Apartament zautomatyzowany w 100% dzięki technologii Loxone Air


12. stycznia 2023 in Referencje

Często od pierwszych kresek stawianych na naszym projekcie wiemy, czego oczekujemy od wymarzonego domu i możemy odpowiednio zaplanować całą technologię budynku. Zdarza się jednak, że przeceniamy pewne rozwiązania lub odkrywamy je dopiero w momencie zaawansowanych lub nawet zakończonych prac. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy skazani na przestarzałe rozwiązania. W tym apartamencie w Krakowie system Loxone stanowi wisienkę na torcie, zrealizowaną dzięki wszechstronności technologii Loxone Air.

Wybór padł na bezprzewodową instalację

Inwestor tworzący wymarzone mieszkanie w stylu industrialnym zwrócił się do Gold Partnera Loxone, firmy ControlMe, na bardzo zaawansowanym etapie prac. W obiekcie stawiano już kropkę nad i, kiedy postanowiono zaimplementować inteligentną automatykę domową Loxone. Inwestora przekonała prostota obsługi i wszechstronność systemu, a możliwość zastosowania technologii bezprzewodowej bez konieczności zaczynania wszystkiego od początku była dokładnie tym, czego ten projekt potrzebował.

Salon w inteligentnym mieszkaniu
Oświetlenie w sypialni

Oświetlenie

Mieszkanie z takim charakterem jak to potrzebuje właściwego oświetlenia, które podkreśli nieco tajemniczy, industrialny charakter. Stworzono sceny świetlne dla szerokiego wachlarza okazji, wykorzystując oświetlenie ściemnialne i LED. Dzięki temu otrzymujemy, np. scenę kino, która włącza nastrojowe, przyciemnione światło, opuszcza rolety, a towarzyszy temu aktywacja projektora i systemu audio. Przy wejściu do domu oświetlenie włącza się automatycznie w zależności od pory dnia, nie marnując bez potrzeby prądu, jeśli jest jasno. Współpracuje ono także z systemem zacieniania, aby zapewnić jak najbardziej komfortowe warunki we wnętrzu, optymalizując równocześnie zużycie drogich mediów. Jeśli konieczna jest manualna interwencja w ustawienia poszczególnych podsystemów, wystarczy jedno kliknięcie na odpowiedni obszar przycisku Touch Pure lub aplikacji Loxone.

Oświetlenie w sypialni

Sterowanie

Przycisk Touch Pure wpasowuje się idealnie w estetykę wnętrza i zapewnia szeroko zakrojoną kontrolę nad technologią w obiekcie. Jeden inteligentny Touch zastępuje nawet pięć konwencjonalnych włączników, oszczędzając miejsce na ścianie oraz zapewniając lepsze doznania wizualne, czego idealnym dopełnieniem jest eleganckie szklane wykończenie w wersji Pure.

Przycisk zawiera również czujnik temperatury i wilgotności, który przyczynia się do utrzymania pożądanego klimatu w domu. We współpracy z klimatyzacją oraz głowicami Air zainstalowanymi na grzejnikach, w mieszkaniu zawsze panuje optymalna temperatura dostosowana do życzeń domowników oraz ich obecności. Pozwala to na dalsze oszczędności bez konieczności rezygnacji ze swojego komfortu. Ogrzewanie realizowane jest za pomocą kotła gazowego, a instalacja inteligentnego systemu zarządzania nim pozwala na oszczędności sięgające nawet 30%!

Przycisk Touch Pure
Zamek Nuki połączony z systemem dostępu Loxone

Dostęp

Dostęp do mieszkania jest sztandarowym rozwiązaniem Loxone – klawiaturę NFC Code Touch połączono z zamkiem Nuki, aby za pomocą kodu dostępu lub breloczka NFC dostać się do środka. Użytkownik ma pełną kontrolę nad uprawnieniami dostępu w aplikacji Loxone. Z systemem dostępu powiązany jest alarm, który działa w oparciu o czujniki obecności Air.

Zamek Nuki połączony z systemem dostępu Loxone

Loxone Air spełnił wszystkie zadania

Ponieważ integracja Loxone nastąpiła w ostatniej fazie, cała instalacja musiała mieć format bezprzewodowy. Technologia Air sprawdziła się tu idealnie! Każde urządzenie Loxone podłączone do stałego źródła zasilania działa jako wzmacniacz sygnału, dzięki temu nawet w najdalszym zakątku mieszkania nie ma problemu z połączeniem. Loxone oferuje szeroką gamę produktów dostępnych w wersji Air, dlatego też decydując się na instalację bezprzewodową, nie musimy iść na żadne ustępstwa.

Dowiedz się więcej

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu lub zostań partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A
Bezpłatna wycena projektu
Planuję zrealizować mój projekt z Loxone i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A
Program partnerski Loxone
Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.