Historyczny moment! Pokonaliśmy granicę 100 000 projektów Loxone


4. września 2019 in Kulisy

W małym miasteczku Espinelves w Katalonii powstał stutysięczny projekt Loxone. Wykonany w całości z drewna inteligentny dom o nazwie „Las Creixans” jest nie tylko ekologiczny, ale także pełen uroku i przyciągający wzrok.

Trwała konstrukcja oparta na solidnym drewnie gwarantuje doskonałą izolacja cieplną i akustyczną. Do kontroli temperatury wystarczy niewielka ilość ciepła z pieca na pellet. Piec jest również zintegrowany z inteligentnym domem i aktywny tylko wtedy, gdy temperatura zewnętrzna spadnie poniżej określonej wartości.

Optymalny klimat wewnętrzny
System wentylacyjny jest automatycznie dezaktywowany, gdy okna są otwarte. Dba również o odpowiedni klimat w łazience. Żaluzje działają samodzielnie: zimą pomagają słońcu wniknąć do środka, a latem chronią pomieszczenia przed przegrzaniem.

Różne tryby pracy
System Loxone w Las Creixans automatycznie dostosowuje się do codziennych sytuacji. Ostatnia osoba wychodząca z domu aktywuje „Tryb nieobecności”. Dom sam wie, co musi zrobić: zamknąć bramę garażową, aktywować system alarmowy, włączyć automatyczne zacienianie, przełączyć ogrzewanie w tryb ekonomiczny i zgasić światło.

Po zapadnięciu zmroku, kiedy mieszkańcy inteligentnego domu kładą się spać, uruchamia się tryb nocny. Aktywuje się delikatne przyciemnione światło, dom dba o odpowiedni klimat do snu i bezpieczeństwo wszystkich domowników.

„Kiedy muszę wstać w nocy, niebieskie światło księżyca oświetla mi drogę do toalety. Jest tak dyskretne, że wszyscy członkowie rodziny mogą spać dalej bez zakłóceń”, mówi pani domu, Jana.

Niezwykłe wrażenia dźwiękowe
Inną funkcją, którą kocha cała rodzina, są wyjątkowe wrażenia dźwiękowe w ich inteligentnym domu Loxone. Głośniki są zintegrowane w całym budynku. W zależności od czasu, miejsca i nastroju, twoja ulubiona muzyka zostanie odtworzona automatycznie.

Wysoka jakość życia, zaufanie, dobre samopoczucie. Loxone Real Smart Home oferuje nieskończenie wiele funkcji, o których można tylko pomarzyć wybierając tradycyjny dom. 100 000 zrealizowanych projektów Loxone jest świetnym dowodem na to, że inteligentny dom na miarę XXI wieku musi dostosować się do trybu życia i przyzwyczajeń właścicieli, nie kosztując przy tym fortuny.

– Special Tip –

Wizyta w salonie Loxone


Wyrusz w podróż do świata inteligentnych domów i osobiście poznaj inteligentny system Loxone. Zarezerwuj bezpłatną wizytębw naszym salonie pokazowym w Bytomiu.