Jak technologia Loxone sprawiła, że biuro w Krakowie stało się inteligentne

Samanta Weiss
10. maja 2023 in Referencje

Często spotykamy się z sytuacją, w której inwestor planuje zintegrować jeden bardzo konkretny podsystem rozwiązujący określony problem, ale w trakcie konsultacji z Partnerem Loxone okazuje się, że kwestii do rozwiązania jest więcej, aby zapewnić prawdziwie efektywne działanie obiektu. Wniosek zwykle jest jeden: kompleksowe rozwiązanie Loxone stanowi brakujący element inwestycji. Nie inaczej było w tym przypadku – klient planował jedynie integrację systemu audio/video, jednak efektem końcowym jest prawdziwie inteligentne biuro.

Założenia projektu

Inwestor to firma z sektora fintech, która innowację ma we krwi. Zgodnie ze swoim DNA, nowoczesne rozwiązania i przyszłościowe myślenie przenoszą na każdy obszar swojej działalności, w tym na środowisko, w którym pracują. Nowoczesnej siedzibie firmy brakowało systemu audio/video, a z pomocą miała przyjść firma Digitalia (Silver Partner Loxone), która jest ekspertem w tej dziedzinie. Po serii produktywnych spotkań nikt nie miał wątpliwości, że tym, czego naprawdę potrzebuje siedziba jest kompleksowe rozwiązanie smart office.

Siedziba firmy z zewnątrz

Założenia projektu

Cardinal Cryptography to firma z sektora fintech, która innowację ma we krwi. Zgodnie ze swoim DNA, nowoczesne rozwiązania i przyszłościowe myślenie przenoszą na każdy obszar swojej działalności, w tym na środowisko, w którym pracują. Nowoczesnej siedzibie firmy brakowało systemu audio/video, a z pomocą miała przyjść firma Digitalia (Silver Partner Loxone), która jest ekspertem w tej dziedzinie. Po serii produktywnych spotkań nikt nie miał wątpliwości, że tym, czego naprawdę potrzebuje siedziba Cardinal Cryptography jest kompleksowe rozwiązanie smart office.

Audio/video

Nie mogło oczywiście zabraknąć rozwiązania, od którego rozpoczęła się ta historia. Pracownicy często przedstawiają prezentacje, a także biorą udział w wirtualnych spotkaniach, do czego niezbędny jest porządny system audiowizualny. Stanowi on spójną całość dla całego obiektu, równocześnie pozwalając na dopasowywanie go do indywidualnych potrzeb dzięki funkcji audio multiroom. System jest oczywiście sprzężony z serwisami streamingowymi, takimi jak Spotify, aby równocześnie zapewnić przyjemną atmosferę do pracy.

Pomieszczenie w biurze z inteligentnymi podsystemami
Wnętrze biura

Dostęp

Dla inwestora niezwykle istotne było proste, ale skuteczne rozwiązanie dostępowe. Wymienianie zagubionych kluczy lub przekazywanie ich osobom trzecim było niepotrzebnie skomplikowane. Co więcej, nie każdy pracownik musi mieć dostęp do wszystkich pomieszczeń. Klawiatury NFC Code Touch z breloczkami NFC idealnie spełniły to wymaganie – udzielanie i blokowanie uprawnień to kwestia kilku kliknięć w aplikacji, a wymiany zamków nie są już konieczne. Równocześnie obiekt jest niezwykle bezpieczny i chroniony przed nieuprawnionym dostępem.

Pomieszczenie socjalne

Klimat wewnętrzny

Utrzymanie właściwego klimatu w biurze stanowiło kolejny priorytet dla inwestora. W końcu nie ma nic gorszego niż ciągle zmieniająca się lub nieodpowiednia temperatura w biurze, prawda? Dzięki Loxone klimat jest zawsze optymalnie ustawiony, powietrze jest wymieniane na bieżąco, a pracownicy mogą w skupieniu wykonywać swoje obowiązki, nie zwracając uwagi na błahostki.

Oświetlenie

W tak designerskim wnętrzu oświetlenie gra ogromną rolę. Wykorzystano oświetlenie DALI, taśmy LED oraz oświetlenie ściemniane fazowo. Dzięki takiej kombinacji pracownicy mają zawsze idealne warunki do pracy, a przy tym niezwykle estetyczne wnętrze. Całość może być oczywiście sterowana za pomocą aplikacji mobilnej Loxone oraz przycisków Touch znajdujących się w pomieszczeniach.

Nadzór nad poszczególnymi systemami

Co jest niezwykle ważne, system Loxone sprawuje pieczę nad prawidłowym funkcjonowaniem wszystkich elementów rozwiązania. Jako że jest on połączony z systemem zarządzania całego kompleksu biurowego, jest w stanie nawet wykryć usterki wykraczające poza to jedno biuro.

Sala konferencyjna
Wisienką na torcie tej realizacji jest świetne wkomponowanie się elementów Loxone w wystrój wnętrza biura. Nowoczesny, industrialny design perfekcyjnie miesza się z elegancją komponentów Loxone, co tworzy świetne wrażenia estetyczne i pozytywnie wpływa na nastrój pracowników. Instalator chwali również jakość wykonania elementów Loxone.

Dowiedz się więcej

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu lub zostań partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A

Bezpłatna wycena projektu

Planuję zrealizować mój projekt z Loxone
i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A

Program partnerski Loxone

Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.