Nowość: Config & App 14.4

Emanuela Weiss
27. września 2023 in Technologie

Produktowy Oktoberfest Loxone otwiera nowa wersja naszego darmowego oprogramowania Loxone Config i aplikacji, która zawiera kilka nowości, na które z pewnością czekało wielu użytkowników.

Wejścia Modbus o wysokiej wydajności: 
Dzięki nowym wysokowydajnym wejściom Modbus można teraz ustawić minimalny interwał zapytań do 0,1 s przy dwóch wejściach Modbus na urządzenie. Ogólnie rzecz biorąc, minimalny interwał zapytań został zmniejszony z 5s do 1s. Nowoczesne zarządzanie energią wymaga bardzo szybkiego reagowania na zmiany wydajności, aby na przykład uniknąć szczytów obciążenia. Przykładem może być stacja ładowania samochodów elektrycznych, w którym jednocześnie działa kilka Wallboxów i wymagana jest szybka reakcja, aby nie przekroczyć maksymalnej wydajności. Produkty Air – Modbus Air i Wallbox Air – są wyłączone z tej funkcji.

Historia sterowania:
Automatyka domowa i budynkowa Loxone wykorzystuje doświadczenie zdobyte w tysiącach projektów oraz opracowaną na tej podstawie logikę bloków funkcyjnych. Dzięki temu automatyzowane są takie elementy jak oświetlenie, zacienienie i klimatyzacja. Budynek myśli samodzielnie, uczy się niezależnie i podejmuje decyzje. Aby móc jeszcze lepiej zrozumieć te decyzje, w nowej wersji Config i aplikacji dostępna jest historia sterowania. W przypadku bloków sterowania oświetleniem, automatycznego zacieniania i inteligentnego regulatora pomieszczeniowego pokazuje ona, dlaczego na przykład oświetlenie jest włączone, dlaczego zacienienie jest aktywne lub dlaczego obecnie odbywa się ogrzewanie lub chłodzenie. Po ponownym uruchomieniu Miniservera historia jest resetowana.

Trust Link:
Trust umożliwia współdzielenie użytkowników, ich uwierzytelnień i uprawnień dostępu na różnych Miniserverach. Przełączanie się między tymi Miniserverami staje się jeszcze wygodniejsze dzięki nowemu Loxone Config, ponieważ nie trzeba już wprowadzać hasła. Warunkiem jest to, że dany użytkownik ma również uprawnienia do wizualizacji w aplikacji Loxone odpowiedniego Miniservera w Trust. Jednym z przykładów wykorzystania tej funkcji w Loxone Campus jest na przykład to, że recepcja może szybko i łatwo uzyskać dostęp do Miniserverów w pokojach hotelowych.

Health Check:
Dostępna jest również nowa funkcja Health Check, która łączy funkcje diagnostyki Tree, Link i Air. Te mogą być jednak nadal przeprowadzane niezależnie.

Prosta diagnostyka i przegląd statusów urządzeń i systemu, a także sugestie rozwiązań problemów zawsze były nieodłącznymi funkcjami Loxone Config. Znacznie upraszczają one codzienną pracę naszych partnerów. Na przykład, gdy projekt zostanie zakończony, a ty jako instalator opuścisz plac budowy, wystarczy, że uruchomisz funkcję Health Check i natychmiast zobaczysz, czy wszystko działa jak należy, czy też pojawiły się jakieś problemy.

Pozostałe nowe funkcje:
W nowym Loxone Config i aplikacji dostępne są również inne nowe funkcje, takie jak dodatkowe pola w zarządzaniu użytkownikami, w których można wprowadzać własne informacje, takie jak stanowisko użytkownika, obszar odpowiedzialności lub rola. Co tylko chcesz. Ponadto sterownik klimatu można teraz wyłączyć za pośrednictwem aplikacji, jeśli nie chcesz ogrzewania lub chłodzenia, a eksperymentalna integracja standardu Matter trafiła teraz z wersji beta do wersji oficjalnej. W jaki sposób można eksperymentować z implementacją Matter szczegółowo wyjaśniamy na naszym blogu.

Oczywiście w Loxone Config i aplikacji wprowadziliśmy też szereg poprawek błędów i ulepszeń, aby zapewnić jeszcze większą stabilność i wydajność.

Dowiedz się więcej

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu lub zostań partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A

Bezpłatna wycena projektu

Planuję zrealizować mój projekt z Loxone i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A

Program partnerski Loxone

Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.