Industrialny apartament staje się oazą luksusu dzięki Loxone


6. grudnia 2022 in Referencje

Loxonizacja Polski nie zwalnia tempa, a nasi partnerzy instalacyjni prześcigają się w tworzeniu nowych pomysłów na kreatywne zastosowanie naszego systemu. U Platinum Partnera Loxone HOMErgy bez zmian – wciąż opadają nam szczęki na widok ich realizacji! Dzisiaj pokażemy wam, że nasza technologia świetnie się sprawdza nie tylko w dużych obiektach; także mieszkania są polem do popisu dla naszych specjalistów.

Często zdarza nam się słyszeć, że inteligentna technologia w mieszkaniu nie ma sensu i aby wykorzystać jej potencjał potrzebny jest wolnostojący, wielkopowierzchniowy budynek. Nic bardziej mylnego! Każda przestrzeń jest podatna na pozytywne działanie Loxone – od kawalerki po halę magazynową. Zobaczcie, co zastosowano w tym mieszkaniu.

Dostęp i bezpieczeństwo

Przed wejściem nasze spojrzenie przykuwa NFC Code Touch, dzięki któremu uzyskamy dostęp do mieszkania, a także umożliwimy go innym osobom, podczas gdy nie ma nas w domu. Czy to zaufany przyjaciel, który podlewa rośliny podczas naszych wakacji, personel sprzątający, a może odwiedzająca nas rodzina – w aplikacji Loxone ustawimy uprawnienia dostępu, a goście bez problemu zameldują się wewnątrz. Dodatkowo zastosowano system alarmowy powiązany z czujnikami obecności oraz kontaktami okiennymi i drzwiowymi, tak aby właściciele mogli spać spokojnie w dowolnym miejscu na świecie.

NFC Code Touch przy wejściu
NFC Code Touch przy wejściu
Kuchnia z urządzeniami Miele

Kuchnia

W aneksie kuchennym połączonym z salonem skorzystano z korzyści płynących z symbiotycznego działania Loxone i sprzętów AGD marki Miele. Dzięki temu mariażowi, urządzenia gospodarstwa domowego są wykorzystywane w sposób niezwykle ekologiczny i ekonomiczny. Przez wykorzystanie nadwyżki energii z instalacji fotowoltaicznej, system sam wie, kiedy uruchomić pralkę czy zmywarkę, aby właściciel nie ponosił zbędnych kosztów.

Pomocny w sterowaniu funkcjami w kuchni jest przycisk Touch Surface. Jest on praktycznie niewidoczny, a użytkownik może zmieniać ustawienia, np. oświetlenia, także mokrymi rękami podczas gotowania. Co więcej, pole kulinarnych zmagań znika za jednym kliknięciem, a goście nie widzą kulis powstawania posiłku – ruchoma ścianka ukryje brudne naczynia i sprzęty.

Kuchnia z urządzeniami Miele

Łazienka

Również w łazience zastosowano Touch Surface – nawet stojąc pod prysznicem użytkownik może zmieniać ustawienia światła czy muzyki, osiągając maksimum relaksu. W mini saunie zastosowano klimatyczne oświetlenie w ramach koloroterapii – cyklicznie zmieniające się barwy taśm LED podświadomie wpływają na organizm i motywują go do lepszej regeneracji. Zamontowano również czujnik temperatury i wilgotności, dzięki czemu sauna jest zawsze optymalnie przygotowana na seans.

Aby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa, zainstalowano również czujniki zalania z automatycznym odcięciem dopływu wody w przypadku awarii. Pozwoli to właścicielom uniknąć dużych strat materialnych i zwiększy poczucie spokoju.

Łazienka z sauną

Co jeszcze znajdziemy w mieszkaniu?

Salon z aneksem kuchennym

Multimedia

Cały apartament jest świetnie przystosowany do spotkań towarzyskich i niezrównanych wrażeń, np. podczas oglądania filmu. Dzięki kompleksowej integracji multiroom audio, muzykę puścimy z serwisów streamingowych, radia internetowego, a także urządzeń z funkcją AirPlay za pomocą kilku kliknięć. Muzyka dostępna jest nawet w łazience!

Zacienianie

Optymalizacja zacieniania stanowi ważny element nie tylko dla naszego poczucia prywatności, ale także przy ogrzewaniu i chłodzeniu mieszkania. Inteligentne sterowanie karniszami sprawia, że zaciąganie zasłon to kolejna rzecz, której właściciel już nie musi robić.

Salon z aneksem kuchennym

Oświetlenie

Dzięki całościowej integracji oświetlenia, w mieszkaniu zawsze panuje odpowiednia atmosfera dla danej pory dnia. Wspomniana wcześniej koloroterapia sprzyja regeneracji po długim dniu, a strategicznie rozmieszczone taśmy LED wzmacniają industrialny charakter obiektu. Sterowanie oświetleniem nie mogłoby być prostsze – przyciski Touch Pure, Touch Surface oraz aplikacja Loxone zapewniają właścicielowi stuprocentową kontrolę.

Ogrzewanie

W mieszkaniu wykorzystano technologię ogrzewania podłogowego, które jest sterowane za pomocą siłowników Loxone Air. Dzięki temu zawsze panuje komfortowa temperatura, a inteligentne zarządzanie na podstawie obecności domowników ogranicza koszty.

Sauna
Nowoczesne mieszkanie to mieszkanie przede wszystkim oszczędne. Dzięki inteligentnemu zarządzaniu zasobami ograniczamy comiesięczne koszty i wspieramy ekologię. Nie jest to opłacalne tylko i wyłącznie w przypadku dużych obiektów – każdy z nas może obniżyć swoje zużycie, a przy okazji podnieść komfort życia i zapewnić sobie spokój.

Zajrzyj do środka:

Dowiedz się więcej

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu lub zostań partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A
Bezpłatna wycena projektu
Planuję zrealizować mój projekt z Loxone i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A
Program partnerski Loxone
Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.