Inteligentne multimedia
i system multiroom audio

Muzyka uszczęśliwia i redukuje poziom stresu. Dzięki ulubionej muzyce w swoim inteligentnym domu przeżyjesz naprawdę szczęśliwe chwile. Pozwól się obudzić swoją ulubioną piosenką, słuchaj relaksujących utworów w wannie, ustaw własną melodię dzwonka – z inteligentnym systemem multiroom audio firmy Loxone twoje osobiste życzenia
i upodobania nie mają granic – wystarczy dać się zainspirować.

Kolaż - system multiroom audio i multimedia w inteligentnym domu

System multiroom audio – krótka prezentacja

Multiroom audio umożliwia to, co wcześniej wydawało się niemożliwym. Przypomnij sobie, jak kiedyś wyglądał system audio w domu. W każdym pomieszczeniu znajdował się oddzielny sprzęt: radio w łazience, odtwarzacz CD
w kuchni, zestaw stereo w salonie. Odtwarzanie jednej piosenki we wszystkich pomieszczeniach było prawie niemożliwe.

System multiroom audio znosi te ograniczenia. Umożliwia nam w każdym pomieszczeniu odtwarzać tę samą lub inną muzykę. W salonie może grać muzyka relaksacyjne, podczas gdy dzieci w swoim pokoju będą słuchać audiobooka. To oraz wiele innych funkcji w Loxone Smart Home jest możliwych dzięki urządzeniu o nazwie Music Server.

Automatyzacja muzyki –
– rozrywkowa i praktyczna

O 50 000 czynności mniej, więcej czasu na przyjemności życia

W Loxone Smart Home każde urządzenie multimedialne dokładnie wie, kiedy i co ma zrobić. Tobie pozostaje czerpać przyjemność z zalet swojego inteligentnego domu.

Wraz z twoim wejściem do pomieszczenia włączy się odpowiednie oświetlenie i muzyka. A kiedy wyjdziesz, wszystko się wyłączy. Nie musisz się obawiać – w nocy muzyka cię nie zaskoczy, ponieważ twój dom nie chce obudzić pogrążonych we śnie domowników. Inaczej zachowa się jednak w stosunku do nieproszonych gości – każdego włamywacza przegoni muzyką włączoną na pełny regulator. Przybycie znajomych inteligentny dom oznajmi ci wybraną przez ciebie melodią dzwonka. Późnym wieczorem dźwięk dzwonka zastąpi dyskretnym miganiem świateł.

Multiroom audio:
ulubiona muzyka w każdym pomieszczeniu

Dzięki systemowi multiroom audio w każdym pomieszczeniu może rozbrzmiewać inna muzyka. W kuchni coś energetycznego, w łazience relaksującego a w pokoju dziecięcym bajki. Potrzebujesz tylko jednego urządzenia i nie musisz przesyłać ani kopiować żadnych plików.
Masz wiele źródeł do wyboru. Cała kolekcja muzyki będzie w jednym miejscu. Uzupełnią ją usługi muzyczne, takie jak Spotify, TuneIn, radio internetowe lub przesyłanie strumieniowe bezpośrednio z telefonu. Za pomocą wejścia LineIn możesz nawet podłączyć gramofon.

Ikona TuneIn

TuneIn

Ikona Spotify

Spotify

Wszystkie urządzenia pod kontrolą

W inteligentnym domu nie musisz korzystać z różnych pilotów i zgadywać, który jest od czego. Dzięki Loxone możesz zintegrować praktycznie każde urządzenie, takie jak telewizor, telewizja satelitarna, wzmacniacz
i tak dalej. Wszystkie te urządzenia możesz później kontrolować przez aplikację i zautomatyzować według upodobań (np. przy włączeniu telewizji automatycznie wyłączy się muzyka).

 

Loxone Smart Home App - sterowanie systemem audio

Przykład: dziadkowie i kino domowe

Z pewnością często w domu zawitają twoi rodzice, aby popilnować dzieci. Jak łatwe jest dla nich włączenie telewizji satelitarnej i kina domowego?

A co jeśli wystarczyłby im mały pilot z pięcioma przyciskami
i 15 sekund na wyjaśnienie?

Nieograniczone możliwości aplikacji

W swoich rękach masz zawsze pełną kontrolę. Możesz sprawdzić, jaka muzyka gra aktualnie
w poszczególnych pomieszczeniach lub ją wyłączyć oraz dokonać zmian w ustawieniach. Włączyć, wyłączyć, zmienić głośność, przełączyć piosenkę, edytować listę odtwarzania czy przejrzeć całą bibliotekę nagrań – wszystko jest możliwe dzięki aplikacji Loxone Smart Home App.

Przycisk Touch Pure i sterowanie muzyką

Łatwa obsługa

Podobnie jak w przypadku oświetlenia, sterowanie domowym systemem nagłośnienia jest najwygodniejsze poprzez nasze dotykowe przyciski. Łatwo włączysz / wyłączysz system, zwiększysz / zmniejszysz głośność, podwójnym kliknięciem zmienisz źródło.
Pojedynczym kliknięciem możesz jednak zdziałać
o wiele więcej, np. włączyć konsolę do gier i przełączyć telewizor na właściwe wejście.

Ihr Multiroom Audio System kann auch im Alarmfall zur Sicherheit des Hauses beitragen

Bezpieczeństwo w standardzie

Multimedia to nie tylko zabawa. W przypadku alarmu muzyka będzie odtwarzana w całym domu przy pełnej głośności. Dla nieproszonego gościa z pewnością będzie to zaskoczenie w porównaniu do klasycznego alarmu.
O innych nieoczekiwanych zdarzeniach dom powiadomi cię czytając komunikat ostrzegawczy, na przykład,
gdy brama garażu zostanie otwarta, dzieci będą przy basenie lub w kuchni pojawi się dym.

Pobierz bezpłatny magazyn Real Smart Home

Twoje nowe źródło inspiracji i informacji o nowoczesnym życiu nazywa się „Welcome Home” – magazyn Real Smart Home od Loxone. Dostępny w polskiej wersji językowej do pobrania z naszej strony. Zupełnie za darmo.

Przyjemne przebudzenie

Koniec z nieprzyjemnym dźwiękiem budzika. Co powiesz na wolno rosnącą muzykę w połączeniu z porannymi promieniami słońca?

Spersonalizowany
dzwonek do drzwi

Dzwonek oznajmiający przybycie gości może rozbrzmiewać w wybranych pomieszczeniach, a w każdym z nich może mieć inną melodię. W pokoju dziecięcym nie musi być w ogóle słyszalny. Kiedy dzieci pójdą spać, zamiast dzwonka zaczną migać światła,
a na telefon otrzymasz powiadomienie.

Powiadomienia głosowe

Dzięki inteligentnym powiadamianiom głosowym możliwe jest samodzielne tworzenie tekstów, które dom odtworzy w określonych sytuacjach. System multiroom przypomni akustycznie, gdy np. brama garażowa lub okno w piwnicy pozostaną otwarte po zmroku lub o tym, że sauna jest już wystarczająca nagrzana, aby zakosztować w niej relaksu.

Gotowy na większą ilości czasu na przyjemności?

Multiroom audio – indywidualny w każdym pomieszczeniu

Icon No Sound - Deaktiveren Sie wenn nötig den Klingel-Sound im Kinderzimmer

Wyciszenie dzwonka do drzwi

Maluchy już zasnęły? Wystarczy dezaktywować dźwięk dzwonka w pokoju dziecięcym i nikt nie wybudzi ich ze snu.

Icon Touch - Einfache Musiksteuerung via Taster - via Doppelklick oder Dreifachklick gesamten Sound deaktivieren

Opuszczenie pomieszczenia / domu

Dwukrotnym kliknięciem przycisku wyłączysz muzykę w pomieszczeniu, potrójnym – w całym domu.

Icon Alarm-Sound - Stiller Alarm im Multiroom Audio System für ausgewählte Räume

Cichy alarm

Zanim każdego przestraszy głośna muzyka, otrzymasz powiadomienie, które pozwoli ci dezaktywować fałszywy alarm.

Icon Sound - Das Multiroom System begrüßt Sie automatisch mit Ihrer Lieblingsmusik

Automatyczna muzyka

Przy wejściu do pomieszczenia inteligentny dom powita cię ulubioną muzyką lub stacją radiową.

Kinowy nastrój w domu

Przemień swój salon w prywatną salę kinową. Jednym kliknięciem przycisku przygotujesz wszystkich na niesamowity wieczór z filmami. Ściemnione światła, zacienione okna, odtwarzacz, zestaw kina domowego
i telewizor (lub ekran) w trybie gotowości. Jednocześnie możesz dezaktywować dzwonek do drzwi, aby nikt wam nie przeszkadzał.

Pełna kolekcja muzyki – Loxone Music Server

Loxone Music Server to pierwszy system audio multiroom stworzony z myślą o inteligentnych domach. Oprócz szeregu użytecznych funkcji gwarantuje także niezapomniane doświadczenia muzyczne. Przesyłaj strumieniowo muzykę za pomocą Airplay, odtwarzaj aż z 20 różnych źródeł, korzystaj z integracji usług internetowych
i nielimitowanej pojemności na własną muzykę w najlepszej jakości.

Inteligentna współpraca technologii

W inteligentnym domu Loxone wszystkie komponenty, od audio po zabezpieczenia, ze sobą współpracują. Dzięki temu działają o wiele wydajniej, mają więcej możliwości, a ty nie musisz poświęcać im tyle uwagi.

Przekrój inteligentnego domu

Porozmawiajmy o twoim inteligentnym domu

Przekonaliśmy cię? Porozmawiajmy więc wspólnie o twoim inteligentnym domu! Odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące życia w Loxone Smart Home i pomożemy znaleźć idealnego partnera Loxone do jego realizacji.