Balteus – inteligentne apartamenty nad Bałtykiem


28. stycznia 2022 in Referencje
Balteus Boutique Apartments to nowoczesny ośrodek wpisany w malowniczą scenerię nadmorskiego krajobrazu. Na relaksujący wypoczynek ma duży wpływ system automatyki Loxone, który dba o komfortową temperaturę w apartamentach oraz zapewnia prostą obsługę instalacji – zarówno dla właściciela, jak i gości.

Optymalizacja kosztów ogrzewania

Ogrzewanie jest jednym z największych wydatków, jakie musi ponieść właściciel hotelu. Odpowiednio sterowana instalacja grzewcza może jednak zapewnić niskie koszty ogrzewania w ośrodku oraz zadbać o komfort jego pracowników i klientów. W tej roli świetnie sprawdzi się system Loxone, na który właściciel apartamentów Balteus również trafił na etapie projektowania ogrzewania. Na podstawie informacji o zapotrzebowaniu na ciepło, sterowane są piece gazowe pracujące w układzie kaskadowym.

Efektem wykorzystania automatyki do sterowania temperaturą w budynku są niskie koszty, komfortowe warunki w pomieszczeniach oraz oszczędność energii przy otwartych oknach. Czujniki otwarcia okna w połączeniu z głowicami Loxone gwarantują wyłączenie ogrzewania w momencie wietrzenia pokoju.

Fakty

Lokalizacja:
Grzybowo k. Kołobrzegu


Powierzchnia:
1200 m²


Nazwa obiektu:
Balteus Boutique Apartments


Projektant:
MC Projekt Magdalena Chmielewska


Aranżacja wnętrz:
LOOKAstudio


Partner Loxone:
AKMILUS Smart Home


Funkcje Loxone:
automatyczne ogrzewanie, oświetlenie, zabezpieczenia budynku

Oświetlenie pokoi i części wspólnych

Oprócz automatycznego ogrzewania, w hotelu Balteus znajduje się również rozbudowany system oświetlenia. Na korytarzach i w częściach wspólnych zostały zainstalowane czujniki obecności Loxone, które automatycznie kontrolują oświetlenie. W pokojach dla gości, zamiast szeregu różnych włączników, widnieją pojedyncze przyciski, które służą do sterowania oświetleniem. Goście cenią sobie prostotę rozwiązania i są zaskoczeni, że za pomocą jednego przycisku można przełączać między kilkoma różnymi scenami świetlnymi. Loxone jest również odpowiedzialny za sterowanie oświetleniem na zewnątrz budynku.

NFC Code Touch i Touch w Balteus
Czujnik obecności Loxone w Balteus
Głowica Loxone w Balteus

Inteligentne funkcje w recepcji

Loxone nie tylko umila pobyt klientom, ale również wspiera pracowników i właściciela obiektu w prowadzeniu hotelu. Aplikacja Loxone pozwala na sprawdzenie stanu zajętości pokoi na podstawie informacji z hotelowego czytnika kart. Dzięki temu sprzątanie odbywa się bez zakłócania spokoju gości. Informacje o obecności w apartamentach są również wykorzystywane do optymalizacji kosztów ogrzewania i energii elektrycznej. Na recepcji znajduje się również klawiatura kodowa NFC Code Touch do sterowania systemem alarmowym.

Aplikacja Loxone w recepcji Balteus

„W systemie Loxone najbardziej cenię sobie to, że mam spięte kilka technologii w jednym miejscu i wszystko mogę sobie podejrzeć w prostej aplikacji w telefonie. Na bieżąco wiem, co dzieje się w moim budynku, nie będąc w nim fizycznie.”

Grzegorz Augustyniak

Właściciel, Balteus Boutique Apartments

Partner Loxone:
AKMILUS Smart Home

Instalację systemu Loxone w hotelu Balteus przeprowadziła firma AKMILUS Smart Home – Gold Partner Loxone. Właściciel ośrodka jest zadowolony ze współpracy i chwali sobie rzetelne i profesjonalne podejście do powierzonych zadań oraz sumienne wywiązywanie się z obietnic i harmonogramu. AKMILUS realizuje z powodzeniem nawet najbardziej wyszukane projekty i ma na swoim koncie automatyzację wielu dużych obiektów.

Akmilus Smart Home przed hotelem Balteus

Apartamenty Balteus od środka

Butikowy apartamentowiec rozpoczął działalność w lipcu 2021 roku. Goście mogą dokonać rezerwacji w apartamentach jedno i dwupokojowych o różnych standardach wyposażenia. W przyszłości właściciel hotelu planuje budowę sauny zewnętrznej ze sterowaniem Loxone. Spójrzmy, jak prezentują się pokoje od środka.

Salon w apartamencie Balteus
Aneks kuchenny w apartamencie Balteus
Sypialnia w apartamencie Balteus
Sypialnia w apartamencie Balteus
Apartamenty Balteus w Grzybowie
Apartamenty Balteus znajdują się 200 metrów od bałtyckiej plaży

(c) Autor zdjęć: Anielso Photo & Movie

Dowiedz się więcej

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu lub zostań partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A
Bezpłatna wycena projektu

Planuję zrealizować mój projekt z Loxone
i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A
Program partnerski Loxone

Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.