Organizacja imprez masowych znów możliwa dzięki inteligentnemu sterowaniu wentylacją


7. października 2020 in Know How

Motorwerk Berlin to nowoczesna przestrzeń eventowa, która znalazła sposób na wznowienie działania i tym samym zminimalizowanie ryzyka infekcji koronawirusem: wszystki dzięki inteligentnemu sterowaniu wentylacją z Loxone.

100 lat temu w Motorwerk Berlin produkowano silniki elektryczne. Dziś jest to miejsce, w którym odbywają się najnowocześniejsze wydarzenia. A przynajmniej do niedawna takie było przeznaczenie tego miejsca, ponieważ wraz z pojawieniem się COVID-19 i wprowadzeniem ograniczeń, sektor wydarzeń bardzo ucierpiał. Od miesięcy prawie nic się tu nie dzieje: żadnego kongresu, żadnych targów, żadnych imprez firmowych.

Lokalizacji udało się jednak znaleźć sposób, jak przywrócić to miejsce do życia. Dzięki inteligentnej wentylacji, Motorwerk może znowu przyjąć nawet 300 gości. Jest to możliwe dzięki koncepcji, która od sierpnia zapewnia wysoką jakość powietrza dzięki współpracy wysokowydajnych wentylatorów i inteligentnej automatyki budynkowej Loxone. Nasz partner Loxone, SmartFlix, wyjaśnia, jak się to udało.

Celem naszego klienta było przyjęcie jak największej liczby gości w optymalnych warunkach. Specyfikacją była „prosta” sygnalizacja świetlna pokazująca jakość powietrza
i zautomatyzowana kontrola hali z naciskiem na wentylację zależną od poziomów CO / CO2.

Nie musieliśmy się długo zastanawiać, której technologii użyć. W przypadku Loxone wiedzieliśmy, że możemy liczyć na łatwość implementacji w programowaniu, pokrycie wszystkich wymaganych interfejsów, łatwość obsługi
i oszczędność systemu sterowania. To również przekonało naszego klienta.

Christoph Melovski

Dyrektor zarządzający, Partner Loxone - SmartFlix

Fakty

Lokalizacja
Berlin


Powierzchnia
3 500 m² wewnątrz
i 5 000 m² na zewnątrz


Partner Loxone
SmartFlix


Funkcje Loxone
Automatyzacja wentylacji za pomocą Modbus wraz z pomiarem temperatury
i wilgotności

Sterowanie oknami w celu jeszcze lepszej wentylacji

Funkcje bezpieczeństwa dzięki integracji kontaktów drzwiowych

Sterowanie światłem w postaci różnych scen świetlnych i funkcji bezpieczeństwa

Miniserver prowadzi stały monitoring jakość powietrza w pomieszczeniach

Hala o objętości 16 500 metrów sześciennych jest zaopatrzana w świeże powietrze przez wysokowydajne wentylatory sterowane przez Miniserver Loxone. Dzięki czujnikom dwutlenku węgla (CO2) inteligentna automatyka budynkowa na bieżąco monitoruje jakość powietrza, dzięki czemu w hali w optymalnych warunkach może przebywać nawet 300 osób – za zgodą urzędową. Oczywiście wymagane jest przestrzeganie zasad higieny.

W razie potrzeby wysokowydajne wentylatory mogą całkowicie wymienić całe powietrze w hali w ciągu 30 minut. O tym, jak i kiedy będą używane wentylatory, decyduje Miniserver Loxone w oparciu o wcześniej zdefiniowaną logikę.

Dzięki inteligentnemu sterowaniu naszym najnowocześniejszym systemem wentylacji możemy znacznie zmniejszyć ryzyko infekcji koronawirusem poprzez transmisję aerozolową, a jednocześnie zauważalnie podnieść jakość powietrza bez powodowania hałasu.

Thorsten Hirsemann

Dyrektor zarządzający, Motorwerk Berlin

Partner Loxone: SmartFlix

Nasz Gold Partner ma na swoim koncie wiele ekscytujących, dużych projektów, takich jak w Muzeum Pergamońskie, Hotel Adlon w Berlinie czy liczne domy jednorodzinne. Każdy z projektów jest nadzorowany przez naszego partnera od etapu planowania, aż po samą instalację. Motorwerk nie był wyjątkiem.

Szczególnie cieszy nas, że w pełni zautomatyzowany system wentylacji daje organizatorowi możliwość bezpiecznej eksploatacji hali nawet w czasach koronawirusa. Poprzez czujniki Modbus i interfejsy wentylatorów, nasz klient zawsze otrzymuje aktualne informacje zwrotne dotyczące prędkości i wartości w czasie rzeczywistym. Ponadto cały system sterowania jest łatwy w obsłudze dla pracowników za pośrednictwem aplikacji Loxone.
Christoph Melovski

Dyrektor zarządzający, Partner Loxone - SmartFlix

Projekt pod lupą

Tam, gdzie 100 lat temu produkowano silniki elektryczne, dziś odbywają się popularne wydarzenia – transmisje na żywo z prezentacji produktów, pokazów mody, wyzwań e-sportowych, konferencji i nie tylko.

Motorwerk jest znany jako miejsce wydarzeń daleko poza granicami Berlina. Przed koronawirusem poszukiwano tutaj Topmodel Niemiec. Marki samochodów premium również lubią wykorzystywać halę do swoich wydarzeń.

Motorwerk Berlin
Motorwerk Berlin
Motorwerk Berlin
Motorwerk Berlin
Motorwerk Berlin
Motorwerk Berlin
Zdjęcia: © Motorwerk Berlin

– Zostań partnerem Loxone –

Zostań
partnerem Loxone


Chciałbyś zaoferować swoim klientom unikalną automatyzację z Miniserverem Loxone? Skontaktuj się z nami i skorzystaj z silnej współpracy z Loxone, liderem na rynku automatyki budynkowej
i domowej.