Pierwszy dom pokazowy Loxone w Europie otwarty dla publiczności


14. lutego 2019 in Referencje

Życia z autopilotem trzeba wypróbować na własnej skórze. W przeciwnym razie jest to jak opisywanie udziału w wyścigach samochodowych – kto tego nie doświadczył, nie zrozumie. Kładziemy duży nacisk na możliwość poznania różnicy pomiędzy zwykłym, a inteligentnym życiem i z dumą ogłaszamy otwarcie pierwszego domu pokazowego z autopilotem w Europie. Showhome znajduje się w mieście Kollerschlag w Austrii. Chodźmy zobaczyć, jak prezentuje się w środku.

Autopilot jest kluczową wartością dodaną Loxone. To nas wyróżnia. Naprawdę inteligentny dom oznacza dla nas,
że rzeczy, których nie musimy albo nie możemy zrobić sami, wykona za nas Loxone. Żaluzje wiedzą, kiedy mają się opuścić, ogrzewanie wie, kiedy ma się włączyć, światła wiedzą kiedy i jak świecić, i tak dalej.

showhome w ciągu dnia

ŻYCIE Z AUTOPILOTEM

PRZEDSTAWIAMY PIERWSZY EUROPEJSKI SHOWHOME

„Nasz najlepszy pomysł – życie z autopilotem – trudno opisać słowami. Sami musicie doświadczyć, jak to jest,
gdy pracują za was tuziny ukrytych rąk i domowa inteligencja. Mówimy o prawdziwym komforcie,
a nie o zbędnych gadżetach i ozdobach. 

Dziś możemy wam wreszcie zaprezentować dom z autopilotem z pełnym potencjałem. Właśnie w tym celu zbudowaliśmy pierwszy europejski showhome w austriackim mieście Kollerschlag. Jego drzwi są otwarte dla każdego, kto chce poznać naprawdę inteligentny dom.“ 

MARTIN ÖLLER & THOMAS MOSER

ZAŁOŻYCIELE LOXONE

podpisy
założyciele Loxone z psem przed showhome

INTELIGENTNY DOM UŁATWIA ŻYCIA

Przynajmniej ten z systemem Loxone. Dzięki autopilotowi twój dom postara się o wiele zadań, o których ty nie będziesz musiał już pamiętać. Oszczędzi ci wiele czasu i pracy. W dalszym ciągu będziesz jednak mieć pełną kontrolę nad swoim domem, a jego sterowanie będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

starszy pan w domu dotyka przycisku na ścianie

ODPOCZYNEK I PRZYJEMNE CHWILE

Centrum showhome stanowi stylowy salon. Przyjemną atmosferę zapewnia tu relaksująca muzyka płynąca
z ukrytych głośników i nastrojowe oświetlenie. Podobnie jak w kuchni lub w jadalni, wszystko włącza się przy wejściu do pomieszczenia. Autopilot zapewnia idealną temperaturę i wilgotność w całym domu. Projektanci zadbali
o perfekcyjne połączenie elementów wyposażenia wnętrza i scen świetlnych.

Wystarczy dotknąć przycisku, aby przemienić pomieszczenie w idealne miejsce do czytania, oglądania filmu lub na imprezę ze znajomymi.

POMAGA I OSZCZĘDZA CZAS

Podczas gotowania w kuchni docenisz dobre oświetlenie z różnych źródeł. Na kolację możesz zażyczysz sobie jednak romantyczną atmosferę. Showhome pokazuje różne zastosowania scen świetlnych, które łączą pracę kilku źródeł światła i sterowania systemem zacieniania. Autopilot zajmie się zacienianiem, nawet jeśli żadna scena nie jest aktywna. Opuści żaluzje, aby zapobiec przegrzaniu pomieszczenia lub podniesie, aby zabezpieczyć je przed silnym wiatrem. Dzięki informacjom z czujników, Loxone zawsze wie, co ma robić.

blat kuchenny z deską do krojenia, jedzeniem i winem

W KAMIENIU RZEŹBIONE

Jednym z najciekawszych dodatków,
które przygotowaliśmy w showhome, jest przycisk dotykowy umieszczony w blacie kuchennym. Mokre lub brudne ręce nie przeszkodzą ci w przełączeniu stacji radiowej. Na kamiennym blacie widnieje wyryty zarys przycisku Loxone Touch. Nieumyślne użycie przycisku uniemożliwia przycisk aktywacyjny, który należy wcisnąć w pierwszej kolejności.

ZDROWY SEN

W sypialni powita cię muzyka, delikatne oświetlenie i przyjemna temperatura. Naciśnięciem przycisku znajdującego się bezpośrednio przy łóżku aktywujesz tryb nocny lub włączysz oświetlenie przystosowane do czytania. Jeśli czujnik umieszczony pod łóżkiem odnotuje ruch w trybie nocnym, przytłumione światło LED pomoże ci bezpiecznie znaleźć drogę do łazienki, nie oślepiając cię ani nie budząc twojego partnera. Autopilot dba o komfortową temperaturę
i wentylację w nocy, a rano powoli cię rozbudza, podnosząc rolety i włączając twoją ulubioną muzykę we właściwym czasie.

sypialnia w showhome
pokój dla gości w showhome

Przyjemne przebudzenie

Autopilot Loxone budzi cię z wyczuciem, odsłaniając okna i ustawiając idealną temperaturę do wstawania.

łazienka w showhome

Inteligentna łazienka

Dlaczego miałbyś szukać włącznika za każdym razem, kiedy idziesz umyć ręcę lub zastanawiać się, czy na pewno wyłączyłeś światło po wyjściu z łazienki? Czy nie byłoby lepiej, gdyby łazienka sama się tym zajęła
i jeszcze do tego puściła ci radio?

impreza na tarasie w showhome

NA LETNIE WIECZORY

Inteligentny dom zapewni ci idealne oświetlenie tarasu na letnie grillowanie ze znajomymi. Żaluzje,
które w przeciwnym razie byłyby opuszczone w celu zachowania prywatności, pozostaną w górze. Muzyka przełączy się na głośniki zewnętrzne.

DOMOWE WELLNESS

Kontrolowanie sauny nigdy nie było łatwiejsze. Wystarczy przyłożyć klucz magnetyczny. Dopóki jest na swoim miejscu, sauna jest aktywna. Bardziej zaawansowane ustawienia są dostępne w aplikacji.
O gotowej saunie showhome powiadomi cię przez głośniki lub powiadomieniem na telefon komórkowy. Temperaturę, oświetlenie i muzykę ustawisz sobie wcześniej i zapiszesz jako scenę.

sauna w showhome

SCENY ŚWIETLNE

Czasy, w których mieliśmy tylko jedno światło w każdym pomieszczeniu, już dawno minęły. Showhome pokazuje,
jak proste jest nadanie każdemu pomieszczeniu innego wyglądu za pomocą różnych źródeł światła. Klimatyczne oświetlenie w trakcie kolacji, delikatne światło pośrednie do oglądania telewizji, mocne białe światło do pracy, kolorowe na imprezę. Sceny wystarczy ustawić tylko raz, a następnie pozostaną już do twojej dyspozycji.

A tak na marginesie, czy wiesz, że fioletowe światło zwiększa koncentrację? Co powiesz na scenę „nauka”?

IDEALNA TEMPERATURA

Autopilot dba o idealną temperaturę w całym domu pokazowym. W nocy temperatura spada, a rano znowu rośnie, aby przyjemnie się nam wstawało. Jeśli nikogo nie ma w domu, włączy się tryb oszczędzania energii.
Wyłączy, jeśli zmienisz zdanie i zostaniesz w domu. Każde pomieszczenie może mieć inne ustawienia. Na saunę poczekasz w relaksującej temperaturze 23°C. Więcej informacji >>

ZAWSZE ŚWIEŻE POWIETRZE

W naszym showhome dzięki autopilotowi zawsze mamy świeże powietrze. Centralny system wentylacji dba o jego sprawną wymianę biorąc pod uwagę częstotliwość ruchu w różnych pomieszczeniach.

BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM

Inteligentny alarm ostrzeże wszystkich domowników o zagrożeniu na czas. Nawet jeśli akurat będą poza domem.

Ikona pożar

Alarm przeciwpożarowy

W przypadku pożaru alarm ostrzeże wszystkie osoby w domu i podniesie żaluzje, otwierając drogi ewakuacyjne. Jeśli nie ma cię w domu, otrzymasz powiadomienie na telefon.

Ikona alarm

Włamanie

Złodzieje nie mają szans przeciwko showhome. Jeśli w przeciągu konkretnego okresu czasu czujniki w domu nie odnotują żadnego ruchu, alarm włączy się automatycznie. W przypadku włamania dom nawiąże połączenie awaryjne, zacznie migać światłami i włączy muzykę o maksymalnej głośności.

Ikona zasilanie

Awaria zasilania

W domu pokazowym nie mieszka nikt na stałe, dlatego wszystkie urządzenia są zdalnie monitorowane pod kątem awarii zasilania. O przerwie w dostawue prądu również wiemy od razu.

Ikona woda

Wyciek wody

W celu ochrony przed uszkodzeniami spowodowanymi wodą, showhome jest wyposażony w czujniki, które w przypadku wycieku odcięłyby dopływ wody w pomieszczeniu technicznym. O zajściu dowiemy się natychmiast za pomocą powiadomienia na telefon.

SHOWHOME, OTWÓRZ SIĘ

Za pomocą klucza elektronicznego (iButton) możemy wpuścić gości do poszczególnych pomieszczeń. Po przyłożeniu klucza do czytnika przy drzwiach frontowych, odpowiednie zamki zostaną otwarte,
a alarm dezaktywowany.

Poprzez interkom możesz komunikować się z osobą stojącą przy drzwiach wejściowych z różnych pomieszczeń. Oprócz tego, że słyszysz jej głos, widzisz również obraz z wbudowanej kamerki. Jeśli pomieszczenie jest w trybie nocnym, dzwonek nie będzie już aktywny, abyś mógł spokojnie spać. Wizerunek osoby dzwoniącej do drzwi zobaczysz również w aplikacji mobilnej, przez którą możesz od razu otworzyć drzwi.

ładowanie auta elektrycznego

INTELIGENTNA OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII

Autopilot stara się również o efektywne zarządzanie energią. Wytwarzanie własnej energii jest szczególnie korzystne, gdy samemu się ją później wykorzystuje.
W przypadku nadwyżki energii, inteligentny dom naładuje samochód elektryczny, a w przypadku niedoboru, opóźni uruchomienie pralki czy zmywarki. System fotowoltaiczny w showhome posiada akumulatory Fronius, które umożliwiają ładowanie pojazdu elektrycznego za darmo z nadwyżki energii zgromadzonej w ciągu dnia, kiedy nikt nie był w domu.

Przy okazji: nasza stacja ładująca jest publicznie dostępna.

PARAMETRY I KOSZTY

LOKALIZACJA Kollerschlag, Austria
OTWARCIE 15 czerwca 2016r.
CZAS TRWANIA BUDOWY 9 miesięcy
POWIERZCHNIA MIESZKALNA 262m2
LICZBA POMIESZCZEŃ 9; z czego 5 dla gości
KONSTRUKCJA Żelbeton i drewno
KLASA ENERGETYCZNA A
KOSZT 700 000 EUR
STEROWANIE DOMEM Loxone

showhome pod lupą

Wykorzystane technologie:

OGRZEWANIE: Pompa ciepła M-Tec WPD412 z głębokim odwiertem CO2 ZABEZPIECZENIA: Inteligentny alarm, czujniki pożarowe
i dymu
DYSTRYBUCJA CIEPŁA: Ogrzewanie podłogowe MULTIROOM AUDIO: Loxone Music Server
SYSTEM PV: 5 kWp na dachu (Moduł Luxor 250P) WENTYLACJA: Enervent LTR-3 eco EDE
FALOWNIKI: Fronius Symo Hybrid 5.0-3M STACJA ŁADOWANIA: Keba KeContact P20 Wallbox
AKUMULATORY: Fronius Solar Battery 4.5 SYSTEM ZACIENIANIA: Geiger Antriebstechnik
OŚWIETLENIE: Loxone – 100% LED SAUNA: Fińska z parownikiem

KOMPONENTY LOXONE

 • 1 × Miniserver
 • 1 × Extension
 • 4 × Relay Extension
 • 1 × Air Base Extension
 • 2 × DMX Extension
 • 54 × RGBW 24 V Dimmer DMX
 • 7 × 1-Wire Extension
 • 1 × Dimmer Extension
 • 1 × Modbus Extension
 • 2 × 3-fazowy licznik energii Modbus
 • 1 × Tree Extension
 • 35 × siłownik Tree

 • 8 × Touch Tree
 • 14 × Touch pure Tree
 • 3 × Czujnik ruchu Tree antracytowy
 • 32 × Czujnik ruchu Tree biały
 • 2 × Touch pure Air biały
 • 10 × Czujnik ruchu Air antracytowy
 • 9 × Czujnik ruchu Air biały
 • 1 × Intercom XL
 • 1 × Intercom Box
 • 1 × Music Server 20 stref
 • 3 × Wzmacniacz
 • 11 × Czujnik dymu Air

 • 25 × Głośnik Loxone Speaker
 • 25 × Skrzynka do wbudowania głośnika Loxone Speaker
 • 48 × Spot LED WW
 • 18 × Spot LED RGBW
 • 28 × Taśma RGBW LED IP20 5 m
 • 1 × Czujnik wiatru + konsola
 • 1 × Klucz elektroniczny iButton outdoor
 • 5 × Klucz elektroniczny iButton indoor
 • 1 × Czujnik temperatury
  i wilgotności do sauny
 • 5 × Czujnik temperatury 1-Wire
 • 11 × Czujnik temperatury 1-Wire tulejowy
 • 1 000 m Kabel Cat7 

PARTNERZY PROJEKTU

Poniższe firmy odegrały ważną rolę w realizacji projektu pierwszego europejskiego showhome. Dzięki ich współpracy udało nam się stworzyć prawdziwy klejnot, dlatego chcielibyśmy im tutaj podziękować.

Kumpfmüller Bau GmbH & Co KG: Konstruktor, drewno, elewacja

Strasser Steine GmbH: Kuchnia

Johann Nösslböck GmbHTapicerka, łóźka, dodatki do sypialni 

Schlotterer Sonnenschutz Systeme GmbH: Systemy zacieniania

M-TEC Energie.Innovativ GmbHOgrzewanie, wentylacja, fotowoltaika

LEIBEZ Interieur Design E.U.Planowanie, projektowanie

Fronius International GmbHFalowniki, akumulatory

Internorm International GmbHOkna, portale, wentylacja

Gerhard GEIGER GmbH & Co. KG: Napęd systemu zacieniania

POZOSTALI DOSTAWCY

Holz Fesl GmbH
www.fesl.at

Malerei Pernauer
www.pernauer.at

Tischlerei Wuschko GmbH
www.wuschko.at

Fliesen Gerald
www.fliesen-gerald.com

Sauna Gahleitner
www.gahleitner-holz.at

Eisner Stiegen
www.eisner-stiegen.at

Grabner Metalltechnik GmbH
www.grabner-schlosser.at

Breuer GmbH
www.spenglerei-breuer.at

Josko Aumüller-Stadler OG
www.fensterzentrum.com

Raumausstattung Schaubschläger
www.schaubschlaeger.at

Glas Haider
www.glashaider.at

Gartenkult
www.gartenkult.at

Schlosserei Kartusch
Wizytówka firmy

Wolfgang Höglinger Mediendesign
www.wolfganghoeglinger.at