Co potrafi inteligentna sauna domowa?


4. lutego 2020 in Know How

Sauna może być idealnym lekarstwem na wszechobecny stres i balsamem dla ciała i duszy. Jednakże tylko inteligentna sauna pozwoli nam w pełni wykorzystać jej możliwości. Zobaczmy, co oferuje nam inteligentne sterowanie sauną lub jej integracja z inteligentnym domem.

Zima trzyma nas mocno w lodowatym uścisku. Dni są krótkie i ponure. Zimna i wilgotna pogoda, trudne warunki drogowe i choroby obciążają nasze ciało, umysł i duszę.

Wybierzmy się w podróż do odpoczynku i zdrowia z inteligentną sauną. Gotowi? No to w drogę!

Możliwości sterowania domową sauną:

Wyciągnij telefon jeszcze na stoku narciarskim. Otwórz aplikację Loxone i połącz się ze swoim domem (Miniserverem). Kilka dotknięć wystarczy, aby włączyć saunę. Po powrocie do domu możesz od razu udać się na zasłużony relaks.

Pod koniec całego dnia spędzonego w biurze z pewnością jesteś bardzo zmęczony. Ostatkiem sił odpisujesz na ostatnie maile. Zdalnie aktywuj saunę. Kiedy będziesz parkować pod domem, sauna będzie już nagrzana.

Wyobraź sobie podobną sytuację: jesteś w salonie. Chcesz udać się do sauny, ale nie chce się ci wstawać i co chwilę sprawdzać, czy sauna jest już nagrzana. Użyj tabletu, aby aktywować swój ulubiony program sauny i poczekaj na komunikat: „Sauna jest gotowa“.

Uwaga: W celu zdalnego sterowania sauną konieczne jest przestrzeganie wszystkich przepisów bezpieczeństwa.

Zalety automatyzacji sauny:

Oszczędności finansowe

Jeśli sterujesz sauną za pośrednictwem Miniservera Loxone, nie potrzebujesz drogich urządzeń sterujących ani tabletów dotykowych od producenta sauny. Wszystkim zajmie się Loxone!

Dostęp z dowolnego miejsca

Dzięki aplikacji Loxone możesz sterować sauną
z dowolnego miejsca, bez względu na to,
czy korzystasz z iOS, Androida, komputera PC lub Mac. Bezpłatna aplikacja jest dostępna na telefon, tablet i komputer.

Nigdy więcej czekania

Nie musisz czekać. Sauna poinformuje cię, że jest gotowa, na przykład poprzez powiadomienie telefoniczne, migające światła lub powiadomienia głosowe z głośników.

Monitorowanie statusu

Zawsze będziesz mieć przegląd wszystkich niezbędnych wartości, od temperatury, przez wilgotność, po czas pracy i zużycie energii.

Inteligentne wyczucie czasu

Dzięki sygnałowi świetlnemu (zmiana koloru, miganie lub specjalna dioda) sauna informuje,
że nadszedł czas na przerwę. Nie musisz nieustannie sprawdzać godziny a odpowiednio wcześnie dasz swojemu ciału szansę na odpoczynek od wysokich temperatur. Po wyjściu z sauny będzie na ciebie czekać ta sama relaksująca atmosfera.

Własne programy sauny

Oprócz podłączenia czujnika temperatury
i wilgotności zalecamy podłączenie do systemu również oświetlenia i audio. Zintegrować można również aromaterapię, wentylację i inne funkcje. Stwarza to doskonałą atmosferę i sprawia, że korzystanie z sauny jest jeszcze przyjemniejsze.

Bezpieczeństwo dzięki inteligentnemu nadzorowi

Dzięki Loxone nie tylko zyskujesz wygodę i dostęp zdalny. Otrzymujesz również bezpieczeństwo:

Temperatura, wilgotność, wykrywanie dymu, położenie drzwi, stan pieca i inne dane mogą być monitorowane. Jak tylko wartości odejdą od normy, system może powiadomić cię za pomocą powiadomienia, e-maila lub połączenia telefonicznego (wymaga służby Caller Service),
a sauna się wyłączy. Może to zrobić również w przypadku dłuższej nieobecności lub przez naciśnięcie przycisku przy wyjściu z domu.

Dobrze jest również mieć pewność, że dzieci nie mogą włączyć sauny. Brak jednostki sterującej bezpośrednio przy saunie to ułatwia. Każdy użytkownik aplikacji może mieć dostęp tylko do niektórych funkcji. Dzieciom wystarczy zablokować dostęp do sterowania sauną w aplikacji.

Połączenie sauny, oświetlenia i ogrzewania w całym pomieszczeniu

Po wejściu do sauny inteligentny dom dostosowuje całe pomieszczenie, w którym znajduje się sauna:

  • Ogrzewanie ustawia komfortową temperaturę w całym pomieszczeniu
  • Oświetlenie w pomieszczeniu przełączy się na scenę „sauna”
  • Z głośników zacznie rozbrzmiewać twoja ulubiona muzyka
  • Zamiast dzwonka do drzwi w saunie zaczną migać światła
  • W określonych odstępach czasu zmieni się kolor światła, dzięki czemu nie musisz sprawdzać godziny
  • Ty korzystasz z zasłużonego relaksu
  • Dotknięcie przycisku przy wyjściu spowoduje wyłączenie sauny i aktywuje jej konserwację

Bez wymówek

Oczekiwane wysokie koszty i myśl
o skomplikowanej realizacji zniechęcają większość ludzi do posiadania własnej sauny. Nie pozwól na to! Zaufaj Loxone.

Wysokie koszty sauny? Wręcz przeciwnie!

Jeśli już mieszkasz w inteligentnym domu Loxone, nie musisz liczyć się praktycznie z żadnymi dodatkowymi kosztami wdrożenia automatycznego sterowania sauną. A jeśli jeszcze nie mieszkasz w Real Smart Home, powinieneś to rozważyć. Nie tylko ze względu na inteligentną saunę, ale także, aby zyskać więcej czasu na życie. Inteligentny dom Loxone wyręcza w 50 000 zadań i decyzji rocznie.

dálkové ovládání sauny v mobilní aplikace

Skomplikowana realizacja sauny? Nie!

Nie musisz martwić się podłączeniem i integracją sauny. Jeden z wielu kompetentnych partnerów Loxone się tym zajmie. Nasza sieć partnerska liczy ponad 10 000 firm na całym świecie, dzięki czemu z pewnością znajdziesz odpowiedniego specjalistę w swojej okolicy.

Instalacja jest tak prosta, jak u zwykłej sauny. Jedyną różnicę stanowi sterowanie – inteligentną saunę podłącza się do Miniservera. Do połączenia z siecią wystarczy kabel do transmisji danych. Bezpłatnie pobierz aplikację na telefon lub komputer i zacznij cieszyć się korzyściami płynącymi z inteligentnej sauny. Zintegrować można saunę na podczerwień lub saunę parową.

Miniserver możesz później wykorzystać do zarządzania całym domem. Nie jest to jednak obowiązkowe. I tak za ułamek ceny Miniserver przyniesie ci więcej niż większość jednostek sterujących do sauny.

Wymarzona sauna może stać się rzeczywistością!

Brzmi dobrze? Niech pomysły stają się rzeczywistością! Uzyskaj inteligentne sterowanie sauną i stwórz własną oazę wellness. Z przyjemnością omówimy z tobą wszystko w ramach bezpłatnej konsultacji.