Odporny na przyszłość: czy Miniserver zostanie z nami na zawsze?

Emanuela Weiss
20. listopada 2023 in Technologie

Przy planowaniu wymarzonego domu zwykle usiłujemy wyważyć dwa aspekty: nasz budżet i długość życia wybranych elementów. Inteligentna automatyka budynkowa jest wciąż relatywnie nowym produktem na rynku, co u wielu potencjalnych nabywców powoduje pytanie: na ile przyszłościowe jest to rozwiązanie? Pozwólcie, że pokażemy wam, dlaczego miłość do Miniservera będzie trwać po grób!

Jeden mózg = jeden Miniserver

Architekturę systemu Loxone często porównujemy do człowieka, najbardziej perfekcyjnego systemu stworzonego do tej pory – jeden mózg kontroluje wszystkie pozostałe elementy. Miniserver pełni właśnie rolę mózgu – zbiera i analizuje informacje przekazywane przez czujniki i właściwie dopasowuje funkcjonowanie poszczególnych komponentów do warunków atmosferycznych, klimatu wewnętrznego, indywidualnych potrzeb czy sytuacji niestandardowych.

Rozwiązanie składające się z wielu różnych podsystemów nigdy nie będzie działało tak sprawnie i kompleksowo. Niemożliwe jest osiągnięcie synergii na tak wysokim poziomie, nawet ze sprzętem najwyższej klasy. Przykładowo, jeśli przy wysokiej temperaturze i dużym nasłonecznieniu nie zostaną automatycznie opuszczone rolety, zamknięte okna i opcjonalnie dodatkowo włączona klimatyzacja, nie osiągniemy pożądanego klimatu wewnętrznego. Jeśli posiadamy klimatyzację, która sama się uruchomi po przekroczeniu predefiniowanej temperatury, ale okna pozostaną otwarte, a żar słoneczny będzie wlewał się przez odsłonięte okna, jedyne, co osiągamy to wysokie rachunki za energię. Bez wątpienia łatwiej jest przypilnować działanie jednego urządzenia, niż kilku jednostek centralnych odizolowanych rozwiązań. W końcu czym mniej elementów, tym mniej może się zepsuć.

Made in Europe

Made in Europe to jakość na długie lata

Komponenty i systemy to wciąż technika, która jest narażona na awarie. Jest jednak różnica, czy wystąpią one od razu i wymuszą kosztowną naprawę lub wymianę czy ograniczą się do drobnostek po latach cieszenia się niezawodnym funkcjonowaniem systemu. Niedawno zgłosił się do nas klient, który po siedmiu latach doświadczył pierwszego problemu dotyczącego Loxone. Okazało się, że winna była przepełniona karta SD, a problem został rozwiązany w mgnieniu oka.

Loxone ma na koncie ponad 250 000 instalacji na całym świecie – zaufanie naszych klientów i instalatorów, którzy z czystym sumieniem polecają nasze rozwiązanie kolejnym zainteresowanym przemawia samo za siebie. Jeśli Miniserver okazałaby się awaryjnym niewypałem, na pewno poszlibyśmy w innym kierunku (i nasi partnerzy również). Co więcej, rozwiązanie Loxone z pełnym powodzeniem działa w szpitalach i innych miejscach, gdzie awarie są bardzo niepożądane.

Bezpieczeństwo danych

Brak internetu? Mniej awarii!

Jako że Loxone nie działa w oparciu o połączenie sieciowe, nie ma zagrożenia w postaci przerwie w działaniu systemu w razie problemów z internetem (więcej pisaliśmy o tym tutaj). Jeśli natomiast wystąpi awaria sieci energetycznej, ekosystem Loxone wraca do życia w przeciągu sekund, podczas gdy inne rozwiązania czekają na restart routera. Niemniej ważny jest również aspekt bezpieczeństwa danych – w dobie powszechnych wycieków danych i desperackich prób rządzących zabezpieczenia ich, Loxone znalazł najprostsze, a zarazem najlepsze rozwiązanie. Brak chmury oznacza, że twoje dane pozostają na twoim Miniserverze i nigdzie więcej. Loxone zapewnia bezpieczeństwo w każdym znaczeniu tego słowa!

W przypadku większych instalacji, gdzie wykorzystywanych jest kilka Miniserverów, również nie ma co obawiać się awarii. Mogą być one skonfigurowane jako Client/Gateway, dzięki czemu tylko dotknięty błędami Miniserver wypada z użytku, reszta działa jak zawsze.

Gwarancja niezawodności

Cały przemysł oparty jest na sterownikach PLC. Zawdzięczamy im optymalizację niezliczonych operacji, które sprawiają, że świat jest wydajniejszy niż kiedykolwiek pod względem produkcji, dostaw, bezpieczeństwa i wielu innych aspektów. Sterowniki PLC odpowiadają za kontrolę niezwykle złożonych systemów – ciepłowni, wymienników ciepła itd. Miniserver jest oparty na tym samym standardzie, z tą różnicą, że jest odpowiednio dostosowany do kontroli automatyki domowej. Awarie w przemyśle kosztują niewyobrażalne pieniądze, dlatego też celem jest ich wyeliminowanie. Loxone sprawia, że jest to możliwe na każdym polu – zarówno w domu jednorodzinnym, jak i hali produkcyjnej.

Nic nie jest dane nam na zawsze, ale z właściwymi informacjami jesteśmy w stanie podjąć decyzje, które nam się bardziej opłacają. Tak jak w przypadku zakupu samochodu pewne marki mają lepszą reputację pod względem długości życia i awaryjności auta, tak samo w przypadku automatyki budynkowej mamy wybór pomiędzy dobrymi i świetnymi rozwiązaniami. System, który działa jako jeden inteligentny organizm, jest prosty w instalacji i użytkowaniu oraz cechuje się rekordowo niską awaryjnością. Czy jest to coś, co cię przekonuje?

Co dalej?

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu automatyki do twojego budynku lub zostań instalatorem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A

Bezpłatna wycena projektu

Planuję zrealizować mój projekt z Loxone i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A

Program partnerski Loxone

Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.