Loxone i Miele@home: prawdziwie inteligentne urządzenia domowe


8. sierpnia 2022 in Know How
Rano ładujesz zmywarkę i pralkę i tak je zostawiasz. Po powrocie do domu z pracy wszystko jest umyte i wyprane, ale taniej niż gdybyś rano po prostu włączył urządzenia. Dodatkowo, możesz sprawdzić ich status zdalnie z telefonu komórkowego. Połączenie Loxone z wiodącą marką Miele jest strzałem w dziesiątkę, jako że urządzenia Miele@home niezwykle łatwo można zintegrować z automatyką budynkową. Klienci korzystają z szeregu dodatkowych funkcji i łatwiejszej, bardziej efektywnej kontroli.

Pralki, suszarki czy zmywarki Miele@home są teraz częścią inteligentnego domu dzięki Loxone. Mogą w ten sposób na przykład korzystać z energii elektrycznej wytwarzanej przez fotowoltaikę. Dzięki temu, urządzenia są częścią inteligentnego zarządzania energią – urządzenia uruchamiają się automatycznie w najlepszym momencie, dzięki czemu wykonują swoją pracę na czas za jak najmniejsze pieniądze. Co więcej, jest to bardziej przyjazne dla środowiska.

Jak to działa?

Urządzenia domowe są podłączone do Miniservera, który steruje również innymi technologiami budynku. Użytkownik ładuje rano pralkę, suszarkę lub zmywarkę i ustawia czas, do którego muszą zakończyć pracę. Następnie Loxone automatycznie koordynuje uruchamianie urządzeń Miele@home i innych urządzeń w ciągu dnia, w zależności od nadwyżki energii z instalacji fotowoltaicznej i zgodnie z ustalonymi priorytetami. Jeśli w określonym czasie nie zostanie wyprodukowana wystarczająca ilość zielonego prądu, dopiero wtedy system przełącza się na zasilanie z sieci.

Kobieta wkładająca naczynia do zmywarki

W każdym przypadku Loxone zapewnia najlepsze wykorzystanie energii i monitoruje równomierny rozkład obciążenia, co jest korzystniejsze niż oddawanie nadmiaru energii do sieci. Pralki, suszarki i zmywarki powinny w szczególności być włączone do systemu inteligentnego zarządzania energią, ponieważ nie ma większego znaczenia, kiedy działają. Kluczowe jest, aby cykl prania lub mycia został zakończony przed upływem określonego czasu.

3 przykłady zastosowania

1. Zarządzanie energią

Ponieważ ceny energii elektrycznej są wysokie, ważne jest, aby jak najlepiej wykorzystywać prąd. Urządzenia domowe mogą w tym pomóc bez konieczności ich ręcznego uruchamiania przez mieszkańca. Wystarczy proste ustawienie, a wyznaczone urządzenia same się włączą, gdy będzie nadmiar energii. Inteligentne zarządzanie energią jest szczegółowo omówione w tym filmie.

2. Funkcje komfortowe

Połączenie Loxone i Miele@home może uprościć wiele czynności. Przykładowo, oświetlenie okapu kuchennego może być zintegrowane z systemem, dzięki czemu stanie się częścią nastrojowego oświetlenia całej kuchni, którym użytkownik steruje za pomocą przycisku, aplikacji lub uruchomi się ono samoczynnie po wykryciu obecności w pomieszczeniu.

3. Bezpieczeństwo

Integracja urządzeń w inteligentnym budynku ma również wiele do zaoferowania w zakresie bezpieczeństwa. Na przykład, kuchenka powiadomi cię po wyjściu, jeśli zapomniałeś ją wyłączyć, a system sam ją przełączy w bezpieczne ustawienie. Przy drzwiach wejściowych znajdziemy przycisk z opcją wyjścia; po trzykrotnym kliknięciu dom przechodzi w tryb nieobecności i odłącza niepotrzebne urządzenia eliminując potencjalne zagrożenie.

Automatyczny odkurzacz

Wszystko to można dodatkowo połączyć z innymi funkcjami. Na przykład, odkurzacz robotyczny Scout RX 3 zabierze się do pracy po trzykrotnym naciśnięciu przycisku wyjścia i opuszczeniu domu. Oczywiście można podłączyć także wszystkie inne technologie domowe, takie jak klimatyzacja, multimedia, wellness, zacienianie itp. Im więcej technologii w jednym systemie, tym lepiej Loxone może zoptymalizować pracę w zakresie komfortu i efektywności energetycznej.

Integracja to
kwestia chwili dla profesjonalistów

W przypadku posiadania produktów Miele@home jedynym wymaganiem jest posiadanie Miniservera 2. generacji z Loxone Config w wersji 12.2 lub wyższej. Rozwiązanie zostanie zrealizowane przez odpowiednio przeszkolonego Partnera Loxone. Loxone Config posiada interfejs Miele, który zostanie dodany do programu jako urządzenie sieciowe. Ważne jest również, aby mieć założone konto Miele, aby móc dokonać integracji.

Indywidualna konfiguracja, monitorowanie i kontrola jest następnie dostępna dla użytkownika w aplikacji Loxone.

Kuchenka Miele@home

O Miele:

Miele to wiodący na świecie dostawca wysokiej klasy urządzeń domowych do gotowania, pieczenia, gotowania na parze, chłodzenia/zamrażania, parzenia kawy, zmywania naczyń, prania i pielęgnacji podłóg. Ponadto w ofercie znajdują się zmywarki, oczyszczacze powietrza, pralki i suszarki do użytku komercyjnego, a także urządzenia czyszczące, dezynfekujące i sterylizujące dla placówek medycznych i laboratoriów. Założona w 1899 roku firma posiada osiem zakładów produkcyjnych w Niemczech, po jednym zakładzie w Austrii, Czechach, Chinach, Rumunii i Polsce, a także dwa zakłady włoskiej spółki zależnej Steelco Group, zajmującej się technologią medyczną. Miele jest obecne w prawie 100 krajach poprzez własne spółki handlowe lub importerów. Rodzinna grupa w czwartym pokoleniu zatrudnia na całym świecie około 20 900 osób, z czego 11 050 w Niemczech. Siedziba firmy znajduje się w Gütersloh w Westfalii. Wszelkich informacji na temat innowacyjnego systemu Miele@home udziela bezpośrednio Miele lub lokalny dealer Miele.

© Zdjęcia: Miele

Dowiedz się więcej

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu lub zostań partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A
Bezpłatna wycena projektu

Planuję zrealizować mój projekt z Loxone
i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A
Program partnerski Loxone

Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.