Čo môže Loxone Miniserver robiť sám?


27/09/2022 in Pre partnerov

Miniserver je mozog celej inteligentnej budovy. Je zodpovedný za väčšinu úloh z hľadiska pohodlia, bezpečnosti a úspory energie. Je to však koniec jeho možností? Čo môže Miniserver urobiť sám?

Existuje veľa možností. Loxone Miniserver je skutočne výkonná jednotka, ktorá dokáže zvládnuť požiadavky aj tých najnáročnejších zákazníkov. Zákazník, ktorý od nás očakáva skutočnú automatizáciu: automatické zapnutie a vypínanie svetiel v závislosti od okolností a množstva prirodzeného svetla v miestnosti, inteligentného tienenia, ktoré sa prispôsobí aktuálnej teplote v miestnosti a polohe slnka, vykurovacieho systému, ktoré mu poskytnú čo najväčšie pohodlie a bezpečnostné prvky, ako sú alarm proti vlámaniu, požiar a protipovodňový poplach.

Potenciál  Miniservera je obrovský, ale čo zákazníci, ktorí nie sú o takýchto riešeniach úplne presvedčení? Nájdeme aj pre nich niečo. Každý z nás pri stavbe domu uvažuje o témach ako: osvetlenie, zatienenie, kúrenie a vetranie. Napriek tomu, že je možné Miniserver škálovať veľmi ľahko, nižšie uvádzame, ako si s vyššie uvedenými funkciami poradí sám.

 

Príklady použitia Miniservera


 • Osvetlenie
 • Tienenie
 • Kúrenie
 • Ventilácia
 • Sauna
 • Riadenie energie
 • Alarm proti vlámaniu, požiarny a povodňový poplach
 • Riadenie prístupu
 • Multimédiá

Online chat

Zaujíma vás viac k tejto téme? Využite náš online chat na webe a vyhnite sa tak prihlasovaniu, formulárom a čakaniu v rade na linke. V chate vyriešite väčšinu otázok a problémov ihneď.

Otvoriť LiveChat

Osvetlenie:

Do samotnej centrálnej jednotky môžeme pripojiť:

 • Až 8 svetelných obvodov (8 digitálnych výstupov)
 • Až 8 tlačidiel (8 digitálnych vstupov)

Pre náročnejších je tu tiež Tree bus,
ktorá je súčasťou nášho Miniservera. K nemu môžeme pripojiť až 50 zariadení Tree, čo bude fungovať skvele
napríklad v oblasti osvetlenia.

 • LED Spoty, závesné lampy, stropné svietidlá
 • Pohybové senzory so vstavaným senzorom intenzity svetla
 • Dotykové spínače pre manuálne ovládanie
 • 24V Dimmery pre LED osvetlenie

Čo z toho získame?
Budeme schopní automatizovať osvetlenie, získame vzdialený prístup prostredníctvom mobilnej aplikácie, budeme schopní predstaviť centrálne funkcie, ako napríklad vypnutie všetkých obvodov pomocou tlačidla pri odchode z domu. A to všetko s pomocou samotného Miniservera
za cenu 620,84 Eur netto.

 

Tienenie

Loxone Miniserver zvládne napríklad:

 • 4 rolety (8 digitálnych výstupov)
 • 4 dvojité tlačidlá, hore / dole (8 digitálnych vstupov)

Vďaka vstavanej zbernici Tree môžeme na našich riadiacich jednotkách pripojiť až 50 roliet, žalúzií, markíz, záclon alebo napríklad garážových brán. Okrem toho je samozrejme možné pripojiť naše dotykové tlačidlá Touch alebo meteorologickú stanicu.

Čo získate? Plne automatické tienenie, ktoré sa prispôsobí dennému času alebo nášmu harmonogramu, vzdialený prístup prostredníctvom aplikácie, centrálne funkcie, ako sú všetky rolety nahor / nadol. Ak je súčasťou projektu meteorologická stanica, potom aj bezpečnostné prvky, ako napríklad ochrana pred silným vetrom a ochranou pred mrazom.

 

Pohľad na tienenie v kuchyni domu

Kúrenie:

Miniserver je mimoriadne účinná jednotka, ktorá dokáže prevziať kontrolu nad našim vykurovacím systémom:

 • Zapnutie / vypnutie kotla (8 digitálnych výstupov)
 • Otváranie / zatváranie termostatických hláv až do 8 zón (8 digitálnych výstupov)
 • Snímače teploty (4 analógové vstupy)
 • Monitorovanie otvorených okien (8 digitálnych vstupov)

Ak použijeme vstavaný Tree bus, môžeme myslieť aj na ďalších 50 produktov, ako napríklad:

 • Termostatické hlavice Tree
 • Dotykové tlačidlá Tree (so vstavaným snímačom teploty)

Čo dostanete?

Jediný samoučiaci sa systém na trhu! Toto je obzvlášť užitočná funkcia v budovách s podlahovým kúrením. Ako vieme, existuje niečo ako zotrvačnosť. Keď zapneme kúrenie, pohodlná teplota príde do miestnosti až po jednej až dvoch hodinách. Toto je ovplyvnené niekoľkými premennými, ako je vonkajšia teplota, vykurovací systém a hrúbka podlahy. Loxone je vynikajúci prostriedok na podlahové vykurovanie. Naučí sa, ako manipulovať s vykurovacím systémom a termostatickými hlavami tak, aby sme si mohli v určitom čase vychutnať pohodlnú teplotu.

Ďalšou výhodou je vzdialený prístup prostredníctvom aplikácie, v ktorej môžeme napríklad nastaviť rozvrhy, definovať pohodlnú teplotu, úsporný režim, upraviť povolenú odchýlku alebo prebudiť náš dom pri návrate z dovolenky.

 

Ventilácia 

Miniserver má 8 digitálnych výstupov, ku ktorým môžeme pripojiť napríklad ventilátory. Okrem klasických vstupov a výstupov môže Miniserver komunikovať aj v sieti prostredníctvom protokolu http a UDP. Ak to náš systém regenerácie umožňuje, môže sa tiež automatizovať. Môžeme tiež prenášať informácie o teplote, vlhkosti vzduchu a CO2 do Miniservera.

Vďaka týmto možnostiam a informáciám získame nielen vzdialený prístup, ale aj inteligentne automatizujeme vetranie v našom dome. Za akým účelom? Predstavte si situáciu, keď k vám príde veľa hostí. Je to sviatok, oslava alebo len párty. Ak sú všetci na jednom mieste, obsah CO2 v tejto miestnosti sa dramaticky zvýši! Aby sme sa vyhli situácii, keď niekto zaspí, museli by sme otvoriť okno a trochu vetrať miestnosť. V inteligentnom dome Miniserver okamžite rozpozná prevládajúce podmienky a začne intenzívnejšie vetrať, aby sa znížila koncentrácia CO2. To isté sa deje v spálni. Vedeli ste, že koncentrácia CO2 počas spánku ráno prekračuje hodnotu 2 500 – 3 500 ppm, čo zasa spôsobuje pocit nedostatku odpočinku a nevoľnosti? S automatickým vetraním sa tomu dá ľahko vyhnúť!

Ventilácia v kúpeľni

Príklady použitia uvedené vyššie sú len niektoré z možností. Miniserver bude skvele fungovať na mnohých úrovniach:

 

Obsah uvítacieho balíčka
Zaujíma vás náš systém?
Máme pre vás veľkú podporu!

Štartovací balíček je vynikajúcou súpravou na implementáciu prvého projektu, ktorý vám umožní pripojiť sa k skupine partnerov spoločnosti Loxone. K dispozícii aj pre súčasných partnerov spoločnosti Loxone!

Pohľad na školenie Elektrikárov
Chcete sa dozvedieť viac?
Napíšte nám!

Chcete svojim zákazníkom ponúknuť inteligentné elektrické inštalácie? Kontaktujte nás
a profitujte zo silnej spolupráce so spoločnosťou Loxone, vedúcou spoločnosťou na trhu v oblasti automatizácie budov a domácnosti.

Chcem byť informovaný o novinkách