém showroomu je dohromady 6 oblastí, které můžeme ovládat přes iPhone. Praktické: K tomu, abychom změnili některou ze světelných scén, nemusíme volat našemu elektrikáři. Světelné scény i barvy můžeme totiž v takové inteligentní budově jednoduše měnit sami přes náš iPhone nebo například přes webový prohlížeč počítače. Jak jednoduché..

Více o ovládání osvětlení

Spuštění prezentace na jediné stisknutí

Uprostřed showroomu je ve stropě zabudované promítací plátno, které se používá pro potřeby prezentací. Pokud se nachýlí čas k nějaké prezentaci, jediným stisknutím tlačítka se spustí plátno dolů a zároveň se zapne projektor.

tl_files/loxone/Content_images/icons/large/green/ventilation.png

Optimální ventilace inteligentní budovy

Showroom se nachází ve sklepě. Při jedné prezentaci se zde obvykle sejde mezi 5ti až 25ti hostů. Z toho důvodu je čerstvý vzduch v místnosti velice důležitý.

Ovládání ventilace inteligentní budovy je plynulé (nikoliv skokové) a lze samozřejmě ovládat i přes iPhone nebo webový prohlížeč. Standardně ji však řídí Miniserver - plně automaticky dle toho, kolik hostů (a kuřáků) je právě v místnosti.

tl_files/loxone/Content_images/icons/large/green/temperature.png

Topení: Plný výkon při neočekávané návštěvě

V sklepní místnosti je chladno a musí být vytápěna. Miniserver se postará o to, že i přes velký prostor je v každé zóně opravdu velké místnosti ta správná teplota.

Praktické: Při neočekávané návštěvě často využíváme režim „Rychlé vytopení“. Tento režim dokáže velice rychle vytopit prostory a dosáhnout té pravé teploty.

Modelové scény pro každé dveře

Naše prémiové dveře jsou vybaveny elektrickým otevíráním, snímačem otisků prstů a LED osvětlením. Při prezentaci využíváme modelových scén, které kompletně ovládá Miniserver – každé dveře zvlášť. Jakmile showroom opustí poslední návštěvník, jednoduchým stisknutím jediného tlačítka se veškeré osvětlení u jednotlivých dveří vypne.

iPhone místo tlačítek

V showroomu je použito více než tucet světelných scén a režimů, se kterými se během prezentace aktivně pracuje. K ovládání se perfektně hodí iPhone, který si jednoduše vezmeme do ruky a scény s režimy upravujeme dle potřeby přímo během prezentace. Díky tomu nemusíme mít na zdi žádné velké (ošklivé) panely s tlačítky a přitom jsme uštřili nemalé finanční prostředky.

Více o Loxone Apps

Pomůžeme Vám s Vaším projektem

Chcete mít ve Vašem domě podobné funkce? V Loxone Vám, jako stavařům či restaurátorům, rádi poskytneme služby našeho projektového týmu, který Vám pomůže bezplatně s naplánováním Vaší inteligentní domácnosti.

Náš projektový tým s Vámi provede konzultaci a pomůže Vám zrealizovat svůj sen o perfektní inteligentní domácnosti.

Podat žádost o podporu projektu

Do webshopu

Technické informace

Použité komponenty

  • 1x Miniserver
  • 2x Extension
  • 1x DMX Extension
  • 14x Loxone PWM Dimmer
  • 100m RGB LED pásku