Inteligentne mieszkanie w Grzybowie


18. marca 2022 in Referencje

Grzybowo to popularna wśród wczasowiczów miejscowość letniskowa, położona zaledwie 300 metrów od brzegu morza. Spośród licznych pensjonatów i hoteli wyróżnia się wyposażony w system automatyki ośrodek Balteus, o którym pisaliśmy wcześniej na naszym blogu. Jednak na inteligentne rozwiązania nie decydują się tylko właściciele dużych kurortów. W Grzybowie powstał również prywatny apartament wykonany w standardzie Loxone.

Bezpieczeństwo
przede wszystkim

Właścicielka inteligentnego mieszkania w Grzybowie ceni sobie komfort i wygodę. Jednak realizując swój projekt zwróciła uwagę na jeszcze jedną bardzo ważną rzecz – bezpieczeństwo. Dzięki Loxone ma wszystko pod kontrolą.

Przed wejściem do lokalu została zainstalowana klawiatura kodowa NFC, która otwiera drzwi i rozbraja alarm. Aby uzyskać dostęp, wystarczy przyłożyć specjalny breloczek lub zadać kod cyfrowy.

Czujnik wody umieszczony w łazience ostrzega przed wyciekami wody. Niewielkie, bezprzewodowe, urządzenie można umieścić w dowolnym miejscu, np. pod pralką. W momencie, kiedy czujnik wykryję wodę, inteligentny system automatycznie odcina dopływ wody, aby zapobiec większym szkodom. Zintegrowany system audio powiadomi właścicielkę o zdarzeniu, odtwarzając komunikat głosowy przez głośniki.

Fakty

Lokalizacja:
Grzybowo k. Kołobrzegu


Partner Loxone:
AKMILUS Smart Home


Funkcje Loxone:
automatyczne ogrzewanie i klimatyzacja, oświetlenie, zabezpieczenia, podlewanie trawnika, audio, dostęp, zacienianie

Komfortowe warunki w domu

Na sufitach zostały umieszczone czujniki obecności. Zbierane przez nie informacje służą do precyzyjnego sterowania oświetleniem, ogrzewaniem, muzyką i systemem bezpieczeństwa. Wszystko po to, aby zapewnić właścicielce mieszkania jak największy komfort. Za działanie klimatyzacji oraz telewizora odpowiada dyskretnie umieszczony IR Control Air, który wysyła i odbiera sygnały w podczerwieni.

Czujnik obecności Loxone na suficie
IR Control Air przy telewizorze

System ogrzewania aktywnie współpracuje z zacienianiem. Loxone bierze pod uwagę temperaturę w pomieszczeniu, pogodę oraz położenie słońca, a następnie wybiera bardziej ekonomiczną formę ogrzewania. W słoneczny dzień w pierwszej kolejności wykorzystuje naturalne ciepło.

Oświetlenie działa na podstawie obecności w danym pokoju, dzięki czemu światła nigdy nie zostaną włączone bez celu przez dłuższy czas. Oświetlenie inaczej zachowuje się w dzień, a inaczej w nocy. Tryb nocny charakteryzuje się delikatnym, przytłumionym światłem, które nikogo nie rozbudzi. Wystarczy jednak, aby doprowadzić domownika do celu i z powrotem do łóżka.

Sterowanie – automatyka i przyciski Touch

Wszystkie wspomniane funkcje działają automatycznie, w tle. Na co dzień właścicielka nie musi o nich nawet myśleć. W każdej chwili może jednak przejąć kontrolę nad automatyką i skorzystać z przycisku Touch umieszczonego na ścianie. Pięć obszarów dotykowych pozwala na sterowanie oświetleniem, muzyką i zacienianiem. Przyciski posiadają również wbudowany czujnik temperatury i wilgotności, który dodatkowo przyczynia się do utrzymania komfortowych warunków w mieszkaniu.

Klientce wyjątkowo przypadł do gustu inny rodzaj przycisku – Touch Surface umieszczony w powierzchni blatu kuchennego. Oferuje on te same funkcje, co naścienny Touch, ale można go zamontować na kamieniu, drewnie, ceramice lub szkle. Bez obaw można z niego korzystać mokrymi rękami w trakcie gotowania lub podczas kąpieli, jeśli zdecydujemy się go umieścić w łazience.

Biały przycisk Touch na ścianie
Touch Surface w kamiennym blacie

Zawsze zielony ogród

Inteligentny apartament w Grzybowie posiada również ogród. Otwierając drzwi tarasowe, żaluzje same się podnoszą i pozwalają wyjść na zewnątrz. Podlewanie trawnika również zostało zrealizowane za pomocą Loxone. Usługa Weather Service przekazuje dokładne dane pogodowe i prognozy dla określonej lokacji do systemu, który dzięki temu wie, czy warto uruchomić podlewanie, czy lepiej poczekać na nadchodzący deszcz.

Partner Loxone:
AKMILUS Smart Home

Projekt automatyzacji mieszkania w Grzybowie nie powstałby bez zaangażowania i pasji naszego Gold Partnera. Firma AKMILUS Smart Home z Kołobrzegu ma na swoim koncie już wiele projektów – zarówno prywatnych mieszkań i domów, jak i dużych obiektów komercyjnych oraz ośrodków wypoczynkowych. Na naszym blogu pisaliśmy między innymi o Balteus Boutique Apartments i Przylądku Marzeń w województwie zachodniopomorskim.

Akmilus Smart Home przed hotelem Balteus

Dowiedz się więcej

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu lub zostań partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A
Bezpłatna wycena projektu

Planuję zrealizować mój projekt z Loxone
i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A
Program partnerski Loxone

Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.